Skocz do zawartości

BMW 530D E60 sam się odklucza.


Wozik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kiedy sprawdzałem wszystkie bezpieczniki w schowku pasażera, to auto samo się odklucza. Wszystkie bezpieczniki są w tym samym miejscu (przed zrobiłem zdjęcie). I auto zaczęło świrować. Zakluczam auto wieczorem rano przychodzę i wszystkie drzwi są otwarte. Odłączyłem akumulator, ale nic to nie dało. Dalej się otwiera. Wyszedłem na podwórko coś zrobić, a zaraz zaświeciły się kierunkowskazy i auto się otworzyło normalnie jak bym je otworzył z pilota. Wina zamka w drzwiach to nie jest ani kluczyka. Bo będąc w domu auto też się otwiera i mruga kierunkowskazami jak bym je sam otworzył, ale nie ma szans aby kluczyk z tak daleka otworzył auto, także wina kluczyka to nie jest. A zamek w drzwiach zamyka tylko moje drzwi, a nie wszystkie jak z pilota i kierunkowskazy się nie zapalają po prostu wciska się tylko ten DYNKS że tak powiem i nic więcej się nie dzieję, nie zamyka się centralnie zamykając wszystkie drzwi tylko kierowcy. Ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną? Może moduł komfortu padł? Wie może ktoś gdzie on się znajduje, aby to sprawdzić? Bo w kombi kolega mówił, że jest w tylnej klapie na listwie od stopu, ale w SEDANIE jest w innym miejscu i nie mam pojęcia gdzie go szukać. Auto jest z 2003roku 530D. Miał już ktoś taki problem z samoczynnym otwieranie się auta? Z góry dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ciekawy samochód masz :D

 

Jedź na wyczytanie błędów ale może lepiej do kogoś kto się tylko bmw zajmuje.

Stawiał bym na problem z zamkiem kierowcy.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja mówi speed1211 sprawdź zamek w drzwiach kierowcy. Moje poprzednie e46 tez potrafiło się samo otwierać. Jakoś szczególnie na początku mi to nie przeszkadzało ale z biegiem czasu potrafiło samo opuszczać szybę co nie było już takie fajne zwłaszcza jak się parkuje pod chmurką... U mnie skończyło się też na wymianie zamka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z mechanikiem to powiedział mi, że jeżeli auto otwiera się jak z pilota i włącza kierunkowskazy przy tym czyli jak bym je normalnie otworzył, a zamek w drzwiach kierowncy tylko zamyka moje drzwi i nie sygnalizuje kierunkowskazow przy tym czyli nie zamyka go centralnie jak pilot to to nie jest wina zamka w drzwiach. Bo auto otwiera wszystkie drzwi, a zamek kierowcy otwiera tylko drzwi kierowcy. A na komputer nie stety muszę czekać, bo ma w naprawie, a wcześniej już mi ten gościu robił parę rzeczy przy E46 i byłem zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Kluczyka nie uzywam i jest zbyt daleko żeby go otworzyc. Otwiera sie po kilku godzinach ale dokładnie nie wiem kiedy. Pójdę do sklepu wrócę to tez nie raz otwarta juz jest. a kijowo gdzieś pojechać i pójść np. Do galerii i wracasz i jest otwarta, i potrafią się szyby wszystkie tez otworzyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
Miałem taki przypadek w E46. Sterownik dostawał informację z wkładki o chęci otwarcia. W tamtym przypadku wystarczyło naprawić wkładkę drzwi. W Twoim przypadku może to być też kaseta zamka w drzwiach kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.