Skocz do zawartości

Duży ekran bez navi


darekme

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a ja mam pytanie. Czemu nie mam w trybie podzielonego ekranu widżetów z bmw online ?


Nie moge ustawić np. pogody na połowie ekranu sobie.


W trybie split screen mam tam tylko pozycje, strzałkę komputer pokładowy 1 i 2 i szczegóły rozrywki. A nie ma Bmw online widgets (zobaczyłem na YouTUbe że mają niektórzy)

Tutaj fotka że pogoda tylko na fullscreen.

Jest jakiś trik dołożenia opcji w splitscreen ?


6580ff747f17119agen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


podbijam temat dużego ekranu :roll: ,

Ale pytania z mojej strony chodzi mi o walory estetyczne. Na chwilę obecną mam zainstalowany mały ekran navi lci. (bmw f31, z października 2015r)

Robię podejście do wymiany, ale tutaj waham się między dużym oryginalnym 8,8 cala który za dużo nowego nie wniesie, ale wiem że wygląda schludnie i przyjemnie dla oka, lub najnowszym androidowym 10 calowym.


Czy wielkość części jest taka sama? A różni się tylko przekątną ekranu?

Czy wyświetlacz z androidem ma srebrną obwódkę? (jeśli tak, to czy jest wersja cała black)

Czy ktoś z Was ma zamontowany wyświetlacz z androidem i ma zdjęcie przed i po (ale z tej samej perspektywy, najlepiej z tylnego siedzenia obrazujący całą deskę rozdzielcza - wiem że jestem wymagający, ale boję się, że będzie zbyt duży....)

Czy jeśli mam teraz funkcję bluetooth (rozmowy tel, muzyka z tel iphone/android) to czy ekran z androidem będzie spełniał nadal te funkcje?

Czy do GPS jest potrzebna inna antena? Czy podłączam się bezpośrednio pod stare wejścia i wszystko gra i korzysta z anteny GPS fabrycznej? - wiem, że to się pojawiało na forum, ale nie byłem wstanie sobie na to pytanie odpowiedzieć po przeczytaniu wątków.

I czy iphon będzie się integrował z tą nawigacją bez problemu ;)


Będę wdzięczny za odp :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Takie zdjęcia udało mi się wygrzebać (sorki za jakość)

5f6df5f68d7751a2.jpg

d441e9f790f4e3a3.jpg


Odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania są na forum, ale niech stracę :twisted:

- android jest większy niż 8.8

- są z czarną obwódką

- telefon przez BT mam cały czas połączony z ori HU (wszystkie funkcje działają)

- do GPS potrzebna jest dodatkowa antena (u siebie, aby android szybciej łapał sygnał, ori antenę podłączyłem do androida, a tą dodatkową, co była z androidem podłączyłem do ori jednostki)

- nie wiem o co chodzi w ostatnim pytaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Myślę, że wystarczy koledze informacja, że to urządzenie może pracować jako normalny, szeroki ekran i wtedy wszystkie oryginalne funkcje działają jak ze standardowym ekranem, więc nic on nie zmienia i nie utrudnia pod tym kątem. Po prostu dodaje nowe funkcje powiązane z Androidem i dodatkowo umożliwia oryginalnej jednostce głównej pracę w trybie szerokoekranowym (dotyczy Entrynav).


Co do tej dodatkowej anteny GPS, to wystarczy ją umieścić pod deską za zegarami i nie ma żadnego problemu z zasięgiem i sygnałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie. Czemu nie mam w trybie podzielonego ekranu widżetów z bmw online ?


Nie moge ustawić np. pogody na połowie ekranu sobie.


W trybie split screen mam tam tylko pozycje, strzałkę komputer pokładowy 1 i 2 i szczegóły rozrywki. A nie ma Bmw online widgets (zobaczyłem na YouTUbe że mają niektórzy)

Tutaj fotka że pogoda tylko na fullscreen.

Jest jakiś trik dołożenia opcji w splitscreen ?


6580ff747f17119agen.jpg

 

Podobijam temat, jak zrobić by pogoda była widoczna na dzień dobry? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Średnie wrażenia.A że się trafiła okazja entrynav za 250 zł wiec szkoda było nie kupić.

Wie ktoś jaki wyświetlacz muszę kupić żeby działało z tym HU?

Jak coś jest do sprzedania Android 9.0 za 1300 zł :-)

Mini Cooper S R53 '06 @220 KM

BMW E87 118d '06 @ 163 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie wrażenia.A że się trafiła okazja entrynav za 250 zł wiec szkoda było nie kupić.

