Skocz do zawartości

F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania


bartos76

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem F31 330i pod koniec marca br z terminem dostawy do końca czerwca 2016. Podobno teraz dla f30/31 są wprowadzone restrykcje na pewne elementy wyposażenia dodatkowego a konkretnie na nawigacje Proffesional, a dla np F10 na pewne typy listw wewnętrznych. Delaer nie zna jeszcze daty produkcji mojego auta i nie wie kiedy wejdzie do produkcji, czy ktoś kto zamawiał 3-kę niedawno spotkał się z restrykcjami ze strony fabryki na pewne elementy wyposażenia przy konfiguracji nowego auta ? Podobno dostawcy nie dają rady i na prawie wszystkie modele są takie cyrki.. :duh: :duh:

 

Co prawda czekam na F20 ale znam temat. Miałem mieć termin do 28.04.2016 i... i ciągle czekam. Restrykcje dotyczyły najpierw lamp led a potem kół :-/

Ostatnio też się dowiedziałem, że całe szczęście że nie mam navi bo w ogóle bym się chyba nie doczekał :D

Także radzę uzbroić się w cierpliwość i ostrożnie podchodzić do ich terminów.. zwłaszcza że w umowach mają jeszcze do 6 tygodni czasu dostawy od podanej daty..

 

My zamawialiśmy 120d na początku grudnia w praktycznie pełnej opcji i odebraliśmy prawie 2 tyg przed terminem w połowie marca także to chyba takie usprawiedliwienia dealera który nie zakolejkował produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup F30 z silnikiem 2,0D 163 KM, automat. Rocznik w który celuję, ze względu na ograniczony budżet :) to 2012 - 2013, czyli przebiegi 150 do 200 tys.

Na co powinienem zwrócić uwagę - jakieś szczególne elementy? silnik? skrzynia?

Z jakimi przyszłymi kosztami powinienem się liczyć? czy są jakieś konkretne nakłady, których nie uniknę?

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wiele zależy od stanu konkretnego samochodu. Chodzi mi raczej o podpowiedzi typu : do zrobienia rozrząd na 200 tys., albo wymiana oleju w skrzyni itp.

Będę wdzięczny za jakieś wskazówki.

Dzięki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Olej w skrzyni też do wymiany. Wszyscy oprócz BMW polecają wymianę w okolicach 80-120k km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Potwierdzam informację o kradzieżach Navi - w Berlinie kradną na potęgę.

Ja na dzień dobry dostałem 10%rabatu na nowe 3gt i 18% na ekspozycyjne. A wy?

 

Czy ktoś wie czym się różni automat pomiędzy 150 a 190KM?

 

 

With mobilephone sent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie opini o silniku N20 również na podforach serii 4 i 5.

 

Tutaj ciekawy wątek: viewtopic.php?f=103&t=250141

 

U mnie wygląda to tak, N20 245KM z marca 2012roku, aktualnie 105tys km mam go od przebiegu 85tys, z awarii przy 67 tys km silnik padł a koszta naprawy przewyższyły wartość silnika więc BMW DE postanowiło wymienić silnik na nowy... od tej pory odpukać wszystko OK, olej wymieniam co 15tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też 328i 2012, 75 tys. przebiegu i zero problemów. Nie bierze oleju, nic złego nie mogę powiedzieć, może tylko czuć "osłabnięcie"

przy jeździe z pełnym obciążeniem np. 5 osób + bagaż. Ale to tylko 4 cylindry ...

Uważam, że to stosunkowo ekonomiczna jednostka jak na osiągi, które oferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem F31 330i pod koniec marca br z terminem dostawy do końca czerwca 2016. Podobno teraz dla f30/31 są wprowadzone restrykcje na pewne elementy wyposażenia dodatkowego a konkretnie na nawigacje Proffesional, a dla np F10 na pewne typy listw wewnętrznych. Delaer nie zna jeszcze daty produkcji mojego auta i nie wie kiedy wejdzie do produkcji, czy ktoś kto zamawiał 3-kę niedawno spotkał się z restrykcjami ze strony fabryki na pewne elementy wyposażenia przy konfiguracji nowego auta ? Podobno dostawcy nie dają rady i na prawie wszystkie modele są takie cyrki.. :duh: :duh:

 

Co prawda czekam na F20 ale znam temat. Miałem mieć termin do 28.04.2016 i... i ciągle czekam. Restrykcje dotyczyły najpierw lamp led a potem kół :-/

Ostatnio też się dowiedziałem, że całe szczęście że nie mam navi bo w ogóle bym się chyba nie doczekał :D

Także radzę uzbroić się w cierpliwość i ostrożnie podchodzić do ich terminów.. zwłaszcza że w umowach mają jeszcze do 6 tygodni czasu dostawy od podanej daty..

 

 

..a czy ktoś z Kolegów zamawiał F30/F31 w przeciągu ostatnich tygodni (max 2 m-cy) i czy dealer Was oficjalnie informował o jakiś restrykcjach przed zamówieniem lub w trakcie jego realizacji np. na nawigację Professional - bo podobno teraz z nią jest największy problem ? Chcę zbadać skalę problemu, czy to dealer jest cienki, czy problem jest globalny.....

