Skocz do zawartości

Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżam temat :D Cały czas chciałem 330d, ale ostatnio moje potrzeby się zmieniły ;) Teraz przydałby się bardziej ekonomiczny samochód. Moje pytanie. Co lepiej kupić 118d 143 common rail, czy zwykła 120d 163km ? Czy to prawda, że silniki są lepsze na common railu ? Czy duża jest różnica w spalaniu ? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego na 8 stronie( Seria 1 ‹ E81, E82, E87, E88) masz długi wątek na temat spalania, miłej lektury :wink:

 

Co lepiej kupić 118d 143 common rail, czy zwykła 120d 163km

 

ta i ta wersja jest na common railu :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy automacie i dynamicznej jeździe w mieście 8,8. Jeżeli wkładam całe swoje siły to potrafię zrobić 7,6 ale wtedy to już jest walka o przetrwanie a nie jazda:)

Na spokojnej trasie 6,2, szybko autostradą gdzieś 7 l. Mnie to zadowala chociaż X3 pali praktycznie tyle samo a jest o wiele większe i 4X4...

Da się znaleź 120D, w białych skórach z jasnym wnętrzem i praktycznie pełnym wyposażeniem. Cierpliwości;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na wstepie witam wszyskich forumowiczow :)

Przymierzam sie do zakupu bmw 116 (w zasadzie dla zony). Dzisiaj pierwszy raz siedzielismy w srodku i zona narzekala na niebieskie lusterka: ze slaba widocznosc, zarowno w tych zewnetrznych i we wstecznym. Na szybko wyczytalem ze te niebieskie sa podgrzewane a biale nie. Jak to jest z widocznoscia w tych lusterkach prosze o Wasze opnie :) Moje drugie pytanie dotyczy sprzegla w tym konkretnym egzeplarzu, jak sprzeglo bylo wcisniete na postoju to bylo czuc jakby lekkie wibracje.. czy to objaw zuzycia ? I ostatnie pytanie: bmw 1 czy to klasa golfa V (chodzi mi o wielkosc i miejsce w srodku) czy jednak troszke jakby mniejsze auto? Aha i na koniec takie glupie pytanie bo na forum bmw :) Ktore auto lepiej wybrac BMW 1 czy Audi a3 sportback ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktore auto lepiej wybrac BMW 1 czy Audi a3 sportback ? To pytanie zadaj żonie, równie dobrze mogłeś napisać czy wybrać blondynkę czy brunetkę. Ja stałem przed dylematem A3 1.9TDI, Golf V 1.9TDI, A4 2.0TDI,Signum 2 1.9CDTI, Focus 1.6tdci, 1.8tdci i kilka innych. To dlaczego jednak BMW ?

1. Szpan

2. Wzrok przechodniów

3. +5 do Baunsu :8)

4. Do remizy dojeżdżam pierwszy :mrgreen:

 

A teraz na serio, byłem w każdym aucie (dodam że przed domem mam audi A4 dodatkowo). Jednak wziąłem BMW z czystej ciekawości bo nigdy nie miałem, dynamika i jednak trochę szpan bo to BMW, a nie np. Ford. Porównując do każdego auta wymienionego to BMW jest najmniejsze (chodź bardziej pakowne od A4), jakość plastików nie powala, system Audio to dno, słaba widoczność, nisko się siada (to już zależy czy wada czy zaleta, dla mnie zaleta).

Audi brałbym tylko 1.9TDI, bo 2.0TDI mocno mi się w passku nie sprawdzał. Audi A3 to dalej Golf V w lepszym opakowaniu.

 

Audi A4 vs. BMW 1

+ jakość materiałów (audi)

+ wyciszenie (audi)

+ nagłośnienie (audi)

+ widoczność (audi)

Generalnie audi to komfort, bmw to dynamika (z 116i to raczej wątpię)

 

Wchodząc na Allegro to aut jest mnogo, ale jak już auta widzisz na żywo to totalna klapa. Objechałem całą Polskę i na koniec miałem wybór między Focus Titanium 1.8TDCI 08r vs. 120d 06r. Długo się nie zastanawiałem.

 

BMW 1

+ dobre zawieszenie

- ubogie wyposażenie standardowe

+ skrzynia biegów (dokładnie to tak jak biegi wchodzą)

+ układ kierowniczy (tutaj to trzeba wyczuć, bo nie każdy lubi tak czuły)

+ kultura pracy diesla

+ czujesz się jak wyścigowy kierowca bo deska jest skierowana na kierowcę

- widoczność

 

Kupił byś jeszcze raz BMW 1 ?

