Skocz do zawartości

E90 - Spalanie rzeczywiste vs wg komputera, spostrzeżenia


adobry

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie sugeruje.. poprostu stronniczy arbiter z Ciebie - czyli sedzia kalosz. Czytajac Twoje wypociny wynika ze obie jednostki pala tyle samo, bo roznica ulamki litra ale troszke agresywniej jezdziles 30d wiec?

 

Podstawowe prawa fizyki co za gość coś masz nie teges widzę do każdego 3.0 Ten silnik może spalić tyle samo a nawet mniej bo moment większy nie trzeba tak auta pałować jak 2.0 przecież też po to podnosi się moc w niektórych 2.0 żeby auto mniej paliło jeśli ktoś przyzwoicie jeździ. I drugie 2 cylindry więcej nie = dodatkowo 50% więcej paliwa. A co do wiedzy parę postów wcześniej zasugerowałeś że niby 35i idzie lepiej od 35d :mad2: nawet na stronie producenta ta różnica jest tak mała że prawie nie zauważalna.

 

320 i 335 To tak jakbym porównał np: clio 1.2i do clio 2.0i suma tego jest taka że średnia będzie podobna bo 2.0 się nie męczy przy podobnej jeździe i to już udowodnili amerykanie w jakimś programie tv. Tylko jedno ale ten większy motor bardziej prowokuje i bd większe spalanie jak ktoś na prowokacje odpowie.

 

Ps. posiadacz 320d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 242
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A ja sugeruje jedno: nie dyskutuj z ... najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem ;)

oxygene113 wpada na nasze forum od czasu do czasu, robi śmietnik i znika na jakiś czas.

Po jakimś czasie znowu tu zawita, będzie opisywał swoje (już teraz prawie) nowe BMW na gwarancji ze znakomitym spalaniem i osiągami - i tak w kółko :)

 

A jednak gul skoczyl... Co za zaszczyt przeczytac w koncu jakis tekst guru - wlasciciela 335i... spoko spoko, moze za jakis czas inne nowe autko tu zaprezentuje, ale raczej bedzie to znow kompromis :( - wiem wiem... to bez sensu przeciez liczy sie tylko moc i osiagi..

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320d wcale nie pije najmniej. Dla naprawdę oszczędnych są wersje 316d i 318d.

 

a te ciągłe pisanie 7,5 do setki.... samogwałt w czystej postaci :)

Ewentualnie najoszczedniejsze bedzie 320d w wersji ED 163KM

 

Ja sie pochwałę ze mam i 7,5s do setki ( No poniżej 8 s w każdym razie po chipie) i do tego najniższe spalanie. :P

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To ja napiszę o swoich doświadczeniach. Raz zdarzyło mi się jechać z moją rodziną na wakacje na dwa moje auta, czyli 120d i 330d. Ta sama trasam ten sam dzień, ja jachałem szybciej i zatrzymała mnie "na chwilę" tak więc na miejsce dotarliśmy w tym samym czasie. Trasa Warszawa - okolice Olsztynka, w obu autach po dwie dorosłe osoby w samochodzie żony małe dziecko. Wynik spalania 330d 5,5 l/100km, 120d 5l/100 km.

 

Moim zdaniem dwa auta o tej samej masie, poruszające sie w tych samych warunkach z tą samą prędkością, nawet gdy jeden z nich będzie miał silnik większej pojemności powinny zyżyć tę samą ilość paliwa, jeśli sprawność ich silników jest taka sama.

 

i życzę miłej dyskusji

Edytowane przez karbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Trochę posprzatałem. Temat otwieram.

 

Jak znowu będzie próba udowadniania wyższości jednego silnika na drugim to temat zamknę i posypią się ostrzeżenia.

 

Każdy wybiera silnik przez pryzmat wlasnych możliwości/potrzeb itp.

 

Ale prawda jest taka, że 4 cylindrowe diesle są oszczędne jak na swoje osiągi. Nie będą to jednak demony prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent: 530xd LCI

Zatankowane 61.6l

Przejechane 786km

Srednia : 7.8

Srednia z komputera : 8.3

Trasa: 50% /50% miasto.

Styl jazdy: trasa dynamicznie (autostrada lecialem 140-200), miasto z glowa - bez glupich przygazowek od swiatel do swiatel , ale sprawnie .

