Skocz do zawartości

Następca X3 (F25) - X3 (G01) 2017


Zafi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 250
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A ja miałem bardzo dawno temu model 164 i o dziwo byłem zadowolony :D

Wracając do tematu, Alfa w Stanach nie ma szans z nowym X3 choćby ze względu na kompletną nieznajomość marki wśród przeciętnego Amerykanina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Alfa Stelvio jak zwykle, będzie w grupie Suv/sav wyróżniać na plus wyglądem i prowadzeniem. Na początku trudno będzie jej zakorzenić w tym segmencie starych wyjadaczy.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Alfa jeździ super, ale jakość wykonania i poziom techniczny multimediów jest słaby... niestety większość ludzi patrzy na markę i ocenia też całokształt, co u Alfy jest na nie najwyższym poziomie... niemniej jednak dobrze, że konkurencja nie śpi.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zdjęcia z wczorajszego dnia sobota 18.11.2017r

eb7ac1df1baec48fmed.jpg

 

787cfc0fb15c8324med.jpg

 

0f4d294f45dd7ef1med.jpg

 

c905baf70bbf0e39med.jpg

Co na plus po pierwszym szybkim kontakcie:

- Samochód jak by troszkę niższy , lepiej się wsiada (fotel w najniższym polożeniu jest niżej niż w F25)

- kierownica M o wyraznie mniejszej srednicy i z jeszcze grubszym wiencem ???

- fotele Byly sportowe równie miękkie i wygodne jak sportowe w F25 przy moim wzroście 188 cm jest podparcie pod uda tak jak w F25.

- ilośc miejsca na nogi mimo chyba wyższego tunelu środkowego jest ok.

- materialy wykończeniowe deska rozdzielcza , materiał skóra na drzwiach troszkę lepszej jakości w F25 nie było chyba zle.

- podświetlenie amietnotowe na drzwiach i desce rozdzielczej to bajka (stwarza klimat) w F25 tego po prostu jeszcze nie ma ....nie licząc diody we wnęce klamki do otwierania drzwi :)

- sterowanie gestami heh podgłośnienie radia działało z opóznieniem i było średnio dokładne natomiast zmiana fali radiowej jak i moze utworu działa szybko i jest wykonana prostym gestem.

 

To na tyle z 20 minutowej obserwacji. potem przesiadłem się do 6 GT :)

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Nie wchodziłem w szczegóły bo w salonie pojawiłem się po mojej pracy czyli 15:20 i miałem tylko 40 minut na macanie.

Ale na sam koniec (jak robiłem zdjęcie kucając) zauważyłem ze odstawała z lewej strony i nie dało się jej domknąć (naciskając) , więc albo ktoś zle domknął lub pozostawił coś w komorze silnika bo tak też mogło być :)

Nie było tego widać z normalnej perspektywy.

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą maskę niestety trzeba umieć zamknąć. Kładziemy obie dłonie ma masce (z lewej i prawej strony) i ok. 40 cm przed (instrukcja mówi o 50 cm ) przed zamknięciem zdecydowanym ruchem ją zatrzasnąć. Jeżeli będziemy próbowali zamknąć ją jedną ręką trzymając maskę na środku to niestety się to nie uda :). Sprawdzone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Testowałem wersję 2.0 d.Na trasie w granicach prędkości około 160-170 jest naprawdę cicho. Duży postęp w tej dziedzinie. Auto naprawdę świetne, moja była w M pakiecie w Estorill na Jasnej skórze, co również pozytywnie wpływa na jej odbiór.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj okazję wymacać nowe X3 jest naprawdę fajnie. Widać różnicę w jakości względem F25. Podświetlenie ambientowe jak w G30. Przez iDrive można włączyć/wyłączyć podświetlanie klamek + dodatkowe podświetlenie podłoża. W F30 mam prof. navi ale tutaj ekran jest jeszcze większy i rozdzielczość też jest sporo wyższa. Podświetlane miejsce na nogi z tyłu, ambientowe w schowkach drzwi itd. Jak kupowałem moje F30 rozważałem F25 i szczerze powiem, że gdybym wtedy miał do wyboru G01 to brał bym G01 :) Mimo, że nie jestem fanem tego jak prowadzą się SUVy. Do BMW wraca uczucie premium, a może to po prostu nowość?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na efekt ,,Wow'', poczekajmy na opinie po 50 czy 100k przebiegu... Moim skromnym zdaniem ulubiona marka raczej zostaje w tyle segmentu Premium, a inni nie próżnują.

