Skocz do zawartości

E65 błędy INPA, check engine, rozkodowanie błędów


dajmon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A0AD Control Unit Faulty

 

wprawdzie post do 3 ale mysle ze bledy dla silnikow BMW są chyba takie same, ale moge sie mylic

http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=100794

---------------------------------------------------------------------------------

e39.jpg

---------------------------------------------------------------------------------

http://forum-lines.ru/rez/ab194510.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszytkich jestem Rafał z Wrocławia.

Jezdze e65 w 3 litrowym dieslu :)

 

Ostatnio pojawił mi sie nastepujacy problem, kiedy skrecam kierownice ( nie za kazdym razem ) odpala mi sie blad kontroli trakcji a kiedy gasze ilnik dodatkowo blad hamulca recznego. Z poczatku wygladalo mi to na czujnik kata skretu, ale zatanawia mnie ten reczny. Oczywiscie bledy sie same kasuja a po jakims czasie wracaja.

Jakis czas temu zmienialem klocki a tarcze zostaly jeszcze na jeden sezon i kiedy wsadzilem reke do tarczy to ten taki rant kroty sie robi w skutek zuzycia sie kruszy i wydaje mi sie ze kawalek tego wpadl mi po miedzy klocek a tarcze czy to moze byc od tego? Prosze o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam

 

W moim BMW świeci się kontrolka od poduszki powietrznej, po podpięciu DIS'a mam takie błędy do poduszki powietrznej :

 

- SIM - 93D2 SIM: Deactivation: satellite, seat, rear, Safty andy information module, supply B6577_60001

- Satellite - no communication possible, satellite, rear, seat, supply B6577_60121

 

Z tego co rozumiem do chodzi o matę w tylnym siedzeniu tak ? Kostki od sterownika pod tylną kanapą są w prządku.

 

Czy ktoś miał podobny przypadek i wie jak go rozwiązać lub gdzie szukać rozwiązania.

Dodam jeszcze, że cały czas świeci się kontrolka od nie zapiętych pasów podczas gdy wszyscy mają zapięte pasy.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

miałem taki sam problem u mnie wystarczyło wykasować błędy komputerem serwisowym i po problemie:) (zaznaczam iż próbowałem to robić u mechaników, którzy też posiadali oprogramowanie do E65, ale po 2 dniach wszystko wracało)

 

Pozdrawiam,

S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam mam podobny problem w e65 730 d CF24 nigdzie nie moge znalezc nic na ten temat. pomocy

dla wyjasnieniaauto zachowuje sie nastepująco:

 

stojac na skrzyzowaniu skrzynia w pozycji D na hamulcu co kilka sekund jest pukniecie w skrzynie (tak jakby auto chcialo skoczyc do przodu), Podczas jazdy mnie wiecej co taki sam czas obroty lekko wskocza na góre bądź opadną bez reakcji w przyspieszaniu i bez zmiany biegu i wyskoczył mi bład 3 razy w tym raz tryb awaryjny bez mozliwosci zmiany biegu. Nie jezdze teraz tym autem zeby nie narozrabiac bardziej. po diagnozie niezbyt konkretnym sprzetem (brak mozliwosci z powodu małomiasteczkowości ) wyskoczył w/w błąd CF24. olej filtr tzn cały komplet do zmiany wymieniłem 20 000 km temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I opanowane!!! i to bez kosztów!!! (tzn kosztow remontu skrzyni) okazało sie ze padająca bateria robi takie zamieszanie w aucie. Dzis jechałem do Swadzimia zlokalizowac bład w skrzyni ale przez noc ładowałem akumulator i juz w drodze do (100 km) nie było zadnych oznak wady skrzyni. Podpięlismy auto i wykazało 1 bład skrzyni i 4 akumulatora wiec dla czystej kartoteki błedy skasowane i jest ok. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy masz w wyposażeniu edc ? sprawdź podnosząc maskę z amorków na górze wychodzą przewody w gumowej osłonie .Jeszcze możesz mieć problem z czujnikami poziomowania znajdują się na wahaczach.A tak naprawdę to potrzebna solidna diagnoza a nie celowanie :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam problem z aktywnymi zagłówkami w E65 , problem powstał po uderzeniu w tył pojazdu. Teraz wyświetla tylko takie błędy :

 

SSFA - Satellit Sitz Fahrer____ 9757 - Unterbrechung ZK2 (aktywny zagłówek kierowcy)

SSBF - Satellit Sitz Beifahrer__ 97D7 - Unterbrechung ZK2 (aktywny zagłówek pasażera)

 

 

Myślałem że to może być tak zwana CRASH DATA więc oba Sterowniki SSBF i SSFA zaktualizowałem przez winkfp , przekodowałem ncs ale nie mogę uruchomić synchronizacji czasu.

Nie wiem jak działają aktywne zagłówki. Czy się je naprawia lub wymienia?

------------------

Pozdrawiam


Gumes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,

 

dzisiaj wyszedłem z pracy zapaliłem silnik i zapaliła się kontrolka silnika.

Poniżej wklejam komunikat, może ktoś wie co to może być ?

Samochód normalnie się zachowuje, nie stracił mocy, nic nie szarpie i żadnych innych przyczyn.

 

http://www.bimmerfest.com/forums/attachment.php?attachmentid=302144&d=1321948693

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Panowie jedna sugestia, to nie sa samochody w ktorych na podstawie wyswietlonej informacji z idrive mozna cokolwiek diagnozowac, zalozyciel tematu powinien pojawic sie lokalnie u kogos kto ogarnia choc podstawy uzywania inpy disa lub isty i wtedy mozna zaczac myslec nad rozwiazaniem problemu

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
nie wiem czy problem masz już rozwiązany ale ja miałem to samo w audi okazało się iż korek do sprawdzania stanu oleju był nieszczelny po wymianie oringu za 50gr jest ok porostu dostawał fałszywe powietrze do skrzyni korbowej :?
Bayerische Motoren Werke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.