Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

Przekomicznie ? to tylko VT na żywo prezentowała by sie dużo lepiej wystarczy zobaczyć chociażby posty wyżej jak pięknie leżą w e46 i 19" to minimum do e90 jeździłbym na 20" jak by tylko trochę lepsze drogi ale w sumie nie powiedziałem ostatecznie NIE wiec jak w tej piosence "wszystko sie może zdarzyć " :mrgreen:

Ps wiem że jesteś rzadko bo mieszkasz w Niemczech z tego co wiem z bmw-sport ale chodziło by mi o kupienie czegoś i poproszenie o wysłanie do PL albo przez sprzedającego albo przez ciebie oczywiście wszystko opłacone prze mnie ale to będziemy rozmawiać jak się coś znajdzie ;) z góry dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Marks2004 powiem ci że to VT nie wyszło źle-oczywiście live będzie pewnie lepiej.

Napewno wygląd w stosunku do ceny tych felg (~2500pln) jest obiecujący.

 

Co do sprężynek to i ja muszę się przymierzyć :) tak więc zbrojenie trwać będzie całą zimę :)

 

eXiDe samochód będzie i jechał i wyglądał, osoby rozmawiające w tym temacie mają samochody rzędu 200Ps więc z ruszeniem z miejsca na 19" problemu nie będzie.

dla mnie najgorszę siarą jest mieć tak mreprezentacyjny samochód jak E90 i śmigać na babcinych balonach :)

http://img860.imageshack.us/img860/2813/podpise90v02.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

163konie i 340Nm radzi sobie bez problemu 19" i 20" cali wiec nie wiem w czym miałby być problem ? a po chipie to już jest rewelacja auto jest jeszcze szybsze niż na 16" , ja również przez zimę zbieram graty zastanawiam się właśnie czy nie kupić tych felg z e65 w tym tygodniu :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eXiDe samochód będzie i jechał i wyglądał, osoby rozmawiające w tym temacie mają samochody rzędu 200Ps więc z ruszeniem z miejsca na 19" problemu nie będzie.

dla mnie najgorszę siarą jest mieć tak mreprezentacyjny samochód jak E90 i śmigać na babcinych balonach :)

 

Z mojej strony było to ironiczne pytanie.. Dla mnie siarą jest przerost formy nad treścią i wkładanie czegoś co zupełnie nie pasuje do takiego małego auta, a jedyna rzecz jaka rzuca się w oczy to właśnie duże kółka. Cóż dla jednego liczy się tylko wygląd a a ja wolę jednak jak coś pasuje i harmonijnie współgra z całością a przy tym nie zagraża mojemu bezpieczeństwu. Bo takie 20" wg BMW w 3er to chyba nie był zamysł inżynierów?

 

Koła 16" na zimę są opcjonalne. Na lato mam 17" i jest dobrze. Ja czerpię radość z jazdy i nie muszę uważać na każdy kamyczek czy małą dziurkę, w przypadku takich 20" chyba woziłbym samochód na lawecie :lol:

 

Bad_Boy to, że chłopaki w DE jeżdżą to wiesz, drogi w DE są jakie są.

 

Ja osobiście nie wyobrażam sobie podróży nad morze czy w góry na 20" kołach swoją E90 po PL :) a jazda z prędkością 60km/h i wypatrywanie dziur w jezdni to nie dla mnie. Rozumiem pojechać na taki zlot i pokazać wszystkim jakie mam duże koła - łał. Chyba tylko po to.

 

A ktoś ma takie kółka z Was czy tylko podziwiacie zdjęcia z internetu??

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na 19" kolega bad_boy itd jeździ się bardzo komfortowo i trzeba założyć sprężyny bo jest za miękko i jaki przerost formy nad treścią ? 18" jest po prostu za małe do e90 , e90 seryjnie wychodziła też na 19" wszystko zależy czy cie stać jak kupujesz z salonu bo za wygląd się płaci i za 19" jest dopłata , nie muszę wypatrywać każdej dziury , weźcie w końcu załóżcie 19" i zobaczycie że się jeździ lepiej jak na 16" z oponą runflat !!! a nie własne spostrzeżenia jak słyszę o protezach itd to mi się śmiać chce , w góry latem jeżdżę sporo na 19" nie widzę żadnego problemu :wink:

Ps od 4lat poruszam sie tylko na 19" x10" e46 i teraz w e90 gdzie znacznie lepsze/komfortowe jest zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na 19" kolega bad_boy itd jeździ się bardzo komfortowo i trzeba założyć sprężyny bo jest za miękko i jaki przerost formy nad treścią ? 18" jest po prostu za małe do e90 , e90 seryjnie wychodziła też na 19" wszystko zależy czy cie stać jak kupujesz z salonu bo za wygląd się płaci i za 19" jest dopłata , nie muszę wypatrywać każdej dziury , weźcie w końcu załóżcie 19" i zobaczycie że się jeździ lepiej jak na 16" z oponą runflat !!! a nie własne spostrzeżenia jak słyszę o protezach itd to mi się śmiać chce , w góry latem jeżdżę sporo na 19" nie widzę żadnego problemu :wink:

Ps od 4lat poruszam sie tylko na 19" x10" e46 i teraz w e90 gdzie znacznie lepsze/komfortowe jest zawieszenie.

