Skocz do zawartości

E91 335xi amortyzatory


Norbi1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Trapi mnie problem nienajlepszego prowadzenia autka. Podjechałem na sprawdzenie amorów i wyszło,że przód 19% tył 30%, czyli generalnie zgon.

Felgi 18" i tu trochę upatruję przyczynę tak niskich wskazań, bo auto na nierównościach poprzecznych nie zachowuje się źle, a przy takich niskich wartościach myślę że powinno być tragicznie.

I tu moje pytanie jak można jeszcze sprawdzić amory tak dla potwierdzenia tych moich przypuszczeń?

I drugie pytanie, co zastosować żeby auto delikatnie się opuściło tak o1 max.2cm (mówię o samych amorach, springów raczej zmieniał nie będę)?

Myślałem o Bilstein B6, bo kiedyś sprawdziło mi się to w innym mocnym aucie,ale może macie jakieś inne sugestie i doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do e91x nie występują zamienniki tylko orginalne amortyzatory BMW

Nie no co Ty opowiadasz, poważnie?

Ostatnio widziałem co prawda całe zestawy springi z amorem KW variant 1,2 lub 3 do E91 xi, to jakim cudem nie ma samych amorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o Bilstein B6, bo kiedyś sprawdziło mi się to w innym mocnym aucie,ale może macie jakieś inne sugestie i doświadczenia?

 

Ja mam od jakichs 7tys bilstein b6 na tyle i co prawda nie mam punktu odniesienia ale bardzo mi sie podoba ta amortyzacja. Z przodem to glosy sa rozne, ktos wczesniej zalozyl b4 i wystapil efekt kozy. Ale jakbys przetestowal to chetnie bym sie dowiedzial bo przod pewno za jakis czas tez bede musial wymienic :wink:

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój przypadek nie dotyczy e91 tylko e86,ale napiszę,moje amortyzatory miały sprawność około 40% (tak wyszło z nic nie wartego testu),przy prędkościach powyżej 160km/h nie mogłem samochodu utrzymać na jednym pasie autostrady,naprawdę strach bylo jeździć z dużymi prędkościami,po wymianie amortyzatorów (też tylko oryginał) mogę puścić kierownicę i nic się nie dzieje,samochód się uspokoił,podczas jazdy po mieście (przed wymianą) żadnych nienormalnych zachowań nie zauważyłem,dopiero po wymianie zorientowalem się jak ten samochód ma się zachowywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój przypadek nie dotyczy e91 tylko e86,ale napiszę,moje amortyzatory miały sprawność około 40% (tak wyszło z nic nie wartego testu),przy prędkościach powyżej 160km/h nie mogłem samochodu utrzymać na jednym pasie autostrady,naprawdę strach bylo jeździć z dużymi prędkościami,po wymianie amortyzatorów (też tylko oryginał) mogę puścić kierownicę i nic się nie dzieje,samochód się uspokoił,podczas jazdy po mieście (przed wymianą) żadnych nienormalnych zachowań nie zauważyłem,dopiero po wymianie zorientowalem się jak ten samochód ma się zachowywać.
Dużo znacząca odpowiedź dla mnie, dzięki :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.