Skocz do zawartości

328Ci wymiana przewodów hamulcowych sztywnych, długość?


Bartek926

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam skorodowane przewody hamulcowe sztywne w mojej 328Ci, przy tylnym lewym kole już puścił i miałem wyciek, auto stoi, czeka na mechanika, żeby nie przedłużać całej "operacji" postanowiłem poszukać części sam i przygotować już wszystko, no i tutaj pojawia się problem, kupiłem na Allegro przewody hamulcowe sztywne już zarobione które rzekomo mają pasować "do każdego E46" po czym zacząłem czytać na internetach i spotkałem się z różnymi długościami więc jak to właściwie jest, zakładam że wielu z was przerabiało ten temat, może macie zapisane długości przewodów jakie występowały w waszych autach?

Poniżej podaje długości przewodów jakie zakupiłem, czy będą one pasowały do mojego auta?:

 

Lokalizacja przewodu

PL – przedni lewy: 650mm

PP – przedni prawy: 2300mm

TL – tylny lewy: 3800 mm

TP – tylny prawy: 1250mm

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza kolego, ale tak jak napisałem, przewody już kupiłem oraz że "Auto czeka na mechanika", a ja w tym czasie chcę skompletować części żeby on miał już wszystko gotowe i żeby zaoszczędzić czas, ja nie zajmuje się naprawą, nie będę demontował przewodów we własnym zakresie, prostował ich i mierzył, liczę tutaj na wypowiedzi osób które to robiły w swoich autach i chciały by podzielić się ze mną wiedzą na ten temat, podejrzewam że w E46 Coupe przewody były poprowadzone w taki sam sposób i miały tą samą długość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, rozumiem ale najszybciej będzie wjechać na kanał, zmierzyć i masz sprawę jasną :cool2:

 

Kolega lubi nabijać sobie posty czy nie potrafi czytać ze zrozumieniem? "miałem wyciek, auto stoi", jak mam podjechać gdziekolwiek skoro nie mam hamulców?

 

Na bmwstore masz rozrysowany cały układ, a w opisach podane długości.

 

Patrzałem już tam, z tego co widzę to tam jest ich sporo więcej, tyle że druga sprawa jest taka że nie potrzeba wymieniać przewodów od samej pompy bo te są w BDB stanie a z tego co widać na rysunkach to tam są jakieś łączniki więc nie wiem od którego podłączone zostały by te przewody co posiadam.

 

Wymieniał ktoś u siebie i podzieli się jakimiś faktami, wymiarami przewodów jakie były potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem na podstawie http://www.bmwstore.pl/pl/ i dodawałem do każdej długośći po centymetrze bo nie da się idealnie w rękach podoginać przewodów

polecam kupić ci też przewody miękkie bo koszt nieduży (nie kupuj tylko chińczyków)

mechanicy podobno ciągną rurkę i dorabiają końcówki na aucie bo tak wygodniej

ja kupowałem w tej firmie i jakość zarobionych końcówek była wysoka http://przewody-hamulcowe.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem przewody tylnej osi w kombi. Dla tylnego lewego koła wziąłem wymiar z realoem i dodałem 10 cm. Przewód tylnego prawego koła składa się z dwóch odcinków. Krótszy wziąłem wg wymiaru z reoloem, do wymiaru dłuższego dodałem 10 cm. Koniec końców wszystko wyszło ok, bez skracania.

 

Jak wymieniać przewody to tylko w całości bo korodują w różnych dziwnych miejscach, nie tylko na końcu. Żeby zamontować przewody na fabrycznych mocowaniach trzeba wymontować wydech, wał i opuścić zbiornik paliwa. Nie trzeba opuszczać ramy tylnego zawieszenia jak twierdzą niektórzy. Mechanicy zwykle idą na łatwiznę i montują przewody pod zbiornikiem paliwa (fabrycznie idą we wnęce obok zbiornika). W takim przydatku ciężko powiedzieć jaka powinna być długość.

 

Jeśli kupiłeś przewody miedziane to mechanik powinien mieć narzędzia by je skrócić i zarobić nową końcówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, rozumiem ale najszybciej będzie wjechać na kanał, zmierzyć i masz sprawę jasną :cool2:

 

Kolega lubi nabijać sobie posty czy nie potrafi czytać ze zrozumieniem? "miałem wyciek, auto stoi", jak mam podjechać gdziekolwiek skoro nie mam hamulców?

 

[

 

Ehh skoro tak. Jeśli chcesz być tak drobiazgowy to muszę Cię zasmucić ale czytanie ze zrozumieniem nijak ma się do Twoich argumentów. "Miałem wyciek"- czas przeszły dokonany co wskazuje na to, że usterka została wyeliminowana. "Auto stoi"- wyobraź sobie, że moje też. Na podwórku przed domem. Mimo, że jest sprawne. To tak gwoli ścisłości.

 

PS. Wymieniałem przewody hamulcowe (prawdziwe, ze sklepu nie allegro) ale nie potrzebowałem do tego ani mechanika, ani forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem na podstawie http://www.bmwstore.pl/pl/ i dodawałem do każdej długośći po centymetrze bo nie da się idealnie w rękach podoginać przewodów

polecam kupić ci też przewody miękkie bo koszt nieduży (nie kupuj tylko chińczyków)

mechanicy podobno ciągną rurkę i dorabiają końcówki na aucie bo tak wygodniej

ja kupowałem w tej firmie i jakość zarobionych końcówek była wysoka http://przewody-hamulcowe.pl/

 

Dzwoniłem do mojego mechanika, przedstawiłem mu całą sytuację, moje wątpliwości i stwierdził że nie ma problemu, najwyżej dorobi.

Oczywiście, przewody hamulcowe elastyczne wymieniam też, kupiłem oryginały ATE, w ogóle kompleksowo zabieram się za cały układ hamulcowy bo wymieniam tarcze i klocki oraz dałem do regeneracji zaciski hamulcowe tak żeby wszystko chodziło jak należy :)

 

ok, rozumiem ale najszybciej będzie wjechać na kanał, zmierzyć i masz sprawę jasną :cool2:

 

Kolega lubi nabijać sobie posty czy nie potrafi czytać ze zrozumieniem? "miałem wyciek, auto stoi", jak mam podjechać gdziekolwiek skoro nie mam hamulców?

 

[

 

Ehh skoro tak. Jeśli chcesz być tak drobiazgowy to muszę Cię zasmucić ale czytanie ze zrozumieniem nijak ma się do Twoich argumentów. "Miałem wyciek"- czas przeszły dokonany co wskazuje na to, że usterka została wyeliminowana. "Auto stoi"- wyobraź sobie, że moje też. Na podwórku przed domem. Mimo, że jest sprawne. To tak gwoli ścisłości.

 

PS. Wymieniałem przewody hamulcowe (prawdziwe, ze sklepu nie allegro) ale nie potrzebowałem do tego ani mechanika, ani forum.

 

:duh: Pozostawię to bez komentarza, Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.