W zamówieniu mam termin 30.06.2016 i od końca marca dealer (AutoFus) nie wie kiedy auto trafi do produkcji ... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem F31 330i pod koniec marca br z terminem dostawy do końca czerwca 2016. Podobno teraz dla f30/31 są wprowadzone restrykcje na pewne elementy wyposażenia dodatkowego a konkretnie na nawigacje Proffesional, a dla np F10 na pewne typy listw wewnętrznych. Delaer nie zna jeszcze daty produkcji mojego auta i nie wie kiedy wejdzie do produkcji, czy ktoś kto zamawiał 3-kę niedawno spotkał się z restrykcjami ze strony fabryki na pewne elementy wyposażenia przy konfiguracji nowego auta ? Podobno dostawcy nie dają rady i na prawie wszystkie modele są takie cyrki.. :duh: :duh:

 

Co prawda czekam na F20 ale znam temat. Miałem mieć termin do 28.04.2016 i... i ciągle czekam. Restrykcje dotyczyły najpierw lamp led a potem kół :-/

Ostatnio też się dowiedziałem, że całe szczęście że nie mam navi bo w ogóle bym się chyba nie doczekał :D

Także radzę uzbroić się w cierpliwość i ostrożnie podchodzić do ich terminów.. zwłaszcza że w umowach mają jeszcze do 6 tygodni czasu dostawy od podanej daty..

 

 

..a czy ktoś z Kolegów zamawiał F30/F31 w przeciągu ostatnich tygodni (max 2 m-cy) i czy dealer Was oficjalnie informował o jakiś restrykcjach przed zamówieniem lub w trakcie jego realizacji np. na nawigację Professional - bo podobno teraz z nią jest największy problem ? Chcę zbadać skalę problemu, czy to dealer jest cienki, czy problem jest globalny.....

W zamówieniu mam termin 30.06.2016 i od końca marca dealer (AutoFus) nie wie kiedy auto trafi do produkcji ... :cry:

 

Ja zamawialem pod koniec kwietnia. Odbior mam do konca sierpnia, auto do produkcji w lipcu. Zadnych restrykcji nie bylo, bralem navi Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, parę koni może się przydać.

A poza tym jakieś konkretne rzeczy które przy przebiegu ok. 200k powinienem brać pod uwagę? Jakieś typowe "zagrożenia" z którymi powinienem się liczyć?

 

Przede wszystkim rozrząd. Przy 150k należy co najmniej sprawdzić naciągnięcie łańcucha.

Oprócz tego polecam udać się do warsztatu gdzie istnieje możliwość podpięcia się pod komputer i sprawdzenia stanu wszystkich układów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A wtryskiwacze ?

 

Pojawiają się głosy ze wszystkie wtryskiwacze w nowych dieslach padają - w moim X6 padły po ori 130 tys przebiegu. Zastanawiam się z tego względu pomału spoglądając w kierunku F30 ,czy lepiej diesla czy benzyne ? robie duże przebiegi roczne ok 30-40 tys ale boje się tych wtryskiwaczy . Mam jeszcze pytanie dot. 328i od którego roku są poprawione napędy pompy oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana rozrzadu to koszt ponizej 4 tys. Koszty wymiany wtryskiwaczy sa pewnie podobne, ale nie slyszalem zeby ktos musial je wymieniac w f30. Jesli przyjmniesz, ze benzyna spali przynajmniej 3 litry wiecej na 100 km, to przy takich przebiegach koszty ewentualnych napraw diesla szybko sie zamortyzuja.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Apropos silnikow: jezdzilem 220i (184 HP) i bylem zaskoczony bardzo pozytywnie. Swietny moment obrotowy ciagnie od samego dolu i jest ekonomiczny jezeli nie grzejesz. Kultura pracy i dzwiekiem bije 2.0d na glowe. Wszystko ponizej 320i/320d do F30 odrzucilbym z automatu, bedzie po prostu za wolne. Jak macie kase bierzcie 340i - to oczywisty wybor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Apropos silnikow: jezdzilem 220i (184 HP) i bylem zaskoczony bardzo pozytywnie. Swietny moment obrotowy ciagnie od samego dolu i jest ekonomiczny jezeli nie grzejesz. Kultura pracy i dzwiekiem bije 2.0d na glowe. Wszystko ponizej 320i/320d do F30 odrzucilbym z automatu, bedzie po prostu za wolne. Jak macie kase bierzcie 340i - to oczywisty wybor.

 

20i to bardzo dobry wybór, bo efekt po programie jest imponujący, jednak sama w sobie baza czyli 184ps raczej nie powala.

Jak nie grzejesz to większość ekonomiczna ;)

Moim idolem pozostaje 325d :wink:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
pamietaj tylko to iz seria 3 jest kiepsko wygłuszona i przy wyborze ON to mocno słychać w kabinie. 230i 4 cylindry po po prawkach uważam idealnym silnikiem dla serii 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
pamietaj tylko to iz seria 3 jest kiepsko wygłuszona i przy wyborze ON to mocno słychać w kabinie. 230i 4 cylindry po po prawkach uważam idealnym silnikiem dla serii 3

 

Co fakt to fakt, ale w odniesieniu do /koszty eksploatacji do osiągów/ pomijając wspomniane "minusy ujemne" 25d to ciekawy wybór.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.