Skocz do zawartości

[E9x] Dystanse


insane

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 511
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde galerię Ci coś wykosiło i nie za bardzo mogę zobaczyć jak to wyglada...

Jeżeli masz praktycznie te same wymiary felg z tym, że u mnie będzie 19, to chyba spokojnie na tył powinienem założyć 15mm? Przód? Daj priv gdzie kupiłeś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kupowałem na allegro bezpośrednio od dystoma z tego co pamiętam. galeria niestety poszła się yebać,ale na końcu powinno być kilka zdjęć na tym setupie. moim zdaniem wygląda dobrze.wszystkie opony 225/40/18. pewnie z tyłu masz szersze koło,ale przy tym et ja bym jednak spróbował dać 15mm na tył i ewentualnie 12-15mm na przód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mamy jakieś sprzeczne informację. Pytałem w innym tacie, bo w tej chwili na felgach mam wszystkie opony 255/35/19 i mówili, że można rozwalić mechanizm przez to. No chyba, że masz felgi takiego samego rozmiaru?

No nic, opony z przodu i tak muszę wymienić (są za szerokie), chociaż szkoda, bo praktycznie nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

nie będziemy tu zaśmiecać tematu dyskusjami o xdrive ;) kończąc OT powiem Ci,że jeździłem na zestawach:

- wszystkie opony i felgi takie same,

- opony/felgi przód węższe - opony/felgi tył szersze (fabrycznie tak wyjechało)

-wszystkie opony takie same - felgi przód węższe tył szersze (teraz tak mam 8" / 8,5")

Nie zauważyłem żadnego wpływu na zachowanie auta albo stan napędu. Olej wymieniałem profilaktycznie już dwa razy w skrzynce rozdzielczej i w dyferencjałach.Auto użytkuję w normalny sposób. Wydaje mi się,że różnica w tym konkretnym zestawie,który mam u siebie jest na tyle minimalna,że nie ma wpływu na napęd. co innego jak ktoś ma z przodu 8,a z tyłu np. 10,5 ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam po dłuższej nieobecności. Ostatnio szukałem właśnie info nt dystansów do mojej e91 330xd na standardowej feldze i z obniżonym zawiasem. W tym temacie ciężko mi było znaleźć taki zestaw :wink:

Zawsze albo była to felga 18+, albo brak obniżenia, albo "total gleba". Trochę pomierzyłem po swojemu i kupiłem dystanse na tył. Zostawiam więc tu dla takich jak ja (szukających info) info i zdjęcia.

Specyfikacja mojego zestawu to:

felga ori Styling 160, 17cali, ET34 (przód i tył)

Opony 225/45R17

Amortyzatory Bilstein B6 + sprężyny EIBACH Pro-kit

Dystanse 15mm przelotowe DYSTOM (weszłoby pewnie 20mm ale trochę się bałem o przycieranie)

 

Przed (lewa strona) i Po (prawa).

IMG_20171116_171328.jpg IMG_20171116_171452.jpg IMG_20171116_171551.jpg IMG_20171116_171700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To i ja może dołożę swoje 3 grosze. E90 przedlift felgi oryginalne nie pamietam jaki styl,ale 4x et34, 8j i 17 cali. Opony zimówki 225/45/17. Na przodzie jeździłem z dystansem 12mm i nie przycierało, jednak nie do końca pasował mi wygląd i miałem wątpliwości czy koło letnie nie będzie przycierać i zmieniłem na 10mm. Wydaje mi się, ze tyle jest idealnie, nie wystaje za mocno, nie przyciera, jest w sam raz. Z tylu założyłem 30mm i niestety przy 4 osobach i pełnym bagażniku na większych progach delikatnie przycierało. Tak wiec z tylu trzeba będzie zmienić na 25mm i nie powinno być żadnych problemów :)

EDIT:

Z tyłu zmienione na 25mm i przy tym samym setupie nic nie przyciera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odkopie troche temat zeby nie robic nowego :)

 

Chciałbym dystanse, w chwili obecnej tylko na tył, ale moze jak ktos doradzi to i na przód wlecą.

 

E91, standardowe zawieszenie, czyli kola z tyłu sa tragicznie mocno schowane.

 

Felga: 7,5J 17'' ET37

Opony: 225/45

 

Myslalem o 20mm na strone, bo widzialem E91 z felgą M193, miała dystanse 15mm i wyglądało to idealnie, były dokładnie na tym wewnetrznym kancie, nie obcierały. Tylne koła zrównały się z przednimi a może nawet troche szerzej było. Co myślicie? Ewentualnie zestaw na przod i tyl tak, zeby były dosłownie na "granicy" i wygladało to dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Korzystając z doświadczenia kolegi wyżej na przód możesz dać 20mm a tył 35mm. Wtedy powinno być na styk, jak masz obawy to możesz zejść na 15 przód i 30mm tył.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy tak ultra na styk to bym nie chciał, chce tez zeby te kola były no... leciutko schowane, zeby nie dawało mi z przodu syfem po drzwiach aż tak mocno. Mysle ze 30mm na tyl to troche za duzo, w sumie nawet nie wiem jak to zmierzyc, jakies rady?

 

chce mniejwiecej osiagnac efekt jak na tym zdjeciu

 

371494_bmw-syndikat_bild_high.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
  • Zasłużeni forumowicze

Można zamontować chlapacze :norty: nie rozumiem jak nie wiesz jak zmierzyć..bierzesz suwmiarkę w dłoń, korzystasz z głębokościomierza i sprawdzasz ile jest miejsca między oponą a wewnętrznym rantem błotnika :roll: metrówką też da radę, zostaw 2-3mm na przechył nadwozia i po sprawie.

Jeżeli chodzi o dystans 30mm, który wg Ciebie jest za gruby to zależy od et i szerokości felgi, jakbyś założył moje s73 et47 i 7 cali to 40mm byłoby mało :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wiem, że takie, bo do nich wyliczyłem optymalne dystanse :wink: s73 to był tylko przykład.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Koledzy. Bardzo prosty sposób na dobór dystansów. Montujecie koło, bierzecie poziomicę i przykładacie w pionie po zewnętrznej stronie błotnika. Potem miarką mierzycie odległość pomiędzy oponą a poziomicą. Uwzględnić trzeba rant błotnika. Ja o tym zapomniałem i lekko ocierała opona o nadkole ( na szczęście o nadkole a nie o błotnik) ale tylko z kompletem osób i bagażem na pokładzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.