Miasto : Krakow w godzinach ruchu (ale bez szczegolnych korkow , najdluzej stalem w korku 20min)

 

p.s. Moderator :cool2: , piszmy tylko to co jest potrzebne w tym temacie bo znow sie zacznie.............. :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent: 320d automat

Przejechane: 810 km

Zatankowane: 53l

spalanie: 6,5l

wg komputera: 6,3l

trasa 95% Gdynia-Warszawa-Gdynia

miasto 5% wyjazd z Warszawy ok. godziny 16 w piątek:)

Jazda raczej spokojna do 130 km/h jedynie ostatnie 50 km obwodnicą trójmiasta 180-200 km/h

średnia prędkość: 69,4

 

P.s. kolega oxygene widzę że ma ciekawy sposób bycia, najpierw przekonuje posiadaczy że 2.0d pali 4l, a potem próbuje posiadaczom większych motorów wmówić, że jego silnik jest jedynym słusznym wyborem, zapominając że nie dla każdego spalanie jest kryterium wyboru silnika przy kupnie :mad2:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s. kolega oxygene widzę że ma ciekawy sposób bycia, najpierw przekonuje posiadaczy że 2.0d pali 4l, a potem próbuje posiadaczom większych motorów wmówić, że jego silnik jest jedynym słusznym wyborem, zapominając że nie dla każdego spalanie jest kryterium wyboru silnika przy kupnie :mad2:

Pozdrawiam

 

Ja nikogo do niczego nie przekonuje. Kazdy widzi ile mu pali i jak sie rozpedza. U mnie spalanie jest takie jakie zechce, ale da sie zrobic 1500km na baku jadac rowno z ciezarowkami i tyle. Poprostu wkorzaja mnie tutaj malo obiektywne opinie, ze 3 litrowy ma mniejsze spalanie. Gdyby tak bylo to bym go sobie kupil juz dawno (ja ukurat szukalem jakekonomiczniejszej E92, z racji, ze mieszkam w UK chodzilo takze o inne aspekty niz samo spalanie).

 

Masz racje, ze spalanie nie jest dla kazdego kryterium przy zakupie, jednak ma ono spore znaczenie wsrod wiekszosci nowych nabywcow BMW.

 

Pozdro

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie wyczytałeś że ma mniejsze spalanie, nikt tu tego nie napisał. Cały czas przeinaczasz fakty. Jak zrobisz kiedyś 1500 km na jednym baku to się pochwal i opisz dokladnie jak to zrobiłeś. Ja nie umiem. Dalsza dyskusja nie ma sensu bo Ty i tak wiesz swoje. Dobranoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Moj rekord to 1380 na jednym baku , jazda wzglednie spokojna ale zdecydowanie z zachowaniem zasad ecodrivingu, aha przy tankowaniu weszlo tylko 58l wiec ze 3 litry zapasu jeszcze bylo wiec mysle ze 1400 by sie dalo ale to juz bym wysuszyl bak na wiorki.

 

Wystarczy wbic sie na niemiecka lub francuska autostrade gdzie jest kultura na drodze i mozna sobie spokojnie 110-120kmh jechac non stop

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320d 163km

Dystans Przejechany : 580km

Zatankowane Paliwo : 42,8l ( tankowane na tej samej stacji i tym samym dystrybutorze )

Spalanie na kompie 6.9 - 7.2

Prędk. Średnia : 75 km/h

Jazda dynamiczna 120 - 140 a gdzie się dało to w granicach 170 - 190km/h

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie wyczytałeś że ma mniejsze spalanie, nikt tu tego nie napisał. Cały czas przeinaczasz fakty. Jak zrobisz kiedyś 1500 km na jednym baku to się pochwal i opisz dokladnie jak to zrobiłeś. Ja nie umiem. Dalsza dyskusja nie ma sensu bo Ty i tak wiesz swoje. Dobranoc.

 

Przewin sobie, bylo napisane kilka razy zwlaszcza biorac pod uwage szybsze predkosci..

 

Koncze z Toba te polemike, bo jak widac ma na celu tylko wprowadzenie kolejnej prowokacji i w rezultacie kolejne zablokowanie tematu w celu czyszczenia :?

 

W kazdym badz razie (uogolniajac) moja e92 20d pali mniej niz sasiada E92 30d. Statystyk nie prowadzimy, ale srednia ilosc przejechanych kilometrow na baku mowi nam sama za siebie.

 

OVER

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane mojego dzisiejszego pomiaru

320d

163 km

591 km podróży

litry 57,66

średnia spalania z BC 9,3 a realna z wyliczeń 9,8

Jazda tylko w mieście średnio agresywna o ile można o tym silniku tak napisać

ciekawi mnie czy jest osoba która ma większe bądź równe mojemu spalanie

zaczynam się zastanawiać czy mam coś nie tak ze swoim e90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj rekord to 1380 na jednym baku , jazda wzglednie spokojna ale zdecydowanie z zachowaniem zasad ecodrivingu, aha przy tankowaniu weszlo tylko 58l wiec ze 3 litry zapasu jeszcze bylo wiec mysle ze 1400 by sie dalo ale to juz bym wysuszyl bak na wiorki.