Seria 7 miała być gigantycznym sukcesem a na razie nie może pobić w sprzedaży (w Stanach) starego Mercedesa. Wstyd !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bylem wczoraj na jezdzie probnej, niestety mieli tylko w pelni wyposazona wersje w skorze ktorej nie mam nic do zarzucenia ale po stojacej w salonie 520d domyslam sie jakiego wykonczenia oczekiwac - jest lepiej niz w ostatnich latach ale ciagle nie wyprzedza konkurencji z Audi.

Jezdzi sie super, nie czuc az tak bardzo ze to SUV, na pewno lepiej niz X1 gdzie czulem sie jak kierowca malego busa. Konsola srodkowa 2 klasy wyzej w porownaniu z X1 (drazek automatycznej skrzyni to czyste made in china), jakosc ekranu navigacji zblizona do najnowszch smartfonow, zegary LCD bardzo efektywne mimo ze nie jestem fanem bo za pare lat to bedzie tandetnie wygladalo.

Silnikowo nie wydaje mi sie ze 30i pasuje do tego auta, targanie takiego auta po 7k rpm aby mocno przyspieszyc jakos nie wspolgra mi z koncepcja SUVa, na pewno 30d jest lepszym wyborem natomiast cennikowo wiadomo jak to wyglada..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Mnie ten model nie powalił - szczególnie oglądając wnętrze w salonie - ot po prostu kolejne ładne i bardzo przyzwoite BMW. Ale najgorsze jest, że jedną widziałem jak wyjeżdża z salonu i w pierwszej kolejności pomyliłem ją z X1... wiem, że to źle o mnie świadczy, ale no cóż, tak w pierwszej kolejności pomyślałem :mad2: - faktem jest, że nowe X3 jeszcze mi się nie opatrzyło - ale ta pomyłka dała mi to do myślenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś sprawdzał jak wypada standardowe nagłośnienie?

Jadąc wersją demo miałem HiFi (extra opcja) i grało bardzo przyzwoicie (nie jestem audiofilem, co może mieć znaczenie). Następnie po sprawdzeniu specyfikacji wersji stojącej w salonie zorientowałem się, że brak tam HiFi (handlowiec weryfikował to kilka razy) i poprosiłem o możliwość przetestowania. Zarówno ja jak i handlowiec byliśmy mocno zaskoczeni (na plus) jakością - były bas i wszystko czego potrzeba. Pamiętam z różnych wersji BMW, że standardowe nagłośnienie to był żart.

Jako, że mógł się wkraść błąd w opisie wyposażenia pojazdu (np. w praktyce jest tam HiFi) to będę wdzięczny za komentarze osób, które mają doświadczenia z standardowym zestawem dla G01 ... z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Handlowiec powiedzial ze roznica pomiedzy standardem a HIFI jest ogromna, dlatego tez doplacilem te 1800 zl (jakos tak chyba).

W podstawowej wersji nie ma nawet Subwoofera.

Zaufalem mu na slowo, choc nie zweryfikowalem, bo i za bardzo nie bylo jak.

X3 stojaca na salonie miala rowniez HIFI.

Wolalem nie ryzykowac, i nie pluc sobie potem w brode ze przyoszczedzilem male pieniadze a potem i tak wywalilbym pewnie wiecej zeby sie nie wkurzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
HiFi w F25 jest cienki, nie mówiąc o standardzie... w G01 TYLKO standard się poprawił, bo HiFi (który ma więcej głośników i słabo brzmiący bas) pozostał na starym poziomie. Jak ktoś ma słuch w miarę ok, to usłyszy różnice. Godny uwagi jest jedynie Harman-Kardon... Wg mnie jak komuś zależy na dobrym dzwięku to niech bierze HK, bo na HiFi szkoda kasy... Edytowane przez wodzik2

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No az jestem ciekaw jak to bedzie brzmialo...

Nie jestem jakims audiofilem, ale slon nie nadepnal mi na ucho :)

Podziele sie wrazeniami, chociaz kazdy ma swoje prywatne odczucia i to co dla mnie jest OK dla innego bedzie niewystarczajace.

 

HK to chyba wydatek rzedu 5-6 tys jesli sie nie myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.