Skocz do zawartości

320d felgi a osiągi i spalanie


skols003

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie planuje zakup felg 19 cali wzór 63. Ogólnie mam 17 cali z oponami 225/45 a tu będzie 19 i opony 235/35. I tu pytanie czy spalanie w aucie dużo pójdzie w górę i osiągi auta się pogarsza i bardzo to będzie odczuwalne, jeżeli przesiade się od 2 cale do góry? :D noi czy Prędkościomierz dużo będzie przeklamywal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica felgi nie ma wpływu na osiągi. Na osiągi mają wpływ opory toczenia czyli szerokość opony, skład mieszanki i ciśnienie w kołach.

Obawiał bym się czy wzór 63 nie będzie obcierał ze względu na szerokość felg. Przód 9" może przejdzie, ale co do 10" z tyłu miałbym obawy.

Przy ET=45 dla 10" felga będzie wystawać względem dedykowanej 18x8,5 ET50 o 24mm, wejdzie głębiej na 14mm, to wg. mnie dużo.

Na pewno zawieszenie dostanie w ... na takim zestawie i łatwiej będzie te felgi uszkodzić. No i opony będą mocno naciągnięte, szczególnie z tyłu.

Skąd pomysł żeby wkładać felgi z E53 do E46?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie znajomy w E46 ma takie felgi i opony przód i tył 235/35 w sumie nie wiem czy mu tsm obcieralo.. Amory z przodu nowe mam założone. A,sprężyny H&R chyba przód -55/-35 nie wiem bo ja niem montowalem. To mówisz że skatuje zawieszenie na takiej feldze :?: a ja mam okazję wziąć os niego te felgi bo z oponami 6 mm bieżnika chce 1900 za cały komplet felgi niby proste
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżenie na H&R pewnie mocno usztywniło zawieszenie. Dodatkowo 19" z takimi oponami..., obstawiam, że będzie bardzo twardo.

Dla przykładu powiem tak.

Na seryjnym zawieszeniu, nie M pakiet, wahacze z pierwszego montażu wytrzymały około 240kkm.

Na EIBACH B12 Pro Kit oryginalne wahacze zakupione w ASO wytrzymały około 60kkm.

Auto jeździło na 225/45R17.

Piszesz, że znajomy, to weź załóż te koła do siebie i sprawdź. Przekonasz się czy obcierają i czy dobrze się na tym jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te felgi i nie polecam.

Czuć ich ciężar jak jedziesz a i tak się lekko pogieły podczas eskploatacji.

Teraz kupiłem Dotzy i jestem zadowolony, różnica w kilogramach to chyba 6 kg na feldze.

Fakt że w e46 ładnie wyglądają, ale ze względu na elementy eksploatacyjne napędu i zawieszenia nie arto, po co nadmiernie obciążać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówicie że wahacze moment pójdą na tych felgach? Amory nam nowe Sachs advantage na przodzie nawet 100 KM nie zrobiły wahacz cały nowy z lewej strony i drążek z końcówką. Auta chce na codzień używać. Niby drogi w mojej okolicy są w dobrym stanie tu gdzie się poruszam jakiś tsm dziur nie ma.to już nie wiem czy kupić te felgi jak mówicie że tsk szybko się zużywać będzie. Opony z przodu ma 215/35 i tył 235/35 jeździłem tym jego autem raz ale jeszcze gwint miał założony no to było okrotnie twardo. Znajomy jedzi na oponie 225/40 i tył 245/40 przy 8calach już zrobił 60 tys i zawias ma ok nic się tsm niecwyrobilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam inne pytanie. Mam felgi 17 cali 8 cali szerokie osadzenie et34 ale jedna rozwalił i nie mogę dokupić bo teraz robią et 35 albo et 40. Czy jak bym kupił ta jedna felge z et 35 zamiast et 34 to było by bardzo widac.? I a propo tego spalania na 19 calach to będzie dużo większe? No niby felga cięższa ale opony nie są dużo szersze nie są bo teraz na 17 mam przód 225/45 i tył 235/45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o spalanie i osiągi, to jest to zależne od wielu czynników ale nie spodziewałbym się odczuwalnych różnic.

Co do zakupu felg z różnym ET na jedną oś, to felga z et35 wejdzie głębiej o 1mm względem et34, więc katastrofy nie będzie. Nie wiem jak się na takim czymś będzie jeździć, pewnie tego nie odczujesz.

Można dorobić dystans o grubości 1mm na felgę z et35 i w takim zestawie będzie et34. Taka trochę rzeźba.

Osobiście bym tak nie robił, ale to moje zdanie nie poparte żadnymi doświadczeniami w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy felgi masz markowe czy chińskie, oraz czy chcesz dokupić też markową czy chińską, ogólnie by były tego samego producenta, a co do ET to najwyżej u tokażą zbierzesz ten 1mm by miec takie same ET.

 

Co do tych felg z X5, to nie tak, że zaraz rozwalisz zawieszenie, chociaż udzerzenie w dziurę z taką ciężką felgą napewno bardziej poczujesz, w spalaniu też wiele nie odczujesz, chociaż podczas rozpędzania czy przyspieszania będzie więcej paliwa brać, ale to zależy od stylu jazdy.

Ja wywaliłem je i przyjemniej się jeżdzi teraz na nowych, a też 19" po prostu czuć lekkośc samochodu.

 

Ale jeśli ci nie przeszkadza dodatkowy ciężar to bierz, bo w sumie można powiedzieć że jedna osoba więcej w środku i też jest dodatkowy ciężar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi po zmianie opon z 205 na 225 silnik 1.8 zjadał ponad litr więcej

 

Czyli mówisz, że w moim 325Ci po zamianie obecnie założonych 225mm na 205mm zaoszczędziłbym z litr paliwa?

wpływ na to ma mnóstwo innych rzeczy np ciśnienie w oponach,marka i model opon samo ich poprawne wyważenie rodzaj silnika skrzyni itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. Te 19 zakupie bo się zdecydowałem a cenowo na wartości nie tracą jak są w dobrym stanie . Co to tej jednej felgi to są niby włoskie felgi ale ciul ich tam wie. I to et z 35 na 34 zrobię na tokarce tak jak mowiliscie i zostawje na zimę te 17 bo szkoda 3 felgi są i pasuje ta jedna jakoś dokupić. Bo inaczej nie widzę opcji nie mogę dokupić z tym samym et.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... I to et z 35 na 34 zrobię na tokarce ....

Źle kombinujesz.

ET35 na 34 przerobisz przez dołożenie dystansu 1mm.

ET34 na 35 przerobisz na tokarce zbierając 1mm materiału.

Więc, 3 sztuki do toczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że to inne et o 1 mm będzie nie do zuważenia i nie do wyczucia podczas jazdy

kiedyś za młodzieńczych lat nie świadomie miałem dwie różne szerokości felg z przodu o et już nie wspomnę i nie było żadnych dziwnych zachowań samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.