Skocz do zawartości

F30 proszę o porade odnosnie oleju


Tomcio70

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie własnie stałem się szczęśliwym posiadaczem BMW F30 328i sedan z 2012 r . Autko ma niewielki przebieg bo tylko 35 tyś km .

- silnik zalałem olejem MOTUL 8100 X-Clean+ LL04 5w30 czy to jest dobry optymalny wybór do tego silnika ?

- w centralnym lusterku wstecznym jest coś w rodzaju małej kamery , do czego to służy ?

Edytowane przez Tomcio70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- z jakiegoś powodu nie działa mi odtwarzanie muzyki z USB w podłokietniku ( mam wersje bez Navi więc nie ma drugiego USB w schowku w desce rozdzielczej )nie wiem o co w tym chodzi , z jednej strony pen drive miga jak by było czytanie plików a z drugiej na monitorze w muzyce w urządzeniach zewnętrznych USB jest nieaktywne ? (aux za to działa bez zastrzeżeń )

- mam w.g. vinu coś takiego : S6NHA FREISPRECHEIN. M. USB-SCHNITTSTELLE Zest. głośnomów. ze złączem USB , co w tym chodzi ? Czy to jest jakieś alternatywne rozwiązanie zestawu głośnomówiącego zamiast bluetooh ? Sam bluetooth też tak jak i USB na monitorze Idrive funkcjonuje jako nieaktywny . Próbowałem zatem łączyć się z tel za pomocą kabelka USB ale to nic nie daje ?

.

Tomek

 

6NH to zwykły zestaw bluetooth, bez rozszerzonych funkcji, tj. nie jest przesyłana np. muzyka z telefonu na głośniki samochodu. Poczytaj instrukcję, powinieneś móc sparować do czterech telefonów. Nie podłącza się tutaj telefonu przez kabelek.

Zobacz, czy np. Pendrive nie jest sformatowany w jakiś dziwny sposób. Mi w takiej konfiguracji muzyka działa z USB w podłokietniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie pytanie, ale czy na telefonie też w tym samym czasie wyszukujesz urządzenia do sparowania? Samo włączenie bluetooth nie wystarczy.

Co do oleju to norma LL04 jest dla diesli z dpf. Do benzyny lałbym coś z LL01.

Edytowane przez qflex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlaczyles w telefonie widocznosc bt? W e61 to z tel sie laczysz do auta a nie na odwrot. Aktywuj bt w aucie i wlacz wyszukiwanie z telefonu.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"- w centralnym lusterku wstecznym jest coś w rodzaju małej kamery , do czego to służy ?"

 

a masz może adaptywny xenon? u mnie jest taka kamerka, wykorzystywana jest do oceny sytuacji pod kątem oświetlenia i zbliżających się z przeciwka pojazdów. (i aktywacji/dezaktywacji/kierunku świateł długich)

 

Inna możliwość to jakieś usługi connected drive typu rozpoznawanie znaków drogowych. Wklej VIN to się wyjaśni :)

 

Co do parowania telefonu z autem, to generalnie musisz wyszukać BMW telefonem, oraz ustawić taki sam PIN w telefonie i w samochodzie. Nie jest wymagane ustawienie bluetooth discoverability na telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oleju to norma LL04 jest dla diesli z dpf. Do benzyny lałbym coś z LL01.

 

Jeśli chodzi o olej to po wprowadzeniu danych auta na stronie Motula własnie ten olej 8100 x clean + , 5W30 LL04 jest sugerowany jako pierwszy właściwy wybór dlatego nim zalałem

Edytowane przez Tomcio70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

A nie wiesz może gdzie ten dajmy na to uwalony moduł powinien się znajdować ?

Od razu powiem ,że na podłodze bagażnika obok bezpieczników go nie widzę bo pomyślałem ,że może tam będzie.

 

W przypadku braku nawigacji i występowania opcji 6NH, moduł BT jest zintegrowany w jednostce głównej czyli w radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Miałem taką konfigurację w F20 i wymieniali mi radio na gwarancji bo USB mieszało utwory - klikałem piosenkę X a grała piosenka Y. Więc może są wadliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio głównie jeżdżę po mieście i pokazuje mi średnie spalanie na poziomie 11 l/100 km więc myślę ,że jakiejś tragedii nie ma choć nie cisnę ani się nie wlekę

tak średnio dynamicznie bym powiedział. W trasie na odcinku ok 600 km częściowo po autostradzie i drogach krajowych srednie zużycie spadło mi do 9 l/100 km.

Wydaje mi się ,że w trybie eko po mieście przy bardzo spokojnej jeździe mógłbym zejść niżej dostosowując przełożenia biegów to tego co pokazuje komputer tylko co to jest za eksploatacja tego typu auta o w końcu sportowym charakterze z silnikiem który lubi obroty ? np. 50-60 kmh na 4 biegu ,70-80 na 5, przecież to zarzynanie skrzyni biegów , sprzęgła + zamulanie silnika.

Nie używam też systemu star stop bo to też jest wynalazek z którego więcej strat może być niż pożytku.

Edytowane przez Tomcio70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy
Szanowny kolego a powiedz mi czy jest możliwe ,że jakiś bezpiecznik jest uwalony i dlatego nie działa bluetooth i usb ?

 

Nie mam pojęcia, myślę że powinieneś zacząć od diagnozy komputerowej.

 

I jeszcze jedno czy w F30 które ma tylko jedne

wejście USB żeby odtwarzać pliki mp3 muszą one być bezwzględnie odpowiednio sformatowane ?

 

Nigdy nic specjalnie nie formatowałem, wiadomo że na 100 czy 200 utworów trafi się jakiś na którym wyskoczy że nie da się odtworzyć ale to bardzo rzadko. Wejście usb jedno w podłokietniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.