Skocz do zawartości

F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania


bartos76

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Przepraszam że pytam, ale to raczej nie tajemnica, po prostu będzie to dobra lekcja dla innych na przyszłość.

Jaką cenę oferował dealer a za jaką sprzedałeś osobie prywatnej oraz ile mniej więcej było to procentowo z faktury zakupu.

Jeżeli pytanie zbyt osobiste to rozumiem.

Pozdrawiam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Członkowie klubu
Jaka jest różnica, poza łopatkami oczywiście, pomiędzy zwykłą skrz.automatyczna a sportową ?

Było gdzieś ma forom,nie mogę odnaleźć.

Inny soft skrzyni wlacznie z Launch Control

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem przeczytać ten wątek z nadzieją, że znajdę tu opinie nt. różnych wersji silnikowych, jak sugeruje sam tytuł

niestety większość treści to off-top

co robią moderatorzy?

 

Musiałeś przeoczyć ten post ;) Swoją drogą mocno ewoluował tytuł tego tematu, więc ciężko stwierdzić w którym momencie co jest off topem a co nie :)

 

Koledzy,

 

Moim zdaniem silnik powinno wybierac sie tak: :D :D :D

 

1. Jezdze w wiekszosci po miescie/krotkie trasy?

 

TAK -> 1.1.

NIE -> 2.1.

 

1.1. lubie zapier+++ac?

 

TAK -> 340i

TAK, ale jestem biedny -> 330i

NIE -> 1.2

 

1.2. Jestem eko/wege/hipsterem?

nie wiem -> 320i

TAK, ale denerwuja mnie 3 cylindry i mam kase -> 330e

TAK i czuje sie juz stary -> 318i

 

2.1. robie powyzej 30.000 rocznie?

 

TAK -> 2.2.

TAK, ale nienawidze klekota i jestem bogaty -> 1.1.

NIE -> 1.1.

 

2.2. Autobahn? Dlugie trasy?

 

TAK -> 335d, 330d,

NIE ->2.3.

 

2.3. Licze kazdy grosik na stacji?

TAK, w dodatku zaraz emerytura -> 316d,

TAK -> 318d

NIE/firma placi za wache -> 320d,325d

 

proste!

pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem przeczytać ten wątek z nadzieją, że znajdę tu opinie nt. różnych wersji silnikowych, jak sugeruje sam tytuł

niestety większość treści to off-top

co robią moderatorzy?

 

Różne wersje silnikowe, jak sama nazwa wskazuje są różne.

 

Zależy czego szukasz, wg. mnie wszystkie wyglądają bardzo ładnie, zdecydowanie lepiej wyglądają R6, choć napis TwinTurbo na plastikowej pokrywie R4 daje nadzieję na ogień w czapce.

 

Zdecydowanie interesująco prezentują się dwie turbosprężarki w wersjach z dwiema termosprężarkami. Jak mawiał klasyk "co dwa turba to nie jedno", przekłada się w pewien sposób na "turbo żyje, turbo pije" ale nieznacznie, choć osiągi są dużo lepsze. W związku z ograniczeniami prędkości w naszym kraju, ilości fotoradarów i konfidentów z kamerkami, każdy wybrany przez Ciebie silnik w zupełności wystarczy do szaleństw uprawniających Cię do oddania prawa jazdy, co wskazuje jaki potencjał drzemie w silnikach BMW.

 

Różne silniki BMW również różnie kosztują w zakupie ale serwis masz za free więc jeden kłopot odpada, no chyba że po gwarancji tłok spłynie wydechem, a tu polecam Akrapovica w 330i, gada bardzo interesująco, z charakterystycznymi i tak obecnie lubianymi pierdzioszkami przy zmianach biegów. Niestety ropożerne różne silniki nie pierdzioszkują ale mają dużo momentu. Mają fajny moment na dole i w średnich, tak do 3 000RPM. Dobre momenty są też na stacji bo żrą mało ropy.

 

Mam nadzieję że pomogłem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz pewne to raczej tylko od 1. właściciela albo kogoś kto kupił z sieci dealerskiej. Ponadto ja mało wierzę w niebite F30 od "handlarzy". W 100k się zamkniesz tylko zależy jakiego rocznika szukasz.

 

Mój znajomy ma bardzo fajne z końcówki 2014r w Full M pakiecie fabrycznym. Chce za nie co prawda troszkę powyżej 100, ale to i tak bardzo okazyjna cena :)

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

W najbliższym czasie kupię 316i F30 2013-2015

Silnik 1.6 z turbiną , ten który jest również w grupie PSA.

Przeszukałem info o awaryjności w BMW F30 ale nie znalazłem nic konkretnego, jedynie kilka wpisów na temat uzytkowania w Peugeocie

Najchętniej kupiłbym wersję z automatem.

 

Pytania do bardziej doświadczonych:

 

Czy te silniki w F30 są awaryjne?

Czy skrzynie automatyczne są awaryjne?

 

Nie chciałbym wpakować się na minę i wolę dopytać przed zakupem.

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Mam tą kombinacje w 1er. Przy niecałych 100k przebiegu miałem wymienianą pompę od Vanosa, oczywiście jeszcze na gwarancji. Skrzynia u mnie bezzawaryjna, ma bardzo dobre opinie, nie mniej wszyscy polecają wymianę oleju w skrzyni przy przebiegu do 120k.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Skrzynia wytrzymuje moment dwulitrowego diesla po programie więc 1.6 benzyna mu nie zaszkodzi. Z tego co pamiętam to chyba nawet do 450 Nm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia wytrzymuje moment dwulitrowego diesla po programie więc 1.6 benzyna mu nie zaszkodzi. Z tego co pamiętam to chyba nawet do 450 Nm.

 

Masz jakieś źródło? Bo z tego co się orientuje to te skrzynie się jakimś tam chyba numerkiem różnią. Może nie bez powodu do 1.6 nie montują skrzyni sportowej, dotępnych dopiero od dwu litrowych silników.

 

np.: 120i 2.0l 184KM, 120d 2 2.0l ma oznaczenia GA8HP50Z

a wczesniejsze 120i 1.6l 177KM ma GA8HP45Z

 

Generalnie fajnie by było, ale wygląda że do mniejszych silników niż dwa litry bmw montuje te skrzynie i czymś się różnią. Chętnie się czegoś dowiem więcej :)

 

EDIT: za wikipedią skrzynie z:

- "45" mają mieć odpowiednio niutków dla benzyny i diesela 450 i 500

- "50" mają mieć 500 nm

- "70" mają mieć 700 nm

itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Gdzieś to na forum było kilka razy pisane, że są 2 rodzaje- słabsza do 450 Nm i mocniejsza. Źródła nie znam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Nawet ta "45" ma spory zapas dla turbo 1.6, nie wydaje mi się, żeby nawet 350-380 mu groziło.

Najmocniejszy wykres jaki widzialem mial kolo 310.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.