 

Wystarczy wbic sie na niemiecka lub francuska autostrade gdzie jest kultura na drodze i mozna sobie spokojnie 110-120kmh jechac non stop

 

Za ciezarowkami mozna nawet 90km/h i wynik 1500km na baku realny. Najekonomiczniej jest na 5 biegu okolo 90km/h - sprawdzone

Czy sie to podoba komus czy nie, naprawde da rade uzyskac 4 litry na tym motorze bez problemu, ale co to za jazda jak ktos juz wczesniej napisal.

Jest tego plus na wakacjach jak sie podziwia tereny to mozna zwolnic troszke lub dac kobiecie powolutku sie toczyc i z baku nic prawie nie ubywa :lol:

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane mojego dzisiejszego pomiaru

320d

163 km

591 km podróży

litry 57,66

średnia spalania z BC 9,3 a realna z wyliczeń 9,8

Jazda tylko w mieście średnio agresywna o ile można o tym silniku tak napisać

ciekawi mnie czy jest osoba która ma większe bądź równe mojemu spalanie

zaczynam się zastanawiać czy mam coś nie tak ze swoim e90

 

Ja po mieście mam w granicach 10l, jazda szybka i dynamiczna.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane mojego dzisiejszego pomiaru

320d

163 km

591 km podróży

litry 57,66

średnia spalania z BC 9,3 a realna z wyliczeń 9,8

Jazda tylko w mieście średnio agresywna o ile można o tym silniku tak napisać

ciekawi mnie czy jest osoba która ma większe bądź równe mojemu spalanie

zaczynam się zastanawiać czy mam coś nie tak ze swoim e90

Mój pali podobne ilości z tym ze ja mam automat myślę że to wina pokonywania krótkich odcinkow i ciągle zimnego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziqusek

ale Twój 318d będzie palił odrobinę mniej, a kolega Oxy coś tam pisał, że ma 255 oponę z tyłu dlatego w spalanie 4l nigdy nie uwierzę. Ja po zmianie na z 205 na 225 zauważyłem delikatny wzrost spalania. Przyokazji mam do Ciebie sprawę, poszło na priv.

 

@Oxy

wydaje mi się że na szóstym biegu spali Ci jeszcze mniej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziqusek

ale Twój 318d będzie palił odrobinę mniej, a kolega Oxy coś tam pisał, że ma 255 oponę z tyłu dlatego w spalanie 4l nigdy nie uwierzę. Ja po zmianie na z 205 na 225 zauważyłem delikatny wzrost spalania.

:cool2: coś za coś wygląd za ekonomię też to uświadczyłem u siebie ok 0,5 na 255 tył, ale za to spalanie po miejscu zmalało po zmianie termostatu .

Edytowane przez billllly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde nie wiem co z Ciebie za koleś jest dziwny!! Podałbyś jakieś dane o ilości przejechanych km i litrach paliwa zatankowanych, wtedy będziesz wiarygodny, a nie podajesz jakieś dziwne wyliczenia z 200 km, gdzie nawet nie zalałeś do pełna tylko piszesz, że Ci komputer pokazał 4l. Piszesz mi na priv jakieś głupoty o różnicy między nowym autem a używanym, a nie potrafisz podać prostych danych. Tak mój samochód ma 200 000 km przebiegu wiecej i pewnie ma to jakiś wpływ na jego osiągi jak i spalanie, ale ja podałem wyniki które pokrywają się z większością użytkowników. Mnie spalnie mojego auta nie denerwuje, po prostu nie moge tego czytać, bo takie wartości jak Ty podajesz to ciężko było osiągnąć w 3l Lupo, które miało kółka od roweru. Póżniej każdy się zastanawia czy ma coś nie tak z autem czy o co chodzi.

Reasumując Twój pali 4, mój między 6,5-9,5 i niech tak zostanie. I nie zaprzątaj już proszę sobie głowy stanem mojego auta i nie pisz mi tych wywodów na priv, bo mnie one nie interesują.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde nie wiem co z Ciebie za koleś jest dziwny!! Podałbyś jakieś dane o ilości przejechanych km i litrach paliwa zatankowanych, wtedy będziesz wiarygodny, a nie podajesz jakieś dziwne wyliczenia z 200 km, gdzie nawet nie zalałeś do pełna tylko piszesz, że Ci komputer pokazał 4l. Piszesz mi na priv jakieś głupoty o różnicy między nowym autem a używanym, a nie potrafisz podać prostych danych. Tak mój samochód ma 200 000 km przebiegu wiecej i pewnie ma to jakiś wpływ na jego osiągi jak i spalanie, ale ja podałem wyniki które pokrywają się z większością użytkowników. Mnie spalnie mojego auta nie denerwuje, po prostu nie moge tego czytać, bo takie wartości jak Ty podajesz to ciężko było osiągnąć w 3l Lupo, które miało kółka od roweru. Póżniej każdy się zastanawia czy ma coś nie tak z autem czy o co chodzi.

