Skocz do zawartości

Poziom oleju 118d


Klajbek11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Zacznę od tego ,że jakieś 1700 km temu wymieniłem olej na valvoline 5w40 ( poprzedni właściciel lał castrola 5w40 ). Gosciu na moich oczach wlał 5 litrów. Sprawdzał na bagnecie i poziom był można powiedzieć,że w połowie, może ciut ponad. Po zrobieniu 100km postanowiłem z ciekawości sprawdzic olej ( taki uraz po poprzednim samochodzie ) i ku mojemu zdziwieniu poziom był na max ! regularnie po tym czasie sprawdzalem co 100km przez jeszcze jakieś 300 km i dałem spokój. po 1000 km poziom był jakby taki sam jak po wymianie, teraz jest raz pól- raz minimalnie ponizej minimum. Olej sprawdzany na zmianę- raz po 24h na płaskiej rownej drodze- raz 20 min po zgaszeniu silnika , również na rownej powierzchni oczywiscie.

Przyjrzałem się silnikowi i nie widać zadnych wycieków, jedynie lekko zapocony przy odmie. Silnik nie kopci wcale ani na biało ani nawet na czarno , a nie mam dpfa ( 118d 122km M47N2 ) Nie brakuje mu też mocy- nawet mam wrażenie , że może być po jakimś wirusie bo na prawdę świetnie się zbiera.

Panowie czy ja jestem jakiś jak zwykle przewrażliwiony czy szukać pomocy u mechnika? Ile generalnie powionno wchodzić oleju do tego silnika ? Dziękuję z góry za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.