Skocz do zawartości

F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania


bartos76

Rekomendowane odpowiedzi

:cool2:

 

 

@AO rozumiem ze mowisz o 4C ? :D fajny samochod , robi robote.

Prawda, ze robi robotę, Tyle, ze ani ona tańsza ani ładniejsza (rzecz gustu, moze sie komuś bardziej podoba) i do tego całkiem inny segment.

 

super, że zauważyłeś, że to inny segment :cool2:

 

dlatego robienie z "1-2" auta "torowego" przez wyrzucanie "kanapy" jest bez sensu, bo są auta torowe za 200k i auta usportowione za 200k z kanapą jak BMW serii "1-2"... jedno auto nie może konkurować z drugim a w przypadku konfrontacji kończy się bezwzględnym zwycięstwem tego, które zostało zaprojektowane do danego celu...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomyślałeś, zek nie każdy dąży do konfrontacji? Pomyślałeś, że ktos chce auto ktore mu daje frajdę z jazdy na codzień i nie ma zamiaru jeździć nim na tor? Ze tylnej kanapy nie potrzebuje, a wręcz mu ona przeszkadza ? To ze alfa mimo, ze jest znacznie mniejsza od 2 to znacznie droższa wbrew temu co pisales tez zauważyłem.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cry2: :cry2:

 

dobra rada w kwestii zakupu F30:

 

kupcie auto z kanapą, kanapa musi mieć możliwość łatwego i szybkiego montażu, dodatkowo zamówiona kanapa musi być bardzo ciężka tak ciężka aby bo demontażu auto zaczęło jechać ...

 

:duh: :mad2:

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No.. a kanapa w takim małym aucie waży może 15 kg cała. :) Na pewno po wywaleniu jej różnica w prowadzeniu i osiągach jest gigantyczna. A wrażenia z niemożliwości podwiezienia więcej jak jednej osoby bezcenne, szczególnie jak to dwie fajne dupy. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę myślałem o kupnie lotusa elise, ale tym sie nie da przewieźć dwóch koleżanek. Odpada. :mad2: :duh: :nienie: ale mam pomysł zaloże hak i odkupię przyczepkę na takie wypadki. Panowie litości.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kurczę myślałem o kupnie lotusa elise, ale tym sie nie da przewieźć dwóch koleżanek. Odpada. :mad2: :duh: :nienie: ale mam pomysł zaloże hak i odkupię przyczepkę na takie wypadki. Panowie litości.

 

 

Nie wiedziałem, że Twoje BMW to zabawka na weekendy, a normalnie jeździsz innym autem albo komunikacją miejską. Sorry. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa ze do podwozenia osób w większym gronie mam drugie BMW. Skończmy juz ta bezsensowna dyskusje.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także kompletnie nie rozumiem pomysłu wyjmowania jej w celu poprawienia osiągów w cywilnym aucie.

 

Wyjmiesz kanapę i możesz włożyć rower do środka :cool2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfa 4C to będzie auto wyjątkowe. A 2-ka to tylko jeden z wielu modeli BMW.

Dlatego cena dwójki zaczyna sie od kwoty dwa razy niższej niż 4C. I można miec w niej kanapę lub nie mieć wg. Uznania.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
4C to chyba jednak inna liga niż 2. Alfa waży poniżej tony /tak przynajmniej zapowiadano/ i jest wykonana w dużym zakresie z kompozytów. Z całym szacunkiem ale bmw to przy tej Alfie masówka. Choć pewnie jak zwykle wszyscy właściciele 4C poznają się w serwisie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wewnątrz wszystko będzie skrzypieć, trzeszczeć, zajeżdżać tandetą itd. :) Myślę jednak, że to nie problem, bo to auto ma dawać radość z jazdy a nie komfort codziennej podróży, więc tu raczej diabeł nie będzie tkwił w szczegółach. Tylko czy to auto nie będzie za drogie jak na Alfę i to do zabawy, nawet o takich osiągach???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

O ile dobrze pamiętam to tych aut Alfa wyprodukuje z góry ograniczoną ilość egzemplarzy, więc na pewno sprzedadzą/sprzedały się wszystkie i raczej ich wartość będzie rosła.

 

edit

 

Właśnie doczytałem waga 4C to niecałe 900 kg, konstrukcja monocoque wykonana z włókna węglowego, cena od 220 tys zł. Bmw kosztowałoby pewnie z takimi rozwiązaniami pół bańki.

Edytowane przez karbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć pewnie jak zwykle wszyscy właściciele 4C poznają się w serwisie.

I tylko właściciele innych aut niż Alfa myślą, że to śmieszne :roll:

Moją 159-kę przejął syn. Przebieg 180 000 km. 6 lat użytkowania od nowości w Polsce.

Nie zepsuło się NIC.

Przy przebiegu 160 000 wymieniłem wahacze z przodu, łącznik stabilizatora i tarcze hamulcowe przód.

Mam nadzieję, że w obecna trójka tak samo mnie "doświadczy" serwisowo. Choć jak czytam posty kolegów to mam wrażenie, że się niedługo zaczniemy poznawać w ASO BMW :roll:

 

A skrzypienie, trzeszczenie i zajeżdżanie tandetą jest demagogią. O jakich modelach piszesz mmw?

