Skocz do zawartości

F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania


bartos76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moja 328i głównie używana w mieście bez deptania gazu pali 11,6l na 100km powiem tak jestem w stanie to zaakceptować,miałem parę lat temu alfę 159 1,9jtd i tę samą trasę pokonywała spalając 9l a przed zakupem f30stki posiadałem infiniti fx35 które paliło 20l ale co dziwne najmniej paliła mi moja e46 325i którą miałem 10 lat temu pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wracając do tematu n20b20A, czyli 320i - poświęciłem dużo czasu lekturze zarówno tego forum jak i innych.

Na temat 320i nikt nie wypowiadał się źle w kontekście awaryjności, problemy z napędem pompy oleju tak jakby dotyczyły tylko wersji 328i (?).

Ponadto przewinęło mi się parę postów na temat przedwczesnej zmiany łańcuszka rozrządu (przy przebiegach rzędu paredziesiąt tysięcy km).

Podobno zmiana rozrządu i napędu pompy to w nieautoryzowanym serwisie ponad 4000zł. Zastanawiam się co tak dużo kosztuje? Komplet rozrządu to jakieś pewnie 800zł a łańcuszek pompy 500zł. Może rozrząd jest zabudowany od strony skrzyni biegów?

Będę wdzięczny za każdą opinię popartą jakimś doświadczeniem z tym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonaliscie mnie i suma sumarum dorzucilem zawias adaptacyjny M do swojego konfiga :)

 

Poniewaz jest jeszcze weekend to pozwole sobie chwile pomarudzic ...

 

Pozostala mi ostatnia , subiektywna kwestia wyboru koloru autka. Napalalem sie caly tydzien na Estoril Blue, ale ogladajac na zywo auta na placu...hmm..jakos za ciemny jest dla mnie ten odcien..i po pol godzinie gapienia sie na estorilowe auta nie moglem sie do niego na 100% przekonac - jednak chyba bardziej podoba mi sie z niebieskich cos a'la Volvo Polestar lub M-kowa Marina Blue...

 

W ogole bedac w Jankach i na Ostrobramskiej jako koloro-ogladacz zauwazylem ze prawie wszystkie auta na placach byly czarne, biale lub srebrne (!) - masakra ...doslownie 3 sztuki w Estoril , trafilo sie jedno w Melbourne i kilka szarakow..WTF ??:)

 

Ostatecznie na placu boju zostaly czerwony Melbourne ( fajnie wygladal, a mialem juz czerwone auto ) oraz niespodziewanie Metallic Grey ( wypucowany mial swoj urok ) - any comments/opinions from you ? ..w poniedzialek jade jeszcze na ostateczne porownanie i we wtorek leci zaliczka ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam EB i z perspektywy roku jestem zadowolony z wyboru. Kolor się nie opatrzył i wyróżnia się w tłumie. Przyzwyczaiłem się trochę do swojego ale nadal oglądam się za innymi samochodami w EB, co utwierdza mnie w przekonaniu, że to dobry wybór. Natomiast zastanawiam się nad upgrade do M3 i gdybym się zdecydował to byłby to na pewno na Metallic Grey. Wygląda równie świetnie. Nie wiem jak cenowo w porównaniu do EB, ale chyba jest tańszy. Jak Ci EB nie leży do końca, to bierz Metallic Grey. Będziesz miał świetny i niebanalny kolor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam EB i z perspektywy roku jestem zadowolony z wyboru. Kolor się nie opatrzył i wyróżnia się w tłumie. Przyzwyczaiłem się trochę do swojego ale nadal oglądam się za innymi samochodami w EB, co utwierdza mnie w przekonaniu, że to dobry wybór. Natomiast zastanawiam się nad upgrade do M3 i gdybym się zdecydował to byłby to na pewno na Metallic Grey. Wygląda równie świetnie. Nie wiem jak cenowo w porównaniu do EB, ale chyba jest tańszy. Jak Ci EB nie leży do końca, to bierz Metallic Grey. Będziesz miał świetny i niebanalny kolor.

 

Mineral Grey jest w takiej samej cenie co Estoril dla Mpakietu. Poniewaz znowu sie chrzani konfigurator BMW , to nie wiem czy w przypadku M3 to dokladnie ten sam kolor jak dla M-pakietu.

 

BTW. Wracajac z ogladania kolorow z Autofusa zaraz na skrzyzowaniu natknalem sie na pierwszego Estorila ktorego zobaczylem na ulicy live..az go nagralem z wrazenia ;) ..czy moze to ktos z forum ? :)

 

https://onedrive.live.com/redir?resid=3317925DCF35614F!111114&authkey=!AFZM0QPBHL8gcMM&ithint=video%2cmp4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Estoril jest fajny ale za dużo tego śmiga (przynajmniej w WAW) . Poniewaz w M-pakiecie nie ma granatowego metalica to zdecydowałem się na tanzanite blue - niestety jest spora dopłata bo to lakier indywidual - ale chciałem mieć auto granatowe - w słońcu jest niebieskie a'la Monaco Blau :-)

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mineral Grey w M-pakiecie. Miałem ten sam dylemat bo EB też mi się bardzo podobał ale nie zależało mi tak żeby się rzucać w oczy :) . Zdecydowałem się na szary ponieważ jest bardziej elegancki i też świetnie pasuje do niebieskich dodatków w M-pakiecie i do niebieskich m pakietowych zacisków.
Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mineral Grey w M-pakiecie. Miałem ten sam dylemat bo EB też mi się bardzo podobał ale nie zależało mi tak żeby się rzucać w oczy :) . Zdecydowałem się na szary ponieważ jest bardziej elegancki i też świetnie pasuje do niebieskich dodatków w M-pakiecie i do niebieskich m pakietowych zacisków.