Reasumując Twój pali 4, mój między 6,5-9,5 i niech tak zostanie. I nie zaprzątaj już proszę sobie głowy stanem mojego auta i nie pisz mi tych wywodów na priv, bo mnie one nie interesują.

Pozdrawiam

 

Napisalem do ciebie na priv bo nie chce tutaj spamowac ( po za tym napisalem Ci az ze 3 kluczowe zdania), a Ty gdybys troszke pomyslal i uszanowal innych to bys mi odpisal TAM a nie TU. Dodatkowo jeszcze przekrecajac sens mojej wypowiedzi - BRAVO... Nikt nie ma ochoty czytac cudzych przekomarzan. Ty wyjatkowo jestes natretny i sztucznie wywolujesz niepotrzebne przepychanki..

 

Mysle, ze moderator powinien cos z tym zrobic, bo sie religia tutaj zrobila (wierzacy czy niewierzacy)..

 

PS. Swoja droga przebieg samochodu ma wplyw na spalanie i to spore. Byl z reszta juz gdzies taki temat. Generalnie im wiekszy przebieg tym coraz mniej koni i wiecej picia.. Jesli ktos ma 200k na zegarze to nic dziwnego ze go wynik 4l przerasta... Tymczasem prawda jest inna.. Na youtube sa filmiki z automaniaka i testy nowych 320d i takze jest o spalaniu - wystarczy troszke posluchac co maja do powiedzenia troszke bardziej powiedzmy "wiarygodni" gracze..

Edytowane przez oxygene113
http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4l myślę jest realne, moje rekordowo niskie spalanie na trasie 750km w 320d właśnie to 4.7 litra, w mieście było 7 do 11 w zimę. (średnie z całego tankowanie, a nie z odcinka praca-dom)

 

Jednak to jak wszyscy podają konkrety, np: trasa od do, zatankowałem tyle a tyle przejechałęm tyle a tyle tak Ty oxy nie podajesz żadnych konkretów. "Pali mi ile zechce"

To co? 2l też Ci spali?

 

Spalisz tyle na ile Ci warunki pozwolą a nie tyle ile chcesz.

 

Nie rozumiem też twojego kompleksu posiadania fajnego bądź co bądź samochodu ale z małym silnikiem i rekompensujesz to sobie spalaniem.

Tak jak ktoś wcześniej napisał, przy normalnej jeździe W TRASIE (nie mieście) 320d i 330d spali bardzo podobnie, różnica litra/pół litra nie powinna nikogo zaskakiwać,

 

Ja się odważę powiedzieć więcej, 330d na niemieckiej autostradzie przy prędkości 200 km/h spali mniej niż 320d przy 200 km/h na tej samej trasie.

(tak mi mówił znajomy, który jechał do niemiec z kumplem i zrobili takie porównanie, ale to - tylko teza, usłyszana - niepotwierdzona)

 

Podaj więcej konkretów to będziesz bardziej wiarygodny po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spalisz tyle na ile Ci warunki pozwolą a nie tyle ile chcesz.

 

 

Spale tyle ile zechce do okreslonych warunkow ma sie rozumiec. Jesli warunki drogowe sa dobre a ja chce jechac jak emeryt to 4 literki realne. Caly czas to usiluje powiedziec. Robilem test rok temu, bo nawet swiezo wyjechanym z salonu nie moglem jeszcze poswirowac (dopiero tak po okolo 3 tys km zaczalem dynamiczniej jezdzic, a i tak wg mnie auto zaczelo normalnie pracowac po przejechaniu dopiero ok 6-7k). Dlatego m in w tamtym okresie testowalem i skupialem sie glownie na ecodrivingu. Komp mi pokazal po przeliczeniu ok 4 litry (nawet jesli mam jakiekolwiek przeklamania nawet 0.5l, to wynik i tak dobry) - jesli ktos w to nie wierzy to trudno, widocznie mamy tutaj w UK zepsute samochody... :mad2:

To co mam wrzucic teraz ja swoje zrzuty ekranu? To do niczego nie prowadzi.. Szkoda tylko, ze pojawiaja sie z gory takie opinie - NIE WIERZE albo BZDURY, itd To troszke lekkomyslne i dziecinne podejscie do tematu, bo faktem jest , ze swoja jak tylko zechce to zejde do ok 4l, ale wcale nie musze i nie chce, lecz 9-10l nigdy jezszcze mi nie wyszlo - tyle

 

Temat staje sie nudny i nie ma co tu pisac - przeciez od razu bedzie NEGACJA..

Edytowane przez oxygene113
http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.