Wie ktoś jaki wyświetlacz muszę kupić żeby działało z tym HU?

Jak coś jest do sprzedania Android 9.0 za 1300 zł :-)

 

Szukaj wyświetlacza od 2017 wzwyż ma ładniejsze kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie wrażenia.A że się trafiła okazja entrynav za 250 zł wiec szkoda było nie kupić.

Wie ktoś jaki wyświetlacz muszę kupić żeby działało z tym HU?

Jak coś jest do sprzedania Android 9.0 za 1300 zł :-)

 

Szukaj wyświetlacza od 2017 wzwyż ma ładniejsze kolory.

 

Ale dotykowy nie podejdzie?

Który rok jest tej mojej jednostki?Bo są tam dwie daty 2015 i 2017?

Mini Cooper S R53 '06 @220 KM

BMW E87 118d '06 @ 163 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No i co zyskałeś kupując entrynav? Jakieś nowe funkcje? Nie sądzę.

Ori mapy to jakaś kpina. Są nieaktualne w momencie ich publikacji. Nie ma dróg oddanych ponad rok wcześniej.

Ja od ponad roku używam androida i uważam to za najlepszą zmianę jakiej dokonałem. Navi zawsze aktualna: Yanosik, google lub offline'owy HERE. O innych możliwościach nie ma co mówić. Wszystko co daje android.

Edytowane przez Sołtys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie wrażenia.A że się trafiła okazja entrynav za 250 zł wiec szkoda było nie kupić.

Wie ktoś jaki wyświetlacz muszę kupić żeby działało z tym HU?

Jak coś jest do sprzedania Android 9.0 za 1300 zł :-)

 

Szukaj wyświetlacza od 2017 wzwyż ma ładniejsze kolory.

 

Ale dotykowy nie podejdzie?

Który rok jest tej mojej jednostki?Bo są tam dwie daty 2015 i 2017?

 

według mnie dotykowy nie podejdzie, to znaczy on na 100% nie będzie działał jako dodtyk bo musisz mieć NBT EVO IDE6 żeby dotyk działał ale jakbyś trafił dotykowy w dobrych pieniądzach to też go nie kupuj bo ja miałem problem ale w drugą strone, ID6 nie chciało gadać poprawnie ze zwykłym ekranem i musiałem zakupić dotykowy. Te ekrany podobno różnią się sposobem komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co zyskałeś kupując entrynav? Jakieś nowe funkcje? Nie sądzę.

Ja od ponad roku używam androida i uważam to za najlepszą zmianę jakiej dokonałem.

 

Na CiC nie miałem strumieniowania Bluetoth.

Android ok funkcji jest multum ale działania systemu i jego intuicyjność jest na średnim poziomie.

Pod drugie mam HeadUp wiec nawi i cała reszta się na nim wyświetla z oryginalnego systemu bmw a z Androida już nie.

Mini Cooper S R53 '06 @220 KM

BMW E87 118d '06 @ 163 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No i co zyskałeś kupując entrynav? Jakieś nowe funkcje? Nie sądzę.

Ori mapy to jakaś kpina. Są nieaktualne w momencie ich publikacji. Nie ma dróg oddanych ponad rok wcześniej.

Ja od ponad roku używam androida i uważam to za najlepszą zmianę jakiej dokonałem. Navi zawsze aktualna: Yanosik, google lub offline'owy HERE. O innych możliwościach nie ma co mówić. Wszystko co daje android.

 

Masz absolutną rację. Nie zyskał praktycznie nic, a stracił, bo za każdy kod do aktualizacji mapy Entrynav będzie musiał bulić, bo nie ma darmowych generatorów jak przy jednostce Champ. Do tego ma teraz 10 calowy, dotykowy ekran o świetnej jakości i dodatkowych funkcjach związanych z Androidem, a chce go sprzedać i za te same pieniądze kupi oryginalny, mniejszy, nie dający mu kompletnie nic. :) Zabawne są decyzje ludzkie, no ale jego pieniądze, jego sprawa, jego pokrętna logika. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co zyskałeś kupując entrynav? Jakieś nowe funkcje? Nie sądzę.

Ori mapy to jakaś kpina. Są nieaktualne w momencie ich publikacji. Nie ma dróg oddanych ponad rok wcześniej.

