Skocz do zawartości

Skrzynia automatyczna - wymiana oleju


dpslkpl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zostaje w konwerterze, chłodnicy i jej przewodach. Olej należy wymieniać dynamicznie wówczas zejdzie prawie wszystko. Pewnie, najprościej wymienić miskę z filtrem i gotowe; w silniku też wymieniacie 50-60% oleju? :mad2: Co gorsza ten pogląd prezentują poważne zakłady spec. w ASB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy dynamicznie? ze skrzynia ma chodzic podczas spuszczania oleju?

 

Dynamiczna wymiana polega w skrócie na podłączeniu maszyny z jednej i z drugiej strony ASB co tworzy ''układ'' zamknięty, silnik i skrzynia biegów wówczas pracuje, a olej przepływa ze skrzyni przez maszyne spowrotem do skrzyni, dolewa się wtedy środek płuczący, który wraz ze starym olejem przepływa przez skrzynie i maszynę, płucząc skrzynie biegów, a później nowym olejem wlanym do maszyny ''wypycha'' się stary olej ze skrzyni, przez co w skrzyni zostaje sam nowy olej więc jest on wymieniony niemal w 100%. Proces zajmuje coś ok 3 godzin i z czystym sumieniem mogę polecić do tego zabiegu firmę z Kielc MARCO-SERVICE. :cool2:

 

edit:

Dodam, że przy wymianie dynamicznej, jeżeli jedziemy z naszymi częściami, potrzebne jest nam więcej oleju niż wchodzi do skrzyni, ja o tym nie wiedziałem i musiałem dokupić w serwisie ok 2-3l oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo przy wymianie oleju zchodzi średnio polowa oleju któy znajduje sie w skrzyni. Takze po wymianie masz polowe starego i polowe nowego.

 

Tak mi powiedzial kolega z ASO

 

To może alternatywą dla dynamicznej wymiany oleju jest odkręcenie miski. Zlanie połowy starego oleju, dolewka nowego. Założenie nowej miski. Po tej akcji mamy stary/nowy olej w proporcji 50/50. Po przejechaniu np 100 km. Powtarzamy akcje. Spuszczamy olej z miski i dolewamy znowu nowy. I mamy star/nowy olej w proporcji 25/75 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej!

Moje 320xi właśnie przekroczyło 70 000 i wnioskując z forum powinienem pomyśleć o wymianie oleju w skrzyni biegów.

 

Tak więc pytanie, jaki olej najlepiej uzyć oraz jaki rodzaj wymiany: dunamiczny czy grawitacyjny ??

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wymieniając w ASO wgrywają/aktualizują również oprogramowanie? Kogo polecacie w małopolsce? Generalnie moja skrzynia działa bez zarzutu, sucha jak pieprz, ale auto ma już prawie 3 lata i 145tys, więc można już profilaktycznie wymienić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jaki warsztat polecacie do wymiany oleju w okolicach Wrocławia? Wiem, że w Długołęce jest duży, długo istniejący na rynku warsztat zajmujący się tylko automatami ale czytałem opinie, że czasem odwalają fuszerkę (komuś źle dokręcili miskę tak, że uszczelka się skręciła i olej wyciekał lub nie dolali oleju/wlali za dużo). Co myślicie, zmieniał ktoś tam?

Zastanawiam się też na znanym i cenionym warsztatem BMW Expert Motorsport na Olsztyńskiej ale nie wiem czy znają się tak dobrze na automatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki warsztat polecacie do wymiany oleju w okolicach Wrocławia? Wiem, że w Długołęce jest duży, długo istniejący na rynku warsztat zajmujący się tylko automatami ale czytałem opinie, że czasem odwalają fuszerkę (komuś źle dokręcili miskę tak, że uszczelka się skręciła i olej wyciekał lub nie dolali oleju/wlali za dużo). Co myślicie, zmieniał ktoś tam?

Zastanawiam się też na znanym i cenionym warsztatem BMW Expert Motorsport na Olsztyńskiej ale nie wiem czy znają się tak dobrze na automatach.

 

Jakieś wpadki pojedyncze mogli mieć ale ten serwis w Długołęce jest ok. Nie musi to być przecież serwis od skrzyń tylko ale od BMW i też będzie ok - jak chcesz pewnie i bez żadnej fuszerki ale dosc drogo to jedź do Stando ale np. Beben serwis tez Ci powinien dobrze wymienić i tutaj będzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Dziękuje koledzy a jest ktoś jeszcze z innych miast jak Katowice Opole ?

 

Ja przeprowadzam serwis automatów w Sosnowcu, obok Katowic. Jeżeli chcesz jakieś informacje, lub zdzwonić się ze specjalistą od Automatów, napisz na priv, to nic nie kosztuje. ;) Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Niegdyś dowiadywałem się o dynamicznej wymianie oleju u Ślusarczyka w Tarnowie, ale mi krzyknęli 2800 zł i samochód trzeba zostawić na cały dzień. Aby nie siedzieć całego dnia w poczekalni to masz wyjście wynająć samochód zastępczy. Ja osobiście im podziękowałem i wymieniłem sam, co prawda nie dynamicznie, ale 8,5 litra oleju udało się spuścić. Koszt wyniósł około 1200 zł za olej i miskę.
BMW F31 318d 143pk aut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.