Skocz do zawartości

Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moim zdaniem nie można tak do końca porównać tych dwóch silników co do ich awaryjności,

wszystko zależy od tego, jak były te auta eksploatowane przez wcześniejszych właścicieli a w szczególności turbina.

Jak kupujesz auto używane to jest tak zwany chybił - trafił :mrgreen:

Grunt to na początku nie żałować kasy na dobry przegląd oczywiście po konkretnej selekcji :)

 

Tematów na temat usterek serii 1 jest trochę , forum moim zdaniem jest bardzo przejrzyste, kto szuka ten znajdzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

118d to prawie to samo co 120d - różni się wtryskami...

 

kolego, jak w każdym aucie są rzeczy, na które trzeba zwrócić większą uwagę, jednakże z większych bolączek tego modelu to

- koło pasowe (wytrzymałość wg norm BMW ok 80kkm)

- koło dwumasowe (ok 120kkm)

 

tu jest kilka informacji

viewtopic.php?f=33&t=118587&p=833359#p833359

 

z czystym sumieniem mogę wyrazić moje zadowolenie na temat zawieszenia, jakie się stosuje w E87

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

heja,

 

z racji że przymierzam się do zakupu 118d mam takie pytanie czy jest to auto o dużo niższym komforcie jazdy niz passat '02 - wiem że są to różne klasy,

jednak czy będzie ono ciasne dla 195cm chłopa ? po prostu podoba mi się ten model, jest w moim budżecie ale nie wiem czy nie będzie mi brakować miejsca/przestrzeni.

 

dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja,

 

z racji że przymierzam się do zakupu 118d mam takie pytanie czy jest to auto o dużo niższym komforcie jazdy niz passat '02 - wiem że są to różne klasy,

jednak czy będzie ono ciasne dla 195cm chłopa ? po prostu podoba mi się ten model, jest w moim budżecie ale nie wiem czy nie będzie mi brakować miejsca/przestrzeni.

 

dzieki :)

 

passat obecny jest bardzo duży, wcześniejszy też był spory, a 1 to kompakt. narzeczony tego samego wzrostu co Ty mieści się u mnie spokojnie i nie narzeka na komfort jazdy - wystarcza mu miejsca na nogi i nad głową, ale to na tyle indywidualna sprawa że najlepiej jak po prostu pójdziesz do dilera, wsiądziesz i się przejedziesz. forum za Ciebie nie zdecyduje :)

 

zwróć jeszcze uwagę, że ja mam siedzenia ręcznie nastawiane, a z kolei ktoś tu pisał, że elektryczne nie pozwalają aż tak obniżyć fotela - dla Ciebie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurka furka, coby sie dobrze zrozumieć.

nie chodzi to żeby mnie tutaj ktoś przekonał.!

 

chodzi o opinie ludzi którzy np. mieli paska, czy skode, czy coś większego i jechali 'jedynką' dalej niż do budki z piwem :)

jak wrażenia - komfort jazdy czy duzo mniejszy - czy inaczej i nie da się opisać jakie jest to fenomenalne wrażenie :%,

 

zastanawia mnie jeszcze czy tam się siedzi na podłodze jak np w hondzie civic czy mitshubishi colt, czy tak jak w pasku wyżej.

(nie wiem jak to nazwac)

 

wiem już ze :

z tyłu jak ja siądę za kółkiem raczej nikt już nie wejdzie :) mam 195cm., tyle tylko że nie będzie tym jezdziła grupa jurnych nastolatków

po disco - a 2osoby. więc jeżeli pominąć wygodę torebki + kurtki z tyłu to możemy brać pod uwagę dwa miejsca w pierwszej klasie :).,

 

thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

przesiadłem się z B5FL na E87 i wrażenia ok!

komfort jazdy po nierównościach troche spadł... w pasku miałem highline z tzw czerwonym zawieszeniem (seria) Tu mam też twarde zawieszenie (opcja 226)

ogólne wrażenia z jazdy - zdecydowanie lepsze w bmw. moc podobna bo tam miałem 170koni, a w bmw 163

passat ma łagodniejsze zawieszenie. podejrzewam, że nazwa twojego nicku bierze się z twojego wzrostu :) i tu male rozczarowanie na PLUS. śmiało się zmieścisz i będziesz tym autkiem podróżował. fotele są regulowane w różnych płaszczyznach. w bmw siedzi się niżej niż w passacie, ale baardzo pewnie i precyzyjnie prowadzi się auto z tej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narzeczony moze zawsze jest pod wplywem :lol: sory za ot

nie spokonie wejdziesz ale nie wiem ile masz w barach bo jak jestes [bAD]... tio troche malo miejsca :wink:

 

 

iiii, zależy czego, czy też raczej KOGO :norty: bywa, że kieruje i nie narzeka, wprost przeciwnie!! zrobiliśmy w wakacje dwa razy po 3-4 tys. km i bez narzekania. a w barach ma sporo :)

 

siedzi się, jak już napisał Hippo, nisko, ale jak jesteś wysoki to będzie i tak bardzo ok. komfort nie za wysoki, bo zawieszenie jak na auto do codziennego użytku twarde, ale za to prowadzi się bosko, idealnie w zakrętach, wchodzi ciasno, trzyma się pięknie i daje boskie wrażenia! ale to już zapewne wiesz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja mam 191cm wzrostu i miejsca z przodu jest sporo, jak już wspomnieli inni forumowicze zawieszenie jest dosyć twarde ale ma to swoje plusy :mrgreen: sam się przekonasz jak zrobisz kilka fajnych tras :D

 

Polecam z czystym sumieniem :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Drodzy forumowicze,

Od kilku miesięcy noszę się z zamiarem zmiany samochodu z "francuza" właśnie na BMW serii 1

Śledzę forum od jakiegoś czasu i staram się zdobyć jak najwięcej informacji na temat tego samochodu i ostatecznie zdecydowałem się na zakup jedynki

patrząc na Wasze eksperckie wręcz doświadczenie , zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze modelu , dysponuje budżetem do 40tys. Niektórzy z Was powiedzą, że to za mało , jednak niestety więcej w grę nie wchodzi. Czy mogę liczyć na wskazówki , linki do ofert i polecane komisy na poludniu Polski, ewentualnie oferty z mobile.de ? Bardzo chciałbym dołączyć do klubu...

