Skocz do zawartości

Nie działa kierunkowskaz przód


AndiT

Rekomendowane odpowiedzi

Przepaliła mi sie żarówka od kierunkowskazu w przedniej lampie. Czy aby ja wymienic to musze zdejmować nadkole tak jak do ringów, czy jest jakis inny sposób? I o co chodzi z tymi srebrnymi żarowkami do kierunkowskazów bo jak patrzylem na realOEM.com to sa dwie jedna zwykla (dla aut bez Xenonu) a druga srebrna 12V21W (poz. 6 w linku ponizej).

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=VC31&mospid=48480&btnr=63_0918&hg=63&fg=05

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisał ExIdE ale bez nadkola będzie łatwiej a bez koła jeszcze łatwiej :wink: pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze wymontowanie lampy zalecisz?

Przez Twój wpis, to kolega się przestraszy i pojedzie do serwisu z takim bzdetem.

 

Ps. Bez urazy.

Pozdrawiam.

-----///Moja galeria- BMW E90- M Pakiet LCI///------

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146363

Klik by powiększyć


e34a03810f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dostep faktycznie prosty. Motylki odkreca sie bardzo szerokim wkretakiem zgodnie z sztuka, czyli w prawo zakreca a w lewo odkreca.

Zarowka to najzwyklejsza do kierunkowskazow. W zwyklej wersji jest pomaranczowa a w wejsji auta z Xenonen jest taka srebrna.

Moze komus sie przyda:

http://img14.imageshack.us/img14/7945/dsc01205800x600.jpg[/img]

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img11.imageshack.us/img11/3387/dsc01203800x600.jpg[/img]

 

Uploaded with ImageShack.us

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie pomocy!!!

 

Kilka dni temu lewy przedni migacz w mojej betce przestał działać.

Wyjąłem kierunek, podpiąłem napięcie pod piny i jakież było moje zdziwienie bo kierunkowskaz zaświecił - natomiast gdy tylko wpiąłem go do lampy w magiczny sposób przestawał działać.

 

Następnie zamieniłem kierunkowskazy miejscami żeby sprawdzić czy wszystko w porządku z kostkami w aucie. Po przełożeniu prawego kierunku w lewą lampę (oczywiście bez przykręcania bo mocowania w innych miejscach) kierunek świeci - czyli przejścia prądów na kostce są.

 

Po wpięciu lewego kierunku w lampę prawą widzę ciemność - diagnoza podtrzymana - winny kierunkowskaz.

 

Podjechałem do elektronika, który stwierdził że winny jest mikrokontroler (procesor) sterujący tymże kierunkowskazem. Procesor posiada oznaczenia PIC 16F784

 

Czy ktoś z Was mógłby podrzucić namiar na jakąś hurtownię elektroniczną gdzie takowy mogę dostać, ewentualnie chętnie kupię ledowy kierunek poliftowy do e90/91.

Według elektronika kontroler można przełożyć także z prawego kierunkowskazu, więc strona nie ma znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Pytaniepierwsze czy auto bylzakodowane pod lampy poliftowe

Pytanie drugie jak dlugo jezdziles na nich

Pytanie trzecie czy gostek ocenial na oko uszkodzenie czy podpinal do kompa ?

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

PIC16F784 to dosc stary procek od Microchip'a.

Na dzien dzisiejszy jego zastepca najpewniej bedzie PIC16F785 a taki kosztuje ok 10pln brutto np w TME.

Problem polega jednak na tym, ze ten procek z TME (ani innego sklepu z elektronika) nie bedzie zaprogramowany.

 

To nie jest typowe, zeby tego typu procesory same "zapominaly" to co maja w pamieci Flash i EPPROM. Microchip deklaruje, ze Flash mozna zapisac 100,000 razy a EPPROM 1,000,000 razy.

W samochodzie Flash najpewniej sie nie zmienia (w pamieci Flash zapisany jest program sterujacy procesora) a gdyby EPPROM sie zmienial przy kazdym uruchomieniu samochodu (co uwazam za watpliwe, bo to pamiec danych a jakie dane nadpisywac mozna w migaczu...?) to przy 100 uruchomieniach dziennie pociagnalby ok 27 lat.

Microchip deklaruje tez trwalosc danych w procku na ok 40 lat.

 

Moim zdaniem sam procesor jest ok.

Popytaj na elektrodzie.. Tam jest mnostwo kolesi zajmujacych sie programowaniem PIC'ow (ja sam bawie sie prockami AVR Atmela).

Napewno znajdziesz jakiegos elektronika z prawdziwego zdarzenia, ktory sprawdzi Ci uklad pod katem czysto elektronicznym tzn. ciaglosc sciezek (moglo sie cos wytelepac na dziurach), sprawnosc jakis tranzystorow (w srodku lampy jest naprawde cieplo w upalach i ktorys mogl sie spalic).

Taki elektronik wcale nie musi miec specjalizacji w samochodach, wrecz moze lepiej nawet zeby jej nie mial. Napewno znajdzie sie tam jakis ukladowiec, mieszkajacy blisko Ciebie, ktory zechce Ci pomoc.

 

Daj znac co dalej bedzie sie dzialo.

-------------------------------------------

pozdrawiam

obara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.