Skocz do zawartości

E90 318d LCI M-Pakiet


dam89

Rekomendowane odpowiedzi

Bo uważa, że to za szerokie opony do cherlawego kopciucha :wink: oczywiście to żart :8) każdy ma inne podejście i tyle, zakładaj 255 i będzie dobrze, tylko zastanawiają mnie te nankangi, jeździłeś już na nich? Bo mam spore obawy co do przyczepności szczególnie na mokrym, oporów i głośności.

 

Nankangi odpadaja - poczytalem opinie i sa za slabe.

Wejda opony klasy premium - znalazlem Hankook i to one pewnie zagoszczą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 205
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Hankook i premium :shock: te dwa słowa nie pasują do siebie..ja polecam dunlop sportbluresponse, zapewne kosztują krocie w tym rozmiarze, ale przyczepność to bajka.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sorry, ale sa dunlopy i dunlopy, nie każde są takie dobre, jak już to podawaj konkretny model.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś kupić 225/40/18 przód i 255/35/18 tył. Z tyłu i tak będziesz już miał minimalny naciąg na takiej feldze, a komfort będzie moim zdaniem dobry. To 9j i opona 235 będzie już dość sporym naciągiem ;) Co chodzi o oponki to polecam Dunlop Sport Maxx RT ;)

---------------------------------Moja galeria------------------------------------


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=339720&p=2477504#p2477504 jest


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=306494 [*] była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem Hankook i to one pewnie zagoszczą :)

 

Sorry, ale sa dunlopy i dunlopy, nie każde są takie dobre, jak już to podawaj konkretny model.

 

Sorry, też podałeś Hankooki. Są Hankooki i Hankooki, nie każde są dobre :evil:

 

Michelin: Pilot Sport 3

 

Bridgestone: Potenza S001

 

Dunlop: Sport Maxx RT2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot Sporty 3 sa strasznie cienkie.

 

Opinie na temat wymienionych przeze mnie opon opieram na własnym doświadczeniu.

 

Pilot Sport 3 cienkie? Nie sądzę, co potwierdzać może poniższa recenzja:

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Michelin/Pilot-Sport-3-PS3.htm

 

...PS4

 

Miałeś okazję na takich jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dosc wielkim purysta jesli chodzi o opony i mieszanki, wiec ciagle szukam dobrej mieszanki na droge, a jednak zahaczajacej o okazjonalne uzycie torowe/agresywne.

 

Jesli chodzi o PS -> PS1 i PS2 byly legendarnymi oponami drogowymi o swietnych osiagach (zwlaszcza te drugie). PS3 jest przeprojektowany nie na bazie wymienitych Pilot Super Sportow (ktore maja absolutny piedestal wsrod nie semi slikow), a na podstawie nizszych modeli i po prostu sa dosc mizerne. Tak naprawde nastepca PS2 sa PSS. Poczytaj kokogolwiek, kto jezdzi po torze jak ocenia te opony na ulicy. Generalnie masa hejtu na porsche clubie, czy to na m3poscie, petrolheadsach, racingforum itp itd.

 

PS4 to inna historia. Opony mialy niedawno swoja premiere i Michelin widzac swoj blad z PS3 uznal ze wycofa dotychczasowe PSS z rynku na rzecz dwoch nowych odslon - PS4 i nowych PSS (PS4S). PS4 sa w zasadzie lekko zmienonymi starymi PSS z lepszym gripem na mokrym ale wg opinii zachowuja bardzo podobnie na suchym z lekka przewaga PSS. Nowe PSS sa tylko rozmiarach 19+ albo w mniejszych dedykowanych tylko dla aut 'performancowych' jak e92 M3.

 

Czy mialem? Nie. Ale bede bo pozna wiosna mam zamiar uzbroic w nie swoj felunek,

 

A z takimi recenzjami trzeba uwazac... ;) Daje ci glowe ze znajdziesz superlatywy na temat bardzo budzetowych chinskich opon. Wszystko zalezy jak kto jezdzi.

E92 335d Stage H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS3...Poczytaj kokogolwiek, kto jezdzi po torze jak ocenia te opony na ulicy...