Gdy wsiadłem do wersji bieda w F30 to uznałem, że Alfa jest lepiej wykończona. I mówimy o aucie modelowo z 2004 roku :shock:

Stylistka wnętrza Alf jest dla BMW nie do ogarnięcia. Oczywiście porównując auta z tych samych modelowo roczników.

Gdyby była następczyni 159-tki zostałbym w Alfie. Ale w F30 też się z chęcią "przemęczę" :wink:

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A skrzypienie, trzeszczenie i zajeżdżanie tandetą jest demagogią. O jakich modelach piszesz mmw?

Gdy wsiadłem do wersji bieda w F30 to uznałem, że Alfa jest lepiej wykończona. I mówimy o aucie modelowo z 2004 roku :shock:

Stylistka wnętrza Alf jest dla BMW nie do ogarnięcia. Oczywiście porównując auta z tych samych modelowo roczników.

 

Np. o modelu 156. W mojej ocenie tragedia nie samochód. Wiem, że 159 jest lepsza, ale to może dlatego, że pomagało im BMW w tworzeniu tego modelu (nawiasem mówiąc jedyna Alfa, która mi się w ogóle podoba).

 

Co do stylistyki to nie ma sensu w ogóle zaczynać tematu bo to rzecz gustu. Mi się np. totalnie wnętrza Alf nie podobają, Tobie odwrotnie.

 

Powiedz mi tylko z jakiego powodu Alfa Romeo ma tak znikomą sprzedaż w porównaniu do konkurencji? Spisek jakiś? Z Alfą jest jak z Saab'em. Ma swoich zagorzałych fanów, którzy widzą w tych autach coś, czego nie widzi reszta świata, ale statystyki sprzedaż są niestety miażdżące dla Alfy.. A nie można powiedzieć, że Audi albo BMW wygrywają ceną. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się nie doczekać. Nie wiem czy będą jeszcze robić fajne masowe auta. Chyba, że ktoś lubi unikaty takie jak 8c czy 4c. Ale to będą krótkie serie.

Giulietta im wyszła ale nie posiadając auta w klasie Audi A4, Merca C i 3er sami strzelają sobie samobója. Zresztą o czym tu mówić jeśli Alfa ma obecnie 2 modele (rzeczona Giulietta i Mito), 4C nie jest tak łatwo kupić, nie jestem pewien ale chyba wszystkie są sprzedane. Niestety nie wszystkie firmy nadążają za rynkiem. A szkoda bo Alfa to kawał historii motoryzacji.

A złą sławę awaryjności Alfa "zrobiła" sobie modelami 33, 75, 155 i 164. Później było już tylko lepiej. Ale fame pozostał :wink:

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skrzypienie, trzeszczenie i zajeżdżanie tandetą jest demagogią. O jakich modelach piszesz mmw?

Gdy wsiadłem do wersji bieda w F30 to uznałem, że Alfa jest lepiej wykończona. I mówimy o aucie modelowo z 2004 roku :shock:

Stylistka wnętrza Alf jest dla BMW nie do ogarnięcia. Oczywiście porównując auta z tych samych modelowo roczników.

 

Np. o modelu 156. W mojej ocenie tragedia nie samochód. Wiem, że 159 jest lepsza, ale to może dlatego, że pomagało im BMW w tworzeniu tego modelu (nawiasem mówiąc jedyna Alfa, która mi się w ogóle podoba).

 

Co do stylistyki to nie ma sensu w ogóle zaczynać tematu bo to rzecz gustu. Mi się np. totalnie wnętrza Alf nie podobają, Tobie odwrotnie.

 

Powiedz mi tylko z jakiego powodu Alfa Romeo ma tak znikomą sprzedaż w porównaniu do konkurencji? Spisek jakiś? Z Alfą jest jak z Saab'em. Ma swoich zagorzałych fanów, którzy widzą w tych autach coś, czego nie widzi reszta świata, ale statystyki sprzedaż są niestety miażdżące dla Alfy.. A nie można powiedzieć, że Audi albo BMW wygrywają ceną. :)

Troszę odpowiedziałem w poście powyżej. W latach 60-tych i 70-tych Alfa sprzedawała się bardzo dobrze. Zepsuło się modelami 33, 75, 155 i 164. A jak w biznesie coś się spieprzy to najczęściej już się zaufania nie odrobi. Stąd obecne druzgocące statystyki sprzedaży.

I absolutnie nie twierdzę, że Alfy są obecnie lepsze niż BMW czy Audi. Nie ma o czym mówić jeśli 159-tkę zaprojektowano 10 lat temu :shock:

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie Alfa sie zawsze podobala i nadal sie podoba (prawie wiekszosc modeli) Wspomniany model 159 w wersji WAGON to chyba jedno z najladniejszych "kombi" na rynku mimo uplywu 9 lat od premiery ... Julia tez super wyglada stylistycznie . 4C to piekny samochod i jakbym mial do wyboru 235i czy 4C to bez zawahania wybralbym Alfe :D , a niech nawet trzeszczy :D .

 

W kwesti wyboru pomiedzy 2 a 4 ... wziolbym jednak 4ke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.