Skocz do zawartości

Małe dziecko i F20


dzesio

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka pytań w kontekście użytkowania F20 i posiadania małego dziecka:

  • Czy wszystkie F20 są wyposażone w dezaktywacje poduszki pasażera?
  • Czy wszystkie F20 mają składaną i dzieloną tylną kanapę?
  • Czy ktoś z posiadaczy F20 wozi dziecko w foteliku na tylnej kanapie? Mocno się trzeba nagimnastykować, żeby włożyć dziecko do fotelika?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Odpoiadając na ostatnie: drzwi są dosyć wąskie, bywa problem z wsiadaniem i z odkurzaniem więc myślę że z wkładaniem dzieciaka też nie będzie lekko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Kilka pytań w kontekście użytkowania F20 i posiadania małego dziecka:

  • Czy wszystkie F20 są wyposażone w dezaktywacje poduszki pasażera?
  • Czy wszystkie F20 mają składaną i dzieloną tylną kanapę?
  • Czy ktoś z posiadaczy F20 wozi dziecko w foteliku na tylnej kanapie? Mocno się trzeba nagimnastykować, żeby włożyć dziecko do fotelika?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

ad.1. i 2: chyba tak (z głowy piszę czyli z niczego ale mam takie skojarzenie jak swego czasu się tym interesowałem

 

ad. 3. gimnastyka normalna, średni dostęp do zapięcia pasów ale daje rade; generalnie jedynka to małe auto ale dzieciaki zmiescisz- typowe foteliki czy nosidełka bez problemu chyba że masz jakieś wynalazki np. fotel dzieciecy tyłem do kierunki jazdy (miałem) co wymaga dużego odsunięcia przedniego fotela pasażera, wtedy z przodu miejsca nie ma

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dwa pierwsze punkty - to standard we wszystkich F20.

Standardem jest także blokada tylnych drzwi (i szyb) - oraz - co istotne w przypadku fotelików: gniazda ISOfix są tylko na tylnej kanapie, na skrajnych siedzeniach. Niestety na przednim fotelu gniazd ISOfix brak.

 

P.S.

chyba że masz jakieś wynalazki np. fotel dzieciecy tyłem do kierunki jazdy

Do 15 miesiąca życia dziecko powinno podróżować tyłem do kierunku jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem świeżo upieczonym ojcem ,powiem ze na tylnej kanapie jest dość ciasno lecz sprawę rozwiązałem kupując specialną bazę pod isofix ,dokładniej kupiłem fotelik maxicosi peble i do tego bazę maxicosi familyfix,rozwiazanie to jest bardzo praktyczne i przedewszystkim bezpieczne,wystarczy jednym ruchem wpiąć fotelik w bazę io po problemie bez zbędnej gimnastyki to samo z wyciąganiem pociągasz rączkę i już fotelik odpięty.Do tego w baza informuje cię czy jest odpowiednio zamocowana a po wpięciu fotelika także informuje czy fotelik jest odpowiednio zabezpieczony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś kupiłem i wiozłem wózek dla szwagra. I w szoku byłem, że musiałem składać tylne siedzenie. Ja ten temat mam już za sobą i dla rodziny 2+1 uważam, że f20 jest super, ale dziś dotarło do mnie, że do tego samochodu dziecko powinno być już na etapie spacerówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że masz jakieś wynalazki np. fotel dzieciecy tyłem do kierunki jazdy

Do 15 miesiąca życia dziecko powinno podróżować tyłem do kierunku jazdy.

 

A pewnie, skrót myślowy z mojej strony, bo maluch wiadomo, ale są też foteliki tyłem do kierunku i dla większych gałganów (miałem; bezpieczeństwo myślę najwyższe, ale strasznie dużo miejsca zajmował)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
chyba że masz jakieś wynalazki np. fotel dzieciecy tyłem do kierunki jazdy

Do 15 miesiąca życia dziecko powinno podróżować tyłem do kierunku jazdy.

 

A pewnie, skrót myślowy z mojej strony, bo maluch wiadomo, ale są też foteliki tyłem do kierunku i dla większych gałganów (miałem; bezpieczeństwo myślę najwyższe, ale strasznie dużo miejsca zajmował)

 

Woziłem bliźniaki przez 3 lata tyłem do kierunku jazdy w Kia Venga żony i się mieściły. Bezpieczeństwo dzieci najwyższe z możliwych, myślę że do jedynki też spokojnie by weszły choć jest trochę węziej.

 

Zasadniczo jak ktoś myśli o bezpieczeństwie dzieci to foteliki RWF to chyba najlepsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.