Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

dokladnie, poproś przed zakupem dokładne zdjęcia od wewnętrznej strony, bo mi też dwóch chciało wcisnąć "bardzo solidne" repliki. Poza tym weź dokładne parametry, felg których szukasz i porównaj je z danymi z katalogu, który Ci kolega Michał podesłał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

szukaj 19" ja jezdze na 18" ori bmw,przejechalem sie na 19" i nie ma roznicy takze 19" jak najbardziej ;)

No co ty! Jak nie ma roznic? Jasne ze sa. Czym wiecej " tym gorzej sie jedzie :-/ Jeszcze akurat w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzilem na 18" i zachorowalem na 19". kupilem sobie i w jeden sezon pekla mi tylna felga. czyli potwierdza sie opinia ze 19" lubia pekac :duh:

staram sie uwazac teraz na dizury, nie usmiecha mi sie kupowac po jednej feldze co sezon

oprocz tego auto mocno halasuje, czuc kazdy kamien na ulicy (opony ROF) ale wyglada cudownie. wzor 225M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzilem na 18" i zachorowalem na 19". kupilem sobie i w jeden sezon pekla mi tylna felga. czyli potwierdza sie opinia ze 19" lubia pekac :duh:

staram sie uwazac teraz na dizury, nie usmiecha mi sie kupowac po jednej feldze co sezon

oprocz tego auto mocno halasuje, czuc kazdy kamien na ulicy (opony ROF) ale wyglada cudownie. wzor 225M

 

wlasnie o ta felge mi chodzi ;)

masz moze fotki jak autko stalo na tych bucikach

oprocz tego ze Ci pekla wiecej problemow nie ma? chodzi mi o slabsze przyspieszenie,wieksze spalanie czy kierka chodzi mocno ciezej ;)

na jakiej oponie miales te felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ScreenHunter_02+May.+05+20.02.jpg

 

zdjecie zrobione na szybko

do tej pory uzywam tych kół, nie zauwazylem zeby przyspieszenie bylo gorsze/lepsze. oporow przy skrecaniu nie ma, rozmiar kół przednich to 225, tył 255.

opony to bridgestone potenza RE 050A

Edytowane przez karp1u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawieszenie oryginalne, nic nie obnizane

chcialem obnizyc auto ale powiedzieli mi w serwisie bmw, ze do wersji 4x4 jest przewidziany tylko jeden rodzaj, wiec zostalem przy takim

przy przednich kolach masz rozmiar 225/35/R19 ET37, tylne 255/30/R19 ET39, cokolwiek to znaczy :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawieszenie oryginalne, nic nie obnizane

chcialem obnizyc auto ale powiedzieli mi w serwisie bmw, ze do wersji 4x4 jest przewidziany tylko jeden rodzaj, wiec zostalem przy takim

przy przednich kolach masz rozmiar 225/35/R19 ET37, tylne 255/30/R19 ET39, cokolwiek to znaczy :norty:

 

i dobrze nic nie zmieniaj z zawieszeniem :) ori to ori

widze lampy tylne black line?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to ma do rzeczy czy jest to oryginalny rozmiar czy nie oryginalny ?

 

Te felgi akurat mogą nie pasować bo są chyba do 4x4, ale ręki nie dam uciąc.

 

Ja mam u siebie ten wzór i jest OKI. Kosztowało mnie 2700 z idealnymi oponami.

Generalnie musisz szukać do modelu E46 wz. 135 wtedy dajesz ewentualnie dystans na tył.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bliska kiepsko wyglada ale juz na autko super. Felgi polerowane jeszcze bardziej optycznie powiekszaja kolo. :cool2:

 

A tak moja na 18'

 

http://img52.imageshack.us/img52/7453/dsc0629wn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bliska kiepsko wyglada ale juz na autko super. Felgi polerowane jeszcze bardziej optycznie powiekszaja kolo. :cool2:

 

A tak moja na 18'

 

Jutro rano będzie już na pustakach stała :)

 

Ja bym do 320d osobiście nie wsadzał nic większego jak 18" i szerszego niż pod oponę 225 czyli max 8J.

Im większa masa nieresowalna i im szerzej tym auto ma ciężej. W przypadku 320d będzie to bardzo odczuwalne. Dostaniesz po osiągach jak i zużyciu paliwa.

Ponadto opony 255 na tyle jak jest w oryginale w ogumieniu mieszanym ni jak pasują w koleiny ( nawet na tych małych to czuć) i np przy wyprzedzaniu potrafi rzucić na drodze - trzeba dobrze fajerę trzymać . Oczywiście są zalety - lepsza stabilność przy dużych prędkościach i szybkich zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.