Brałbym autko młode, bezwypadkowe, dobrze wyposażone i pewne, nie ważne czy to BMW czy inne autko (oczywiście znając danego auta wady i zalety). Nie myśleć że wybrał bym nowszą Dacie od starszego BMW :roll:

Edytowane przez damianz

207GTI (175THP) na tor

Tutaj klik: http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=5609


VW Golf mk5 1.9TDI ASZ + GTD1752 (daily)

BMW E46 320D ///M (od czasu do czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za szeroka opinie, pytanie odnosnie tego ukladu kierowniczego, piszesz ze czuly tzn ze kierownica lekko chodzi? bo w tym egemplarzu ktorym dzisiaj jechal kierownica dosc ciezko chodzila, i to sprzeglo tez mnie zastanawia..czy czasem nie ogladalem dzisiaj jakiegos ulepa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dość ciężko, ale lekki ruch i autko skręca dość gwałtownie. Co do sprzęgła możliwe że docisk, albo długi stoi i lekko przyłapał.

207GTI (175THP) na tor

Tutaj klik: http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=5609


VW Golf mk5 1.9TDI ASZ + GTD1752 (daily)

BMW E46 320D ///M (od czasu do czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Nie wiem o co chodzi z tymi lusterkami. Jak dla mnie właśnie bardzo dobrze przez nie widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie akurat audi tą lepsza jakością materiałów nie urzekło, miałem też możliwość kupna audi a3 2009r 45tys przejechane i plastiki/spasowanie itd nie rzuciło na kolana, nawet wydaje mi się że w BMW wygląda to wszystko bardziej solidnie, bryła samochodu moim zdaniem o wiele ładniejsza w jedynce a i silnik w 116 na miasto jest wystarczająco dynamiczny w trasie też całkiem dobrze sobie radzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza ogladalismy w takiej jakby szarej skorze i byla tez szara deska rozdzielcza, w takim zestawieniu lepiej wygladala a3. Ta co kupila ma czarne wnetrze i wyglada super. Powiem szczerze ze gdybym to ja mial wybierac miedzy a3 sportback i bmw 1 to bylby to bardzo trudny wybor :) Za a3 by przemawial chyba fakt ze jednak bardziej meski samochod, czy to tylko moje subiektywne zdanie ? Silnik 1.6 slabiutki ale dla dziewczyny do miasta mysle ze wystarczy. Wieczorem wrzuce jakies zdjecia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownicę masz po złej stronie. :mrgreen: Lusterka po roku 2010 są znacznie większe (może ciut wcześniej tez były ). Życzę miłego użytkowania. To jest auto dla facetów o ile ma mocniejszy silnik. ;)

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam koledzy, biorę się z zamiarem zakupu Bmw 118d, i tu potrzebuje waszej pomocy chciałbym przeznaczyć na zakup około 37000 do 42000zł jaki rocznik oraz przebieg jest najbardziej odpowiedni do tej ceny. Na co trzeba zwrocic uwagę ostatnio jestem trochę zrażony do zakupów po ostatnim Mondeo :D tak był to błąd. Proszę o pomoc pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinieneś szukać auta po lifcie, za ta cenę roczniki 2007 - 2008. Ale przebiegi pewnie będą 150 - 200tys z tych lat. Pamiętaj nie ma okazji !!! Przede wszystkim przed zakupem zabierz VIN od sprzedającego i przejdź się do ASO sprawdzić historie serwisową. Możesz też wrzucić tu na forum do odpowiedniego działu.

Dołóż jeszcze troszkę kasy to sprzedam CI moją i na pewno będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Wie ktoś z was jak rozróżnić silnik 120d od 118d w wersjach poliftowych? Albo nawet jak rozróżnić te dwa względem 116d, która wyszła bodaj w 2009? Chodzi mi tutaj o jakieś wytłoczenie kodu, nie doznanie empiryczne typu "daj buta i zobacz ile leci do sety". Chodzi mi o inne sposoby : )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobry,

 

czy jest realne kupic w DE 120d w granicach 25000 - 30000zl? Oczywiscie w tej cenie mam na mysli tylko poczatkowe lata produkcji.

Zalezy mi na:

- automat (jazda glownie po miescie) - i tu jeszcze pytanie czy to aby napewno dobry pomysl w tym modelu?

- zenon

- skora lub polskora

- klima 2-strefowa

- navi i dobre naglosnienie mile widziane

- dobrze utrzymane w srodku

 

Chcialbym (jesli juz sie zdecyduje) kupic od pierwszego wlasciciela z DE, bezwypadkowa, moglaby byc delikatnie gdzies przetarta lub zderzak itp do zrobienia,mowiac krotko poprawki lakierniczo/blacharskie ale nic wiecej/mocniej /glebiej.

Mam spora czesc rodziny w kilku miastach w roznych rejonach Niemiec wiec z poszukaniem raczej nie ma problemu, a chcialbym uniknac takich ulepow jakie przegladam na Alle... Poza tym Niemcy szanuja auta i maja dobre drogi. Ludzie co sprowadzaja tez swoje musza zarobic wiec wole ta kwote dolozyc do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.