 

i jeszcze jedno pytanie co o tym sądzicie ? mój znajomy za tydzień bedzie w tym rejonie - pytanie czy warto oglądać ?

 

http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/showDetails.html?lang=pl&id=149609986&pageNumber=3&__lp=5&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=2%2C3%2C4%2C59%2C61%2C5%2C58&fuels=DIESEL&maxPrice=40001&siteId=POLAND&negativeFeatures=EXPORT&tabNumber=2

 

ps.

Mam do sprzedanie nieuzywane opony goodyear eagle f1 gs-d3 w rozm . 205/55 r16 91w i zimowe Continental CWC TS 830 91 H - zainteresowanych zapraszam na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

bierz moją ;)

 

ta niby fajna ale jakaś dziwna... pakiet aero i czarne klamki?? w środku nawet nie ma pakietu dla palących (zapalniczki) ale za to ma grzane fotele...

 

no i ma DPF. ja tam wolałbym go nie mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiezyna, ten link, ktory podales to auto po lekkim tuningu (pakiet aero + lampy tylne dymione), ale poza tym to bardzo biednie wyposażona jedynka.

 

http://allegro.pl/bmw-120-diesel-2000cm3-163km-2004r-i1786034760.html

 

http://allegro.pl/bmw-120d-bi-xenon-sport-paket-climatronic-alu17-i1795469288.html

 

Te dwa egzemplarze są w miarę fajne, jesli szukasz diesla, ale niestety lub stety mają już dość duży przebieg ( moznaby powiedziec normalny, a nie kręcony :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darcyn . chętnie...tylko niby "na kolorze się nie jeździ" ale jakoś chyba się nie przekonam , tzn jest piękna , wyjątkowa prawie jak nowe ferrari FF ale...no właśnie...

 

marzy mi się w kolorze havanna, oczywiście czarna może być i ciemny grafit również...

 

Te, które podał BondE87 piękne , zdaje sobie sprawę, że za takie pieniądze nie kupię wersji ze wszystkim, wiem również ze bede sie zachwycał, praktycznie każdym modelem jedynki...uwierzcie przesiadając się z 65konnego clio 3 ..w kazdym aucie człowiek czuje się lepiej.

Tak więc czekam , czekam nadal na Waszą pomoc i ciekawe linki do ogłoszeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

miej też na uwadzę że kupić dobre w dzisiejszych czasach graniczy z cudem, zwłaszcza od handlarzy.

jak bedziesz w okolicy to zapraszam na niezobowiozującą przejażdżke. zobaczysz jak powinno wyglądać auto z przebiegiem np moim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto przykłady

 

http://otomoto.pl/bmw-118-2-0-i-wlasciciel-piekna-C20236621.html

 

http://otomoto.pl/bmw-118-bmw-118d-C19828854.html

 

http://otomoto.pl/bmw-118-118d-kupiona-w-salonie-w-pl-C20457132.html

szczególnie

 

http://otomoto.pl/bmw-118-2-0-122km-wypas-serwis-navi-C20323247.html

 

to tylko niektóre przykłady...oczywiście wolałbym 120d ale przy tym budzecie chyba cięzko będzie dostać dobry...niezajechany egzemplarz...

 

darcyn uwierz mi walcz ze sobą i tym kolorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ja mam walczyć z kolorem?

 

odnośnie tej "szczególnie" z łodzi - zobacz jaki ma tłumik, zobacz jaki mają inne. bita na pewno i to możliwe że aż musiał być wydech wymieniany. no chyba że to opcja z dpf i ma inaczej. na dodatek cena... ubijesz na pewno 1000. prowizja komisu 1500. ktoś oddał auto za 29000?

 

wiem że wszystko co powiem zostanie wykorzystane przeciwko mnie no ale.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pierwsza najladniejsza i chyba najlepiej wyposażona - wątpliwości to felgi ktore nie pochodza z jedynki z tamtych lat oraz przebieg troche dziwny, auto sprowadzone z Niemiec a tam w 6 lat 120k km w dieslu to tyle co kot napłakal, handlarze raczej nie wożą do Polski jedynek nie bitych bo tam ceny takich aut z takimi przebiegami są raczej wyższe niż u nas

 

druga - felgi nie ori, w kokpicie dolożony schowek który był montowany dopiero w 2007 co sugeruje że airbag pasażera odpalił bo raczej nikt nie pruje kokpitu dla pustego schowka, prawy słupek po lakierze brak czarnej naklejki z parametrami

 

trzecia -raczej bita, plastikowa osłona w komorze silnika nie spasowana do obudowy kierownicy powietrza, wydech - już kolega wczesniej napisał

 

czwarta - brak rozpórek na kielichach sugeruje że bita bo tego raczej nikt nie demontuje "żeby sobie trakcje porawić" bo za bardzo nie ma czego poprawiać można tylko spieprzyć a jak już to dokładają rozpórkę od jakiegoś tunera

 

Podsumowując, wystawiony towar po przejściach, jeżeli chcesz przyjrzeć się bliżej to moim zdaniem tylko tej pierwszej chociaż wiele sobie nie obiecuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.