Ja od ponad roku używam androida i uważam to za najlepszą zmianę jakiej dokonałem. Navi zawsze aktualna: Yanosik, google lub offline'owy HERE. O innych możliwościach nie ma co mówić. Wszystko co daje android.

 

Masz absolutną rację. Nie zyskał praktycznie nic, a stracił, bo za każdy kod do aktualizacji mapy Entrynav będzie musiał bulić, bo nie ma darmowych generatorów jak przy jednostce Champ. Do tego ma teraz 10 calowy, dotykowy ekran o świetnej jakości i dodatkowych funkcjach związanych z Androidem, a chce go sprzedać i za te same pieniądze kupi oryginalny, mniejszy, nie dający mu kompletnie nic. :) Zabawne są decyzje ludzkie, no ale jego pieniądze, jego sprawa, jego pokrętna logika. :)

 

Jako sprzedawca i monter tych urządzeń powinineś mieć więcej taktu. Nachalne reklamowanie produktu zwykle ma odwortny efekt.

Żyj i daj żyć, jeden woli blondynki drugi brunetki - nie ma w tym żadnej pokrętnej logiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego. O jakiej reklamie piszesz? Jestem na polskim forum a mieszkam poza Polską. Komu mam to niby tu reklamować i montować? Na odległość ciężko. :) Nawet tu, w UK, praktycznie tym się nie zajmuję, bo nie mam na to czasu. Co najwyżej znajomym, bez żadnego zysku, coś tam zamówię od swojego dostawcy, bo jest sprawdzony, pewny i tyle.


Wg mnie jest to pokrętna logika w tym przypadku. Poza tym kolega nie podał ani jednego argumentu w sprawie tego urządzenia, co jest z nim niehalo, że woli jednak brnąć w oryginalny ekran, co staje się dla niego bardziej skomplikowane. A jest, bo Entrynav, który zamierza zamontować, potrzebuje do tego emulatora, albo kodów FSC, a jak już to kupi i jakoś ogarnie, to potem musi znów płacić za każdą aktualizację mapy, o czym już wspominałem. Generalnie pcha się w koszty, a dostanie za to gorszy produkt.


W mojej ocenie jest to pokrętna logika, niepoparta żadnymi argumentami, no chyba, że tak jak w przypadku kolorów włosów u kobiet, kieruje się wyłącznie wyglądem... ekranu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. O jakiej reklamie piszesz? Jestem na polskim forum a mieszkam poza Polską. Komu mam to niby tu reklamować i montować? Na odległość ciężko. :) Nawet tu, w UK, praktycznie tym się nie zajmuję, bo nie mam na to czasu. Co najwyżej znajomym, bez żadnego zysku, coś tam zamówię od swojego dostawcy, bo jest sprawdzony, pewny i tyle.


Wg mnie masz pokrętną logikę w tym przypadku. Poza tym nie podałeś ani jednego argumentu w sprawie tego urządzenia, co jest z nim niehalo, że wolisz jednak brnąć w oryginalny ekran, co staje się dla Ciebie bardziej skomplikowane. A jest, bo Entrynav, który zamierzasz zamontować, potrzebuje do tego emulatora, albo kodów FSC, a jak już to kupisz i jakoś ogarniesz, to potem musisz znów płacić za każdą aktualizację mapy, o czym już wspominałem. Generalnie pchasz się w koszty, a dostaniesz za to gorszy produkt.


W mojej ocenie jest to pokrętna logika, niepoparta żadnymi argumentami, no chyba, że tak jak w przypadku kolorów włosów u kobiet, kierujesz się wyłącznie wyglądem... ekranu. ;)

 

Chyba mylą Ci się osoby do których odpisujesz :) ale odpisze Ci jeszcze raz bo nie zrozumiałeś, zrozum że różne są gusta. Jeden będzie chciał mieć oryginał jak z fabryki drugi chiński ekran - nie ma w tym nic złego, co kto lubi.

