Skocz do zawartości

e39 Skrzypiący tylni fotel - co zrobić ?


Marekk94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam e39 98r w sedanie, odkąd ją kupiłem na nierównej drodze słyszę skrzypienie jednej części tylnej kanapy tej za kierowcą.

Gdy ktoś siedzi z tyłu, lub dociśnie ręką skrzypienie ustaje, co można zrobić żeby się tego pozbyć ?

z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego jak ktoś usiądzie to dociąży zawieszenie i też może być zmiana.

Ale twoje auto więc pewnie wiesz lepiej.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o fotelu pisałem bo zobaczyłem tytuł tematu.

 

Jeśli to kanapa to tam masz niewiele połączeń. Wyjmij siedzisko i sprawdź czy bez niego jest to samo. Jedyna możliwość to luzy na łączeniu bo siedzisko nie ma w środku sprężyn czy innych metalowych elementów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz worek na narty?

Jeżeli nie to sprawdź blachę pod otwór na worek na ścianie grodziowej.

Ona z reguły jest perforowana i czasem w jednym miejscu ten "spaw" puści i zaczyna się skrzypienie.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak ktoś usiądzie to dociąży zawieszenie i też może być zmiana.

Ale twoje auto więc pewnie wiesz lepiej.

 

jak ktoś z tyłu siedzi to dalej skrzypi, dociśnie lekko oparcie i przestaje, lub otworze tylnią kanape i też przestaje tak jakby obcierał fotel na tym zamku czy coś, myślałem ze ktoś z was miał może podobny problem. Otwór na narty jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz rozkładaną kanapę. Więc rozłóż oparcie i wtedy zobaczysz 1-cm na całą szerokość listwę z czegoś w rodzaju winylu/gumy - jest przymocowana do półki pod szybą i stanowi swego rodzaju "uszczelkę" pomiędzy półką a oparciem kanapy (na oparciu kanapy od tyłu powinieneś zobaczyć lekko wygnieciony materiał na całej szerokości dokładnie na wysokość 1cm - to miejsce styku oparcia z tą listwą). To właśnie ta listwa skrzypi w kontakcie z mechatym materiałem obicia oparcia. Ja u siebie nakleiłem i delikatnie przyszyłem do tylnej części oparcia taśmę parcianą (taką jak do owijania kabli) i skrzypienie ustało. Nim zaczniesz coś szyć, to oczywiście najpierw zrób test z przyklejeniem taśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Zapewne masz rozkładaną kanapę. Więc rozłóż oparcie i wtedy zobaczysz 1-cm na całą szerokość listwę z czegoś w rodzaju winylu/gumy - jest przymocowana do półki pod szybą i stanowi swego rodzaju "uszczelkę" pomiędzy półką a oparciem kanapy (na oparciu kanapy od tyłu powinieneś zobaczyć lekko wygnieciony materiał na całej szerokości dokładnie na wysokość 1cm - to miejsce styku oparcia z tą listwą). To właśnie ta listwa skrzypi w kontakcie z mechatym materiałem obicia oparcia. Ja u siebie nakleiłem i delikatnie przyszyłem do tylnej części oparcia taśmę parcianą (taką jak do owijania kabli) i skrzypienie ustało. Nim zaczniesz coś szyć, to oczywiście najpierw zrób test z przyklejeniem taśmy.

 

Mógłbyś zrobić zdjęcie jak to u ciebie teraz wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.