 

Halo, rozmawiamy o 20" ?! Stać nie stać, nie ma tu nic do rzeczy kolego.. I proszę Cię.. jak na 19" może jeździć się lepiej niż na 16" :wink: ??? Może gdybym był małym chłopcem i jeździł wcześniej tylko rowerem to bym uwierzył :8).

 

Nie mam zamiaru się z nikim kłócić ani wmawiać komuś, które koła są lepsze, itd. Każdy ma swój gust i swoje upodobania. :cool2:

 

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowa w temacie jest głównie o 19" ty od razu pojechałeś z grubej rury że sobie nie wyobrażasz jazdy na 20" , na 19" jeździ się lepiej wg mnie może wg ciebie na 16" ja zakładam 19" dla bezpieczeństwa i nie raz mi szeroka opona uratowała dupę , na 16" i wąskich oponach (i balonach ) już dawno wypadłbym z drogi lub miał gorszę hamowanie , wszystko zależy jak jeździsz ja nie kupiłem po to kolejne bmw żeby jeździć jak emeryt na to mam czas jestem za młody :cool2: auto nie służy mi tylko do przemieszczania się z punktu A do B jeżdżę też dla przyjemności a 19" daje mi tą przyjemność :wink: Pozdrawiam i też nie chce się z nikim kłócić jak napisałeś gust i swoje upodobania :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ktoś ma takie kółka z Was czy tylko podziwiacie zdjęcia z internetu??

 

Pzdr.

Żeby była jasność- zdjęcia które wkleilem na poprzedniej stronie to zdjęcia mojego obecnego i poprzedniego auta.

Do do komfortu- zimówki mam "17 RFT na których jest mniejszy komfort niż na "normalnych" "19.

Właściwości jezdne przy dużych predkosciach i w zakretach- 10 do 1 na korzyść "19.

Jeszcze NIGDY nie miałem problemu żeby gdzieś wjechać na podziemny parking.

Robię 30 000 km w roku, także po Polsce.

Jedyna wada dużych kół wydaje sie być cena opon- 1000 zł za sztukę,

przez co nie każdy może jeździć na "19 i nie każdemu "sie podobają" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowa w temacie jest głównie o 19" ty od razu pojechałeś z grubej rury że sobie nie wyobrażasz jazdy na 20" , na 19" jeździ się lepiej wg mnie może wg ciebie na 16" ja zakładam 19" dla bezpieczeństwa i nie raz mi szeroka opona uratowała dupę , na 16" i wąskich oponach (i balonach ) już dawno wypadłbym z drogi lub miał gorszę hamowanie , wszystko zależy jak jeździsz ja nie kupiłem po to kolejne bmw żeby jeździć jak emeryt na to mam czas jestem za młody :cool2: auto nie służy mi tylko do przemieszczania się z punktu A do B jeżdżę też dla przyjemności a 19" daje mi tą przyjemność :wink: Pozdrawiam i też nie chce się z nikim kłócić jak napisałeś gust i swoje upodobania :cool2:

 

No temat dotyczy również 20" i na tym się skupiłem :) - bo 3er na kołach 20" wygląda, że by się nie powtarzać napiszę - dziwnie.

16" mam na zimę, jeździłem zimą i na 17" i dziękuję za taką jazdę.. a na 19" to już w ogóle. Historia z ratowaniem dupy jest ciekawa. Ja staram się nie dopuszczać do takich sytuacji i przewidywać to co się zdarzyć może. Do wieku emerytalnego mam trochę lat, także o 'emeryckiej' jeździe nie myślę. Z wiekiem po prostu w człowieku zmieniają się priorytety.

 

Żeby była jasność- zdjęcia które wkleilem na poprzedniej stronie to zdjęcia mojego obecnego i poprzedniego auta.

Do do komfortu- zimówki mam "17 RFT na których jest mniejszy komfort niż na "normalnych" "19.

Właściwości jezdne przy dużych predkosciach i w zakretach- 10 do 1 na korzyść "19.

Jeszcze NIGDY nie miałem problemu żeby gdzieś wjechać na podziemny parking.

Robię 30 000 km w roku, także po Polsce.