Natomiast pisanie że ktoś ma pokrętną logikę bo wybrał zestaw oryginalny jest zwyczajnie słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pomyliły i zaraz to poprawiłem. :)


Oczywiście, że są gusta różne, ale forum czyta wiele osób i fajnie by było jakby ktoś napisał dlaczego wywala ekran z Androidem, a pcha się w wymianę nawigacji na praktycznie taką samą, co tylko podnosi koszty i nic więcej. Nie wiem co Cię tak ubodło to określenie "pokrętna logika"? Nie jest to obraźliwe określenie. Po prostu w ten sposób wyraziłem swoje myśli, bo dla mnie logika postępowania tego kolegi jest pokrętna i tyle. Czytając takie wypowiedzi wiele osób zwyczajnie nie kupi sobie fajnego urządzenia, bo zasugeruje się postępowaniem innych i nawet nie będzie już próbował dowiedzieć się więcej na ten temat. Forum powinno pomagać innym w uzyskaniu informacji ale informacji rzetelnej a nie mdłej w stylu tego kolegi "Średnie wrażenia." lub Twojej "bo mi nie pasował". Istna kopalnia wiedzy. :)


Czytałem już wielokrotnie opinie o tym jakie te ekrany z Androidem są beznadziejne i że ludzie je odsprzedają. Nigdzie niestety nikt nie napisał sensownego powodu i to mnie zastanawia. Może kiedyś się doczekam. :) Nie mam żadnego interesu w bronieniu tych ekranów. Po prostu znam je, wiem jak działają i za diabła nie mogę zrozumieć po co ktoś, kto to kupił i zamontował, potem traci pieniądze i go odsprzedaje. A już jeżeli wymienia go na oryginalny, duży ekran, pchając się w kolejne koszty, to już w ogóle nie rozumiem, bo równie dobrze, może w ogóle nie korzystać z funkcji Androida i po prostu zostawić go jako większy, lepszy ekran do obsługi oryginalnego HU.


PS. Może jest jeden powód. Producenci ekranów są różni i może po prostu nie wszystkie urządzenia działały tak jak powinny, ale przydałoby się po prostu wskazać problem, aby inni byli ostrożni. No chyba, że ktoś się wstydzi, że dał d... zamawiając urządzenie kiepsko działające i sprawiające problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliły i zaraz to poprawiłem. :)


Oczywiście, że są gusta różne, ale forum czyta wiele osób i fajnie by było jakby ktoś napisał dlaczego wywala ekran z Androidem, a pcha się w wymianę nawigacji na praktycznie taką samą, co tylko podnosi koszty i nic więcej. Nie wiem co Cię tak ubodło to określenie "pokrętna logika"? Nie jest to obraźliwe określenie. Po prostu w ten sposób wyraziłem swoje myśli, bo dla mnie logika postępowania tego kolegi jest pokrętna i tyle. Czytając takie wypowiedzi wiele osób zwyczajnie nie kupi sobie fajnego urządzenia, bo zasugeruje się postępowaniem innych i nawet nie będzie już próbował dowiedzieć się więcej na ten temat. Forum powinno pomagać innym w uzyskaniu informacji ale informacji rzetelnej a nie mdłej w stylu tego kolegi "Średnie wrażenia." lub Twojej "bo mi nie pasował". Istna kopalnia wiedzy. :)


Czytałem już wielokrotnie opinie o tym jakie te ekrany z Androidem są beznadziejne i że ludzie je odsprzedają. Nigdzie niestety nikt nie napisał sensownego powodu i to mnie zastanawia. Może kiedyś się doczekam. :) Nie mam żadnego interesu w bronieniu tych ekranów. Po prostu znam je, wiem jak działają i za diabła nie mogę zrozumieć po co ktoś, kto to kupił i zamontował, potem traci pieniądze i go odsprzedaje. A już jeżeli wymienia go na oryginalny, duży ekran, pchając się w kolejne koszty, to już w ogóle nie rozumiem, bo równie dobrze, może w ogóle nie korzystać z funkcji Androida i po prostu zostawić go jako większy, lepszy ekran do obsługi oryginalnego HU.

 

dla mnie pokrętna logika to synonim braku logiki. Brakiem logiki legitymuje się idiota ;)

myślę że kolega napisze więcej o powodach wymiany jak uda mu się upłynnić już ekrań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraziłeś teraz wielu ludzi. :))


No a może Ty się podzielisz z nami wrażeniami i powodem pozbycia się tego urządzenia.

 

ja już pisałem gdzieś, ogólnie dla mnie ten ekran był za duży, nie pasował mi do auta, a ponieważ siedzę nisko to zasłaniał mi szybę, dodatkowo mi się nie ściemiał wraz ze zmianą natężenia światła na zewnątrz, trzeba było go przyciemniać/pojaśniać paluchem. Ogólne wrażenie byłó takie że to strasznie tandetne było, wtyczki, kable wszystko jakieś takie sztywne źle dopodasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.