Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

matko niech ktoś zmieni ten tytuł bo strasznie wali po oczach, koło koła kół - wystarczy odmienić :mad2:

 

kuć od kucia to bić młotkiem w coś , czyli rozumiem że chodzi o bicie młotkiem auta czy co :norty:.

 

Normalnie "rence" :norty: opadają hehe - o przepraszam "opadajom" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poprawianie moich błędów, zdarza się każdemu :).

Ale jak już się czepiamy to zadałem proste pytanie na które, w zamian odpowiedzi dowiedziałem się że mieszkam w Anglii oraz , że każdy polak to humanista z zamiłowania i wie także, że 17" to zazwyczaj 17" itd.

Po 20 takich postach jeszcze ktoś z łaską odpisze "Czy znasz opcje szukaj" . Weź tu szukaj czegoś jak z tematem wiąże się 10% treści. Jeden fixerq chodziarz wstawił fotkę.:)

Przydała by się prosta odpowiedź w stylu :

"Popraw błąd w słowie "kuł" bo to wiocha:) a co do tematu to kolega założył 17" 8" ET34 Opony jakieś tam i jest zadowolony, koła wyglądają idealnie dopasowane do obrysu samochodu".

 

Oczywiście to dobrze, że dbacie o ortografie w postach , bo trzeba pilnować naszego języka.

Jednak fajnie by było żebyście dbali również o skład i sens wypowiedzi.

------------------

Pozdrawiam


Gumes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

Może wie ktoś jakie felgi 17" muszą mieć cali i ET żeby wyglądały ładnie (były na równo z obrysem samochodu) na E90 LCI 318d 2010 ?

Może ma ktoś takie założone i mógłby jakąś fotkę dać.

Czy jest jakaś odczuwalna różnica w komforcie między 17" i 18" ?

 

Różnica miezy 17 cali a 18 jest wyraźna i odczuwalna. Bardziej jednak odczuwalna jest różnica między oponami typu Run Flat a normalnymi.

 

Do E90 masz konkretne ET, ale możesz próbować kombinować coś od innych modeli. O ile dobrze pamiętam to czym mniejsze ET tym felga będzie bardziej wystawać na zewnątrz. Pamiętaj też, że zawieszenie E90 nie jest terenowe i koło przy dużym obciążeniu może "zanurkować" w nadkole a jak będzie równo z obrysem auta to zacznie zwyczajnie przycierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między 17 cali a 18 jest wyraźna i odczuwalna. Bardziej jednak odczuwalna jest różnica między oponami typu Run Flat a normalnymi.

O to mi właśnie chodziło, kupiłem auto na blaszanych kołach 16" i waham się nad wielkością felgi.

RunFlat'ów to raczej nie chcę zakładać bo wiem że są bardzo twarde.

Wcześniej miałem Hondę Accord Coupe EX-L z 2009r. i wstawiłem do niej 19" i jeździło mi się nią jak taczką,

więc nie chcę znowu popełnić tego samego błędu.

Co do ET to właśnie mam wątpliwości , bo ludzie różnie piszą.

Niektórzy twierdzą ,że z przodu inne niż z tyłu,lub to że w E90 są inne niż w E90 LCI.

Zależy mi na tym żeby koła nie były schowane mocno w obrysie auta, dlatego też prosiłem o jakieś fotki (od przodu lub tyłu) przedstawiające

wygląd danej felgi.

------------------

Pozdrawiam


Gumes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

18 cali to tylko i wyłącznie wygląd kosztem komfortu. Sam musisz wybrać co wolisz. :)

 

Co do ET zależnych od przodu, tyłu, LCI itd to wejdź na realoem.com i sam sobie sprawdź wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ET zależnych od przodu, tyłu, LCI itd to wejdź na realoem.com i sam sobie sprawdź wszystko.

W RealOem do mojego modelu "E552650" akurat nie znalazłem felg,ale podobno zalecane są felgi 17" x 8" ET34. Nie wiem czy zalecenia producenta

są sztywne, czy lepiej kupić nieco inne ET dla uzyskania lepszego wyglądu.

------------------

Pozdrawiam


Gumes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ile placicie za wymiane kompletu opon Run On Flat w Warszawie, mam na mysli "przekladke felg na nowe opony (zimowe)" ?

 

Ja dzisiaj zaplacilem 240 pln dla kompletu 16 cali.

 

nakole.pl

 

mysle ze to gorne widelki, chcialbym zapytac o opinie bo zauwazylem tez ze wiekszosc serwisow oponiarkich ukrywa cennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile placicie za wymiane kompletu opon Run On Flat w Warszawie, mam na mysli "przekladke felg na nowe opony (zimowe)" ?

 

Ja dzisiaj zaplacilem 240 pln dla kompletu 16 cali.

 

nakole.pl

 

mysle ze to gorne widelki, chcialbym zapytac o opinie bo zauwazylem tez ze wiekszosc serwisow oponiarkich ukrywa cennik.

 

:shock: :shock: w Krakowie wymiana kompletu Run flat to 100, a u mojego mechanika 50 zł :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmos. Ja za wymiane 16 w ub roku zaplacilem (w Warszawie, na Jutrzenki) 160 PLN. Potem już kupiłem nowy komplet felg. Wydaje mi się że to się bardziej opłaca bo używane dobre ori felgi kupisz za 1600-2000 PLN komplet (a więc powiedzmy 5 lat wymian z zimówek na letnie i odwrotnie), a do tego masz jakąś wartość rezydualną. Może nie odsprzedasz ich za kilka lat za tyle samo, ale wciąż będą warte >0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.