Skocz do zawartości

[E36] Dobre głosniki 13cm na tył.


Gerald

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Z tyłu mam jeszcze orginalne nokie 13cm. NIe jestem z nich zadowolony.

Co polecacie na wymianę. Zdecydowałem że nei będe się bawił w przejściówki na 6 x 9. Chce włożyć 13cm zeby uniknąc przeróbek

 

Kto zakładał jakieś nowe 13 cm z dobrym basem?

Co polecacie?

Never Say Never Again!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
ja rowniez chce wyrzucic stare oryginalne glosniki z tylnej polki mojej e36 coupe i wstawic cos dobrego. A decyduje sie na wymiane bo przy glosniejszym wlaczeniu zaczynaja pierdziec, narazie decyduje sie na wymiane z polki z tylu, a pozniej przymierzam sie do wymiany przodu pod nogami. Tak jak kolega pisal decyduje sie na standardowe 10cm do tylu. tylko ze oscyluje pomiedzy takimi markami jak : JBL, Hertz lub Magnat. Szczerze to zalezy mi bardziej na czystosci dzwieku.co byscie wybrali? nigdy nie rozbieralem tylnych glosnikow,czy sa jakies wieksze problemy z ich demontazem? pozdrawiam i dzieki za podpowiedzi :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie proszę o podanie konkretnego modelu, który dawałby dobry bas przy chyba dość dobrym wzmaku - uDimension Prox 500.24 i wytłumionych drzwiach.

Na marginesie, podobno fabryczne komory w których siedzą 13 dobrze spełniają swoją rolę i dodatkowe wytłumienie niewiele zmienia, no ale ktoś kto to mówił mógł się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeszcze jakie pieniądze - ale wzmacniacz zacny więc sądze, że głośniki też raczej zacne. Np. Phase Audiophile Five (widziałem na allegro za ok. 650), Dego ST-520, Helix H135 Esprit, PowerBass ES-5C - to takie zestawy do 500,-.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualnie zestaw Infinity Kappa 50.7cs i jest bieda. Grają lepiej niz oryginalne głośniki ale to nie jest to. Basu trochę przybyło, wysokich przybyło za dużo, tweetery są zbyt ostre.

Raczej wrzucam 16 Helixy HXS 236 Precision.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak 16. Dobry wybór. Ich odpowiednik 13cm jest dosyć nisko cięty, co bardzo dobrze się sprawdza w konfiguracji np w e36 gdzie woofery są "w nogach" a i ze wzmacniaczem powinny zagrać bardzo lekko - zależy kto co lubi - ja lubię. Czyli jak będziesz ciął blachę, jakieś dystansy? - bo nie wiem jak jest w Twoim aucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie sam nie wiem jak to dokładnie będzie :D

Na pewno trzeba wywalić oryginalne komory i dorobić coś na ich miejsce.

O wynik raczej jestem spokojny, osoba która się tym zajmie ma ogromną

wiedzę.

Przez chwilę myślałem o wsadzeniu AD W600 + jakieś tweetery Focala ale to by była chyba przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego przesada? Byłoby fajnie. Jeżeli możesz sobie na to pozwolić. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po jakimś czasie pewnie i tak zmienisz na coś lepszego, czemu od razu nie odwlec tego momentu w czasie? Pozdrawiam. A jakie radio ma z tym zagrać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie byłoby fajnie, ale to koszt 2x tyle co Helixy. Na razie radio mam standartowe, jego wymiana to ostateczność więc zdecyduję na końcu.

Po instalacji głośników będzie podłączone na próbę jakieś dobre radio i zobaczę jaka jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.