 

Założę się, że kolega ze swoim 318d będzie głównie jeździł po torze właśnie :cool2:

 

Tyrereviews.co.uk można stwierdzić, że ma obiektywne opinie na temat opon, to nie Auto Bild sponsorowany przez VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyrereview daje ci subiektywne odczucia uzytkownikow, nie obiektywne testy przeprowadzane w kontrolowanym srodowisku w identycznych warunkach :)

 

Polecamy koledze dobre opony letnie, to staram sie polecic najlepsze opony drogowe jakie moze kupic do jazdy drogowej :) Jak by napisal ze chce jezdzic na torze albo ze przyczepnosc to priorytet to dawno bym polecal R1R albo AD08. Pamietajmy, ze opony to najlepszy upgrade cena/jakosc jaki mozemy sobie zafundowac w aucie.

E92 335d Stage H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wam pokazac jakie rzeczy ludzie robili niemodyfikowanymi AE86 ;) ? Ja objechalem dwukrotnie mocniejsze kozaczace M3 jadac 140 konnym autem w ciasnych zakretach wracajac z wakacji swego czasu.

 

Moc liczy sie na prostej, a tam to w duzej mierze mozna miec nankangi. Nie proponuje mu semi slickow :) Jak moze dolozyc pare groszy do naprawde wybitnej opony to czemu ma sie zadowalac czyms srednim :) ?

E92 335d Stage H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, widze ze temat opon spowodował obszerne wypowiedzi i wkoncu zglupiałem nad wyborem opon oraz firmy.

moja 318d nawet z podkrecona moca nie bedzie mistrzem na torze ani pewnie tez na ulicy dlatego opony chciałbym dobrać odpowiednio do mojej jazdy - samochod mam od maja i zrobiłem do dzisiaj 20 tys km ( wliczając w to chorwacje gdzie zrobiłem prawie 4 tys km ) opony które mam na feldze 17 firmy yokohamy sprawuja sie idealnie ( pojda na sprzedaż ) ale tez nie chce wydawac ponad 2 tys na zakup opon. Opony mają byc spełniac swoje zadanie - spokojna jazdy i nie slizgac sie na mokrej nawierzchni.

Przegladalem rano opony i znalazlem takie:

- Hankook Ventus V12 evo2 K120

- Pirelli P Zero Nero GT

- Bridgestone Potenza S001

sa w bardzo podobnej cenie.

Co do rozmiaru opon felgi mam zakupione 8 i 9j z et 38 - nie chce zakladac dystansu i nie chce tez by opona ocierala o nadkole.

pisalem o 215/40 i 235/40 ale czytajac wasze oponie i sugestie lepsze beda 225/40 oraz 255/35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz tak na koniec - myslalem ze dostane prosta odpowiedz co do opon ale sie przeliczyłem.Jeden madrzejszy od drugiego a konretnych informacji zero. Nie chce ktos udzielic konkretnej odpowiedzi na zadane pytanie to niech tego nie robi. I jakies łapanie za słowka... totalna porazka ale coz.

 

temat opon zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z oponami jest jak z autami, jak raz wsiądziesz w auto klasy premium to ciężko odnaleźć się w vw lub kii. Pamiętaj, że tylko opona trzyma Cię na nawierzchni, od siebie polecam do zwykłego auta (nie pod kątem toru) Dunlop Sportbluresponse (u mnie 205/50/17 więc wąska), dla mnie rewelacyjna opona, przyczepność niesamowita, wiem, że mocą ani momentem nie poraża moje auto, ale mimo to często sprawdzam granice przyczepności na zakrętach :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wkońcu przyszła wyczekiwana wiosna :)

Nowe fele River R7

18'' 8J (ET38) + 9J (ET38) 5x120 Matt Silver + opony :

Hankook VENTUS V12 EVO2 K120 225/40R18 92 Y

Hankook VENTUS V12 EVO2 K120 255/35R18 94 Y

 

Do tego weszło oklejenie - zderzak, lusterka oraz dach - wszystko folia czarny połysk.

Z racji, że nerki mam w macie zostaną przemalowane na czary połysk by wszystko sie zgrało.

 

Obecnie mam zaciski pomalowane na czarno ale zastanawiam sie nad przemalowaniem ich na niebiesko - co sądzicie ?

 

1761c5bc4dd12fe8med.jpg

5e75afc9b30c5792med.jpg

ac1299c05afb6e76med.jpg

91486b4df989e0e8med.jpg

ce5189f87bc1e026med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny sedanik :cool2: :cool2: , mody strzał w dziesiątke :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.