Jedyna wada dużych kół wydaje sie być cena opon- 1000 zł za sztukę,

przez co nie każdy może jeździć na "19 i nie każdemu "sie podobają" ;)

 

Cena akurat jest dla mnie tutaj najmniej istotna. Stać mnie i na 20" tylko pytanie po co takie koła do 3er? :8)

 

No ale nie będę się z Wami spierał, najważniejsze, żeby Wam się podobało i byście byli zadowoleni :).

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie każdy lubi co innego ja często lubię sobie "poszaleć" i wymuszam sytuacje zagrożenia gdy jest to bezpieczne nocą często lubię przelecieć sobie rondo bokiem czego większość nie robi po to kupuje auta z tylnym napędem żeby mieć trochę frajdy z wyłożonej kasy na to auto .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No temat dotyczy również 20" i na tym się skupiłem :)

 

głównie jednak 19"

powiem tak:

jeden lubi blondynki drugi brunetki-zarówno jedne jak i drugie rozmiary mają swoje wady i zalety więc nie ma co skreślać ani jednych ani drugich.

 

wybacz eXiDe ale papieram w 100% zdanie Marksa2004,wiemy do czego chcemy dążyć i robimy to świadomie,

jest kasa i możliwości to czemu nie?

 

peace :)

http://img860.imageshack.us/img860/2813/podpise90v02.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
W 320d ?? bokiem?? Na 19"?? Bez szpery ??? Panowie, nie wiem jak to robicie , ale jesteście moimi bogami.....

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 320d ?? bokiem?? Na 19"?? Bez szpery ??? Panowie, nie wiem jak to robicie , ale jesteście moimi bogami.....

jak to jak, tak jak w szybkich i wściekłych, Tokio drift, czy jakoś tak ale efekt ten sam :mrgreen:

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie rozumiem takich ludzi jak dziqusek :wink: ja tu nie widzę nic trudnego i nic dziwnego dla mnie osobiście lepiej się wchodzi bokiem na 19" niż na mniejszej feldze , szpera by się przydała ale i bez niej idzie polatać :) w poprzedniej BMW 330ci M-pak też nie miałem a latałem jak chciałem szpera jest tylko dodatkiem i to bardzo fajnym bardzo pomaga i jest łatwiej ale da sie i bez niej zobacz na filmiku chłopaki nie mają szpery

od 2giej minuty

oraz e90 320d

http://www.youtube.com/watch?v=8LFk58TdTss -nie ma szpery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benzyną jak cie mogę.

ale jak patrzę co tym dizlem robią to mnie serce boli

 

 

To są właśnie nie odpowiedni ludzie w nieodpowiednich autach. :mad2:

 

Ja mając e46 330d na 17" dało radę pojechać bokiem, ale e90 320d... nie oszukujmy się - nie jest to samochód do driftu :), dać się da, ale wiadomo km i nm brakuje :). Przy odpowniednim przygotowaniu auta to i na 15" można driftować. Wiadomo, że im mniejszy profil tym.. opona nie zejdzie z koła :mrgreen:

 

No ale fakt film Tokio Drift jest inspiracją dla wielu ludzi :), eeee cała seria The Fast & The Furious :)

 

 

A ten filmik z e90 nie ma nic wspólnego z driftem tylko z bezmyślnym kręceniem bączków :mad2: dramat

 

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwierz mi że jeżeli chodzi o km i NM to nie brakuję 163ps i 340Nm w serii już jest dobrze teraz 200ps i 420Nm to już w ogóle jedyny minus który psuję zabawę to diesel i jego zakres obrotowy ale jak się chce to się da :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuszą to fakt są fajne kolorystycznie do tego mam dekielki BBS czerwone to by było miodzio opony są ok bo 235/35/19 to jeszcze nie jest tragicznie owszem wolałbym 255/30/19 ale taką też da się pojeździć i myślę że by sie nic nie działo bo kolega jeździ na 10" i ma oponę wlaśnie 235/35 wiec na 9,5 jest już mniej obciążona też sie nad nimi zastanawiam ale jednak chyba odpuszczam ze względu że opony się już kończą a nowa ta felga kosztuje 2400zł u gościa z allegro i można sobie powybierać konfiguracje 8,5 , 9,5 i kolory są jeszcze srebrne i też super wyglądają na e90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odradzam może nie do końca bo sam myślałem o nich ale nie wiem jak z tą trwałością i nie mam przekonania do 9.5" na przodzie jak to sie będzie prezentowało znajomy miał 8,5" ET 20 na przodzie lekko wystawało ale było znośnie tutaj ET25 więc trochę ratuje sytuacje 5mm to już trochę się schowa ale szerokości 9,5 się boję czy to się będzie dobrze prowadziło bo technicznie może być .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.