Skocz do zawartości

bmw e39 silnik 2,0 benzyna manual problem ze skrzynią


piter69

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam e39 z 97r.z dwu litrowym benzyniakiem w którym padła mi skrzynia(wypada1).kupiłem drugą skrzynię niestety różni się ona i firmą i otworami na flanszy przy wałku od strony wału(zakupiona ma większy rozstaw od tej starej).Pytanko czy chcąc zamienić flansze w obu skrzyniach będzie zgadzał się wielowypust .pytam bo z powodu braku długie nasadki nr 32 nie mogłem spr. a nie wiem czy się dalej bawić czy szukać następnej skrzyni proszę o radę dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi kiedyś mechanior mówił w e39 były montowane dwa rodzaje skrzyń manualnych z firmy ZF i druga nazwa chyba Getrag czy coś takiego.Skrzynia już siedziała przy silniku i wszystkie połączenia były okey.Nie mogę tylko spr. połączenia na wyjściu z powodu braku klucza.Może ktoś robił swapa i miał podobny problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak, wkładają dyfer od innych silników jak 2.0 to przekładają flansze bo nie pasują od wału i polosi więc w skrzyni się raczej też uda. Skrzynie się różniły chyba od 96-konca 97 r nawet sprzęgła były inne więc lepiej kupić odpowiednią skrzynie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam dla potomnych skrzynia od poliftu nie pasuje do przed liftu różni się flanszą łaczącą ją z walem,i długością(jest ok.2 cm. dłuższa i nie można zamontować wybieraka).także szukam nowej skrzyni a temat na razie uważam za zamknięty dziekuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie można sprawdzić na skrzyni jej numer .na obudowie jest kilka wybitych numerów .wyczytałem w realoem że u mnie powinna być zamontowana skrzynia

S5D250G ale takiego symbolu nie znalazłem na zdemontowanej skrzyni ,były tylko ciągi liczb,więc jak je rozpoznać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.