 

Rozumiem ze w srodku zostawiles alcantarowo-materialowe fotele ? a listwe akcentowa tez dales niebieska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej użyteczny kolor to biały i srebrny, ponieważ:

- Najmniej się nagrzewają (patrz poniżej różnice)

- Najmniej się brudzą? Takie moje doświadczenie. Szczególnie latem kurzu nie widać.

 

Ja wybrałem szary metalik ponieważ... nie lubię się rzucać w oczy za bardzo. Jeździłem BMW w takim kolorze i faktycznie lepiej wtapia się w tłum. :mrgreen:

Obawiam się jednak, że będzie w nim gorąco. :duh:

 

Temperatura aut wg kolorów lakieru:

http://enerjazz.com/data/cartempsurf/car_surf_temp_Car_Temp_Data_22069_image001.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej użyteczny kolor to biały i srebrny, ponieważ:

- Najmniej się nagrzewają (patrz poniżej różnice)

- Najmniej się brudzą? Takie moje doświadczenie. Szczególnie latem kurzu nie widać.

 

Ja wybrałem szary metalik ponieważ... nie lubię się rzucać w oczy za bardzo. Jeździłem BMW w takim kolorze i faktycznie lepiej wtapia się w tłum. :mrgreen:

Obawiam się jednak, że będzie w nim gorąco. :duh:

 

Temperatura aut wg kolorów lakieru:

http://enerjazz.com/data/cartempsurf/car_surf_temp_Car_Temp_Data_22069_image001.gif

 

W srebrnym tez bys sie raczej nie rzucal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zostawiłem alcantare i niebieskie listwy. Felgi 18 Feric grey, m pakietowe hamulce, czarne relingi, wymieniłem atrapę na czarną m performance. W środku założyłem m performancowe stalowe nakładki na pedały i wymieniłem dywaniki na m performance. Zaraz po odebraniu auta zabezpieczyłem lakier, lampy, szyby i wnętrze powłoką Ceramic Pro 9H. Lakier nabrał pięknej głębi :D :D . Polecam
Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam EB i z perspektywy roku jestem zadowolony z wyboru. Kolor się nie opatrzył i wyróżnia się w tłumie. Przyzwyczaiłem się trochę do swojego ale nadal oglądam się za innymi samochodami w EB, co utwierdza mnie w przekonaniu, że to dobry wybór. Natomiast zastanawiam się nad upgrade do M3 i gdybym się zdecydował to byłby to na pewno na Metallic Grey. Wygląda równie świetnie. Nie wiem jak cenowo w porównaniu do EB, ale chyba jest tańszy. Jak Ci EB nie leży do końca, to bierz Metallic Grey. Będziesz miał świetny i niebanalny kolor.

 

Chyba bedzie Minerall Grey po dzisiejszej inspekcji....w Autofusie na zewntrz stoi M3 w tym kolorze...wyglada ....tak ze brak mi slow :D

 

Kurcze jakos usiadlem w fotelach sportowych 4-ki w alcantarze przy okazji jeszcze raz i jako mi ciasnawo bylo pod uda ...lol ..a do tej pory zawsze fajnie mi sie siedzialo ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zostawiłem alcantare i niebieskie listwy. Felgi 18 Feric grey, m pakietowe hamulce, czarne relingi, wymieniłem atrapę na czarną m performance. W środku założyłem m performancowe stalowe nakładki na pedały i wymieniłem dywaniki na m performance. Zaraz po odebraniu auta zabezpieczyłem lakier, lampy, szyby i wnętrze powłoką Ceramic Pro 9H. Lakier nabrał pięknej głębi :D :D . Polecam

 

Wlasnie dzisiaj usilowalem zwizualizowac te niebieskie listwy w szaraku....czarne sa bezpieczne ..;)

I nadeszla mnie taka refleksja odnosnie oswietlenia ambient..przeciez ono jest pod tymi listwami na drzwiach...czy jak wlaczasz czerwone lub biale podswietlenie to czy nie ma jakiejs niebieskiej poswiaty czasem od tych listewek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Last question :)

 

Czy ktos posiada regulacje elektryczna foteli sportowych ? Czy ona ma taki sam zakres regulacji jak w manualnej ? ( tzn gdzies wyczytalem ze podobno w elektyrcznej nie da sie tak nisko zejsc jak w manualnej )

W manualnej wkurza torche ta skokowa regulacja oparcia - za duzy skok moim zdaniem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe musisz się obawiać, nie ma niebieskiej poświaty od listew. :)

 

Dzieki za info :)

 

Ty masz te niebieskie zaciski wiec to dobrze sie komponuje. Ja pojde jednak w wariant metallic grey i czarna listewka :) ..kolor jest swietny na zywo, wydaje duzo refleksow i uwalony kurzem i blotem daje rade :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie może być z elektrycznymi fotelami trochę wyżej, z uwagi na osprzęt elektryczny. Ale ja mam u siebie w 1er elektryczne fotele (także mi się nie podobała ta regulacja ręczna), jeździłem na demo z manualną regulacją i jakiejś wielkiej różnicy w dolnym ustawieniu nie widzę. Pamiętaj też, że ono dachowe zabiera trochę miejsca (jakbyś brał)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.