Skocz do zawartości

Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Przymierzam się do zakupu dla żony E87 z silnikiem diesla. Myślę, że rocznik 2004/05. Proszę o uwagi na co zwrócić uwagę przed zakupem, oraz jaki silnik najlepiej wybrać? Z góry dziękuje za jakiekolwiek sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik 2004/05 to skarbonka jesli jest w slabym stanie a jesli jest w super to bardzo drogie auto w zakupie :)

W obu przypadkach wymaga to przemyslenia.

Ogolnie unikalbym nabywania pojazdow z pierwszych lat produkcji dla kobiet i dotyczy to kazdej marki.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Panowie wychodzi na to że BMW serii 1 to kiepski samochód? Sam już teraz nie wiem czy rozglądać się za tym modelem czy odpuścić? Generalnie lubię tą markę i raczej nie maiłem z nią większych problemów. Na co szczególnie trzeba by zwracać uwagę przy zakupie aby się nie "przejechać" ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kiepski, tylko mówimy o 10-letnim aucie. i tutaj czy bmw czy jakiekolwiek inne auto ryzyko wdepnięcia w minę jest po prostu duże.

 

ja bym proponowała dość standardowo: patrzeć na przebieg (prawdziwy a nie wyimaginowany, czyli nie przez palce), nie szukać okazji, rozejrzeć się za autem z pewną historią. będzie trochę droższe - ale bez przesady, 10-letnie normalne (nie kolekcjonerskie, special edition dzikie węże) auto nigdy nie będzie bardzo drogie. lepiej więc poszukać dłużej, odpuścić sobie w razie czego kilka bajerów (można żyć bez skóry, xenonów albo czujników deszczu) i dopłacić może parę tysięcy a mieć coś, co nie stanie się skarbonką. poszukaj o typowych awariach 1 i 3, były takie tematy-rzeki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, zastanawiam się nad kupnem bmw e87 z silnikiem 2.0 benzyna, ze skrzynią manualną i chciałbym się dowiedzieć od Was, drodzy użytkownicy, na co zwrócić szczególna uwagę przy oglądaniu auta i tak z waszego doświadczenia co się psuje najczęściej i przy jakich przebiegach. Z góry wielkie dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich posiadaczy jedynej właściwej marki,

 

po długim poszukiwaniu samochodu dla swojej rodzicielki podjąłem decyzję o kupnie BMW Seria 1. Ponieważ dysponuje ograniczonym budżetem decyzja padła na rocznik 2006 lub 2007. Zakładam, że samochód w głównej mierze będzie jeździł po zakorkowanym mieście stąd wybór padł na benzynę. Chce się was poradzić czy lepiej wybrać bogato wyposażony model przed liftingiem czy "ubogi" po liftingu ? Modele poniżej:

 

1. 3/2007 116i (116 KM), 110 tys. :

- Klimatyzacja automatyczna

- Czujniki parkowania

- System nawigacji

- Wspomaganie kierownicy

- Elektryczne szyby

- Szyberdach

- Centralny zamek

- Podgrzewane fotele

 

lub

 

2. 09/2007 116i (122 KM), 150 tys. :

- całkowity golas

 

bogatsza wersja jest nieznacznie droższa.

 

Z informacji, które znalazłem wynika że wnętrze wersji po lifcie jest znacznie lepiej wykonane. Druga sprawa to silnik, który po mimo tego że mocniejszy to mniej pali.. Niestety nie wiem jak z jego awaryjnością w porównaniu ze starszą wersją.

 

Podsumowując co byście kupili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej szukałbym czegoś z trochę większym silnikiem,piszesz że auto ma jeździć w zakorkowanym mieście,zdecydowanie szukałbym automatu,zamiast skupiać się np. na nawigacji,która pewnie będzie używana raczej rzadko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że silnik większy jest niepotrzebny jest to samochód dla kobiety, która raczej nie specjalnie preferuję szybką jazdę.

Jeżeli chodzi o automat to rozważałem taka opcję, ale trochę boję się spalania w tym przypadku, jak również nie wiem też jak z awaryjnością 116i automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automatu w 1 bać się nie trzeba,a trochę większy silnik wcale nie musi więcej palić,ale najlepiej niech wypowiedzą się użytkownicy jedynek z silnikami benzynowymi,ja miałem e87 z automatem i dieslem i byłem z tego auta bardzo zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę trochę temat, zastanawiam się nad zakupem BMW e87 w wersji silnikowej 118i lub 120i ponieważ wyczytałem że te silniki są najmniej awaryjne. Czy to prawda?

 

Chciałbym kupić model po 2007 roku, dobrze wyposażony za kwotę max. 40 tys zł. Liczę że uda mi się znaleźć samochód w bardzo dobrym stanie technicznym i pełną historią serwisową.

 

Zastanawiałem się ewentualnie czy nie dołożyć około 15 tys. i kupić f20 ale nie wiem czy ma to sens (mało jest takich ofert i pewnie większość miała przygody), trzecia opcja to mazda 3 BL.

 

Ile obecnie trzeba liczyć na zakup BMW e87 lub w f20 lepiej szukać w Polsce czy zagranicą (rozpatruje opcje zlecenia komuś sprowadzenia samochodu). Może ktoś ostatnio kupował jedynkę i jest w niej lepiej zorientowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat, zastanawiam się nad zakupem BMW e87 w wersji silnikowej 118i lub 120i ponieważ wyczytałem że te silniki są najmniej awaryjne. Czy to prawda?

