Skocz do zawartości

E92 podniesienie mocy 320i N43


bokserr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy podniesienie mocy chiptuning w 320i (N43) jest oplacalne i czy ktos z was ma doswiadczenie z tym? Widzialem na paru stronach cena okolo 1200zl +15ps wiecej warto robic? Czy ta zmiana jest odczuwalna? Mi Sie wydaje ze tak Bo w sumie 170km a 185km powinno byc czuc roznice... :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście brakuje mocy (a w zasadzie to momentu) na niższych obrotach.

I od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie modyfikacja wydechu. Konkretnie to nowy kolektor 4-2-1, wstawienie 1 katalizatora zamiast 2, usunięcie sondy i katalizatora NOX, może minimalne zwiększenie średnicy.

A dopiero potem chip.

Wiem wiem, nieopłacalne, lepiej swap itd. Ale jestem mega ciekawy ile można wycisnąć więcej z tej jednostki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Zawsze można założyc kompresor lub turbo KIT...

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam doświadcznia akurat z silnkami benzynowymi bmw ale zasada zawsze taka sama. Najpierw układ wydechowy/dolotowy a potem strojenie. Na seryjnych gratach za dużo się nie osiągnie samym strojeniem a odczucia wzrostu mocy chyba dzięki efektowi placebo głównie Odczujesz.

 

Pamiętaj też, że jak w końcu Zdecydujesz się na dalsze mody to ponownie należało by auto wystroić na nowych gratach a więc zainwestować w kolejne strojenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dajcie sobie spokoj z odpowiedziami typu kup sobie turbo albo kompressor albo nowe Auto

 

Grzecznie ci wszyscy odpowiadaja tak jak sytuacja wyglada. Istotne podnoszenie mocy w jednostce wolnossacej jest nieoplacalne. Dodanie 15KM wg mnie wogole nie zauwazysz.

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie bardzo rozumiem na czym miało by polegać to czipowanie. W silnikach wolnossących jedynym parametrem jaki możemy zmieniać jest dawkowanie paliwa. Wg mnie poza większym zużyciem paliwa nic z tego nie będzie. Mechaniczne przeróbki typu zmiany wydechu i polerowanie kolektorów, głowic i usuwanie wszelkich zwężeń może dać trochę więcej tlenu do komory spalania i w konsekwencji parę koni więcej, ale koszt nieproporcjonalny do efektu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechaniczne przeróbki typu zmiany wydechu i polerowanie kolektorów, głowic i usuwanie wszelkich zwężeń może dać trochę więcej tlenu do komory spalania i w konsekwencji parę koni więcej, ale koszt nieproporcjonalny do efektu.

 

Akurat tuaj bym się nie zgodził bo podchodząc do tematu kompleksowo - filtr stożkowy pobierający zimne powietrze z okolic zderzaka a nie zasysane z komory silnika, większa przepustnica, customowy lub rozwiercony kolektor dolotowy + zmodyfikowany układ wydechowy + strojenie moze dać decydowanie więcej koni niż 'pare'. Ale koszt juz całkiem spory za to Pozostajesz na N/A co ma swoje zalety :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nic z tego silnika nie wyciśniesz (15 km to marketing)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wersji poliftowej 18i wałki wydechowy oraz dolotowy od wersji 170km, do tego wydech i myśle, że powinno sie pojawić z 180km. N43 wersja 143 oraz 170km to to samo, różnica w wydechu i wałkach. Nie wiem jak jest w przypadku 20i ale podejrzewam, że większych możliwości nie ma. trzeba by popatrzeć w realoem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Dobra dajcie sobie spokoj z odpowiedziami typu kup sobie turbo albo kompressor albo nowe Auto ... Dlamnie jest ok 170koni tylko z ciekawosc pytalem czy jest mozliwosc zwiekszenia mocy ale nie kosztem 20 kola ...

 

Dobrze, dajemy sobie spokój. Odpowiadamy jak nam się podoba i skoro zadajesz pytanie to spodziewaj się odpowiedzi...

 

Zamykam bo szkoda ten temat ciągnąć z takim podejściem do forumowiczów :mad2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.