Skocz do zawartości

Lotka M Performance na klapę bagażnika w praktyce, koszty


fenfir

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób korzystających z takiej lotki. Czy po jej zainstalowaniu słychać w kabinie jakąś różnicę? Jest głośniej, szczególnie przy wysokich prędkościach? Ogólnie jesteście zadowoleni z zakupu i na koniec czy ta lotka od bmw opisana jako karbonowa faktycznie jest karbonowa czy tylko wygląda na karbon?

 

edit. Dostałem wycenę od dealera na lotkę karbon i osłony lusterek karbon. Razem 5k zł i montaż gratis (czyli wliczony w cenę części :D). Nie za dużo to wyszło? Coś mi się obiło o uszy, że jest promocja na graty m performance tylko nie wiem czy aktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotka jest wykonana z prawdziwego carbonu(odcień podchodzi troszkę pod brąz) ja za nią zapłaciłem coś koło 2000 zł brutto.

Jedyne co rzuca się w oczy to ograniczenie i tak słabej już widoczności z tyłu, widzisz ją wyraźnie w lusterku, hałasów nie wydaję żadnych no bo jakby mogła? :P

http://images76.fotosik.pl/590/3961517f48abd74fgen.jpg

 

Czy jestem zadowolony? Wygląda nieźle, powiedziałbym delikatnie, ale szczerze to moje poprzednie lotki Riegera do VAGów biły ją na głowę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też posiadam taką lotke,moim zdaniem jest warta ceny jakość naprawde super,ja płaciłem 1650 i 100zł za klej oryginał,montowałem w garażu z pomocą kolegi.W zestawie również papier ścierny i trzeba samemu przeszlifować krawędzie :mrgreen:

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotka jest wykonana z prawdziwego carbonu(odcień podchodzi troszkę pod brąz) ja za nią zapłaciłem coś koło 2000 zł brutto.

Jedyne co rzuca się w oczy to ograniczenie i tak słabej już widoczności z tyłu, widzisz ją wyraźnie w lusterku, hałasów nie wydaję żadnych no bo jakby mogła? :P

http://images76.fotosik.pl/590/3961517f48abd74fgen.jpg

 

Czy jestem zadowolony? Wygląda nieźle, powiedziałbym delikatnie, ale szczerze to moje poprzednie lotki Riegera do VAGów biły ją na głowę :)

 

To jest OEM lotka M Performance? Jest jakaś bardziej "muskularna". Poniżej fotka mojej lotki:

IMG_9055.JPG

IMG_9085.JPG

IMG_9083.JPG

 

Myślę, że jest warta swojej ceny. U mnie koszt podobny. Nie wiem skąd te 5 k :shock: Montaż w ASO to koszt ok. 300 zł, ale taniej ogarną Ci to w jakiś SPA samochodowym, jeśli nie chcesz kleić sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest OEM lotka M Performance? Jest jakaś bardziej "muskularna". Poniżej fotka mojej lotki:

IMG_9055.JPG

 

Czy to jest standardowa lotka M-performance dedykowana do F32? Pytam ponieważ na żywo przybiera ona lekko brązowy kolor (co osobiście średnio mi pasuje) a na Twoich zdjęciach jest idealnie czarna. Tak się ułożyło światło czy też są różne (mowa o carbonowych, bo wiem, że jest jeszcze w ofercie czarny mat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest standardowa lotka do F32 (nr części 51622334545). Długo zastanawiałam się nad tą matową, bo jest bardziej delikatna (mniej zadarta). Jednak ostatecznie zdecydowałam się właśnie na carbonową, bo przy dyfuzorze MPerformance ta matowa lotka ginie. W rzeczywistości jest czarna, połyskuje w słońcu. Nie widzę w niej brązu. Raczej połyskuje do takich srebrnych cząsteczek. Mam też carbonowe końcówki wydechu i wyglądają dokładnie tak samo. Zdecydowanie jest to czarny odcień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotka od f32 i f36 się różni, stąd różnica, ja mam GC.

Ten carbon z lotki mojej jest taki sam jak osłony lusterek (cena 1500 za sztukę .. ) Poza tym ciężko uchwycić odpowiednio kolor bo strasznie się mieni, szczególnie w słońcu.

 

Szkoda, że ja mam taki odcień bo twój idealnie pasuję do mojego dyfuzora : http://images77.fotosik.pl/593/3ee3e7cbc8140e2agen.jpg

Czyli jak będę sprzedawał dyfuzor to tylko do F32 i będzie idealnie pasował do lotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest standardowa lotka do F32 (nr części 51622334545). Długo zastanawiałam się nad tą matową, bo jest bardziej delikatna (mniej zadarta). Jednak ostatecznie zdecydowałam się właśnie na carbonową, bo przy dyfuzorze MPerformance ta matowa lotka ginie. W rzeczywistości jest czarna, połyskuje w słońcu. Nie widzę w niej brązu. Raczej połyskuje do takich srebrnych cząsteczek. Mam też carbonowe końcówki wydechu i wyglądają dokładnie tak samo. Zdecydowanie jest to czarny odcień.

 

Muszę w takim razie jeszcze raz uderzyć do Bawarii, bo zapamiętałem ją jako wpadającą w brązowy odcień, dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej

 

To jest dyfuzor M Performance na którym położyłem hydrografikę (ze względu na skomplikowany kształt musiałem odpuścić folię)

Zamówiłem już nowy wydech i czekam na odbiór, czyli stary dyfuzor wyląduje na allegro jak coś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

co do hydrografiki bo się interesowałem kompletem to:

 

Dyfuzor 450zl

Spojler przód 450zl

Lotka 250zl

 

Pozdrawiam

Jacek Cybartowski

502-374-521

www.hydrografik.pl

www.bear-wrap.pl

 

sam się zastanawiam nad dołożeniem tych 3 elementów ...

 

a czy ktoś kupował je nie w serwisie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam chłopaków z hydrografik.pl, w moim byłym STi dokładki wyszły super!

 

Co do oryginałów i zamienników zdania są podzielone. Ja jeszcze nie zdecydowałem ale na pewno chciałbym obejrzeć zamiennik przed podjęciem decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego pytam o zamiennik - czy ktoś widział albo kupił zamienniki

 

bo patrząc tutaj gdzie pytałem to komplet ze zrobieniem hydrografiki wyjdzie około 3,5tys brutto za dokładkę z przodu, dyfuzor i lotkę - jak dla mnie 5tys za lotkę i lusterka to bez sensu wywalenie kasy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.