 

Chciałbym kupić model po 2007 roku, dobrze wyposażony za kwotę max. 40 tys zł. Liczę że uda mi się znaleźć samochód w bardzo dobrym stanie technicznym i pełną historią serwisową.

 

Zastanawiałem się ewentualnie czy nie dołożyć około 15 tys. i kupić f20 ale nie wiem czy ma to sens (mało jest takich ofert i pewnie większość miała przygody), trzecia opcja to mazda 3 BL.

 

Ile obecnie trzeba liczyć na zakup BMW e87 lub w f20 lepiej szukać w Polsce czy zagranicą (rozpatruje opcje zlecenia komuś sprowadzenia samochodu). Może ktoś ostatnio kupował jedynkę i jest w niej lepiej zorientowany.

 

Mi się udało kupić na początku marca BMW 120i 170KM 2007r. po lifcie, navi Professional, podgrzewane fotele. Przebieg potwierdzony w ASO BMW nieco ponad 85 000km. Zapłaciłem 32 000zł + opłaty. Auto sprowadzone ze Szwajcarii przez prywatną osobę, nie handlarza. W aucie wymieniony był prawy przedni błotnik (zamontowany element w kolorze nadwozia) + lampa, żadnych innych oznak kolizji nie widać.

 

Co do awaryjności 120i jak się domyślasz nie jestem w stanie jeszcze nic powiedzieć, mam tylko nadzieję, że trochę pojeżdżę bez problemów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przymierzam się do kupna kolejnego (już trzeciego) bmw w rodzinie tym razem dla mamy. Głównie auto będzie do miasta i to też nie na co dzień, czyli max 3-4x w tygodniu i może raz na 2-3 miesiące jakaś dłuższa trasa ponad 100km. Rozważam zakup raczej poliftowych 116i od 07r lub może przed liftowego 118i a o ile się trafi to poliftowego 118i. Diesel z góry odpada ze względu na niskie dzienne przebiegi (max 10-20km). Jako, że na dieslach dość dobrze się znam w szczególności na M47 i N47 tak na benzynach prawie wgl. Na auto mam okolice 35yś. Jakbyście mogli w skrócie opowiedzieć który z was był by najlepszym wyjscie 16i 16iLCI czy 18i 18iLCI. Jakie są ich wady które są awaryjne na co zwrócić uwagę. Jakbyście też mogli zerknąć na pare aukcji które mi wpadły w oko:

 

l

 

Niestety, żadnych 18i niestety nie mogę znaleźć, praktycznie wszystko to 16i. Jakbyście mieli coś polecić to chętnie wysłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te pierwsza wrzuciłem tak po prostu, dość duża cena jak nawet za takie auto :D Co doreszty i tych silnikow to jak myslicie? 118i spoko by było ale ciezko znalezc poliftową
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po dłuższym poszukiwaniu znalazłem w końcu jako takto wstępnie Bmw e87 sprowadzone z Niemiec z książka. Auto widziałem dzisiaj osobiście oraz nim jeździłem, wstępnie wyposażenie zgadza sie z numerem vin oraz wszystko działa. Jedyne co to gościu mówił ze było lakierowane nadkole oraz drzwi i wymieniona lampa ponieważ babka czy krostami przetarł pół auta. Wnętrze w 100% wyglada wg. mnie na ten przebieg. Sprawdzałem tez ogólnie komputer i widać było ze ktoś nie wykasował wszystkich serwisów od razu po przyjedzie do polski. Powiedzcie co o nim sądzicie link niżej:

 

Wcześniej patrzyłem na 116 poliftowe ale jednak chyba 18 bedzie mniej awaryjne. Mam tez zdjęcia książki serwisowej

 

http://otomoto.pl/bmw-118-71t-km-ksiazka-serwis-idealna-2-0b-C36344586.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na mobile.de zaznacz taki silnik i rocznik, nieuszkodzone itp. Ceny zaczynają się w cenie tej w Polsce, dodaj koszty sprowadzenia i prowizję. Nie kieruj się stanem wnętrza bo jedynki mają takie że z 2004r i przebiegiem 250000 jak nie było katowane po posprzątaniu wygląda jak nowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po długich poszukiwaniach skusiłem się na kupno e87. Na początku miała to być benzynka, ale jako, że większość modeli to 116i, a z tego co czytałem to silnik nie robi jakiegoś wrażenia, a inne ciężko znaleźć, to zdecydowałem się na diesla

W oko wpadł mi model 120d 163KM z roku 2006. Jeśli dobrze rozumiem to silnik ma oznaczenie M47N2 i tu jest moje pytanie, czy te silniki są bardzo awaryjne? Czytałem, że z jego następcą (N47) jest sporo problemów, co mnie wstępnie przeraziło, ale akurat dysponuję taką kwotą, która i tak pozwala mi jedynie na zakup modelu przedliftowego. Co sądzicie o tym silniku i czy zdarzają mu się jakieś porządne awarie robiące wir w portfelu?

Z góry dzięki za odp i pozdrawiam ;)

Jest dokładnie odwrotnie. Sporo problemow jest z M47. N47 ma zasadniczo jeden problem tj rozrząd. Sprawa do opanowania poprzez wymianę która kosztuje ok 3 tysięcy. Szczegóły znajdziesz w wątku z mojego podpisu.

 

 

No jakie to są problemy z m47 ? Chętnie poczytam o nich, bo użytkuję swoją 1er z tym silnikiem (163 km ), i jeżeli chodzi o silnik, to 0 problemów , a lekko ze mną nie ma.

BMW e87 120d - 198,3 KM / 442 NM


FreeaksPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.