Skocz do zawartości

E36 1.6 problem z mechanizmem szyb, buczenie mostu?


shimano52

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nabyłem 316 e36 compot w bardzo dobry wyposażeniu i stanie za śmieszne pieniądze. Olej juz praktycznie wybrałem. 2015 roku niemiec lał castrol edge turbo diesel 5w-40 (why?!). Po przewertowaniu wątku z olejami wybór padł na Valvoline MaxLife 5W40 - praktycznie 0 złych opini. Niestety samochód dręczy parę przypadłości:

1. Mechanizm prawej szyby - po rozebraniu okazało się, że ten stelaż jest masakrycznie pogięty, plastikowe uchwyty połamane. Co mogło być tego przyczyną? Objawy były następujące: wypadająca szyba z prowadnicy, jeżeli szyba była zamknięta i nacisnęło się zamykanie to mechanizm strzelał (uderzał?). Mechanizm mam do wymiany aczkolwiek dobrze by było poznać przyczynę, żeby znowu się nie pogiął.

2. Hmmm buczenie tylnego mostu? Dźwięk dochodzi z tyłu samochodu przy dodawaniu gazu - narasta wraz z obrotami do pewnego momentu i później jakby ginął? (powyżej 5tys obrotów)

Link do audio https://youtu.be/ZEo0q7eBT5U

3. Widział ktoś może poradnik jak zdjąć podsufitkę i słupki? Bo mi materiał się zaczął odklejać i mam na suficie namiot. Co jest tego przyczyną?

Z góry dziękuję za pomoc.

PS: nigdy więcej przedniego napędu - zupełnie inne prowadzenie :) tym bardziej z m-technic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wymień mechanizm, przesmaruj, zwróć uwagę na prowadnice i uszczelki. Mechanizm jest na nitach i to solidnych, bez dobrego wiertła nie podchodź.

2. Ciężko powiedzieć, czy to dyfer czy coś innego, ale jedź na podnośnik ,rozpędź auto i usłyszysz co "buczy"

3. Robiłem to u siebie, prosta sprawa, najwięcej zabawy jest z szyberdachem jeśli takowy posiadasz

słupki są mocowane na spinkach, trzeba odkręcić pasy i wyszarpać, poodginać uszczelki i wyciągnąć sufit, w comapcie masz ten plus, że podsufitka wychodzi przez tylną klapę bez problemów, jak chcesz też ściągnąć podsufitkę z szybra to poszukaj mojego opisu na tym forum,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki za informację i pomoc.

1. Narazie zamknąłem i nie ruszam muszę parę technicznych spraw naprawić. Mechanizm był tak pogięty, że jak zobaczyłem jak powinien wyglądać to byłem w szoku...

2. Tak też zrobię, wszyscy z którymi jechałem mówią. że to bardziej któryś z tłumików. Z racji tego, że jak odejmę gazu to dźwięk znika (gdyby most to dźwięk by nie ustawał). Siedziałem ostatnio pod nim jak zmieniałem olej i nie było żadnych dziur i wyglądało wszystko ładnie. BTW przebieg 240tysi i pełen syntetyk 1000km przejechane i zero ubytku i dymienia - me gusta :D

3. Nie mogę jakość znaleźć tego tematu z podsufitką w kompocie z szybrem. Masz może pod ręka linka?

PS: boshowskie świece już czekają na montaż, jutro wejdą ;) jeszcze do tapicera z przetartą skóra, pomalowanie skór i będzie salonówka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki za informację i pomoc.

1. Narazie zamknąłem i nie ruszam muszę parę technicznych spraw naprawić. Mechanizm był tak pogięty, że jak zobaczyłem jak powinien wyglądać to byłem w szoku...

2. Tak też zrobię, wszyscy z którymi jechałem mówią. że to bardziej któryś z tłumików. Z racji tego, że jak odejmę gazu to dźwięk znika (gdyby most to dźwięk by nie ustawał). Siedziałem ostatnio pod nim jak zmieniałem olej i nie było żadnych dziur i wyglądało wszystko ładnie. BTW przebieg 240tysi i pełen syntetyk 1000km przejechane i zero ubytku i dymienia - me gusta :D

3. Nie mogę jakość znaleźć tego tematu z podsufitką w kompocie z szybrem. Masz może pod ręka linka?

PS: boshowskie świece już czekają na montaż, jutro wejdą ;) jeszcze do tapicera z przetartą skóra, pomalowanie skór i będzie salonówka ;)

http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=68&t=159493

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.