Skocz do zawartości

E90 - Spalanie rzeczywiste vs wg komputera, spostrzeżenia


adobry

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam benzynkę i uważam że jest wyjątkowo ekonomiczna, oczywiście w aucie klasy premium :D

Spalanie rzędu 6l na trasie bez większej agresji, po mieście zimą do 10, teraz 8,5. Aha średnia prędkość po mieście 28km/h :cry2: i klimka na chodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 242
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jak trzeba to pazura pokaże. :D

Czyli dość często w sumie ;D

 

Spalanie u mnie na letnich spadło dość sporo, ale jeszcze na ten efekt przełożyło się zdjęcie poprzeczek z relingów. Jakoś tak nie chciało mi się zdejmować, "a może się gdzieś szybko wyskoczy na dechę"... ;)

Ogólnie X1 mi paliło coś koło 7,5 w mieszanym, ale jazda bardzo dynamiczna (na tyle na ile seria 143 KM pozwala). Ekonomiczna - 6,08 mój rekord tym autem (już na letnich i bez poprzeczek). Trasa/miasto 75/25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chcesz sie zalozyc ze nie ?? Moja n47 pali mniej niz twoja m47 zarowno w miescie jak i w trasie a jak ktos uskutecznia ecodriving to bedzie jeszcze troszke mniej wiec nie pisz bzdur. Moje auto od dwoch tankowan tylko raz bylo poza miastem na przeczyszczenie dpf i mimo dpsyc agresywnej jazdy mam spalanie wg kilometrow zrobionych na baku 7,5 wg komputera 7,8 . 100000 miasto o srednio gestym ruchu

n47 i jeszcze 18d to inna bajka... 20d ma wieksze turbo (wiekszy lag z dolu ) , inne wtyrskiwacze wiec wiadomo ze bedzie inne spalanie. Nie oszukujmy sie... 18d jedzie od samego dolu , 20d juz nie - turbo potrzebuje zlapac tchu i trzeba umiec je podpompowac bo sandacz w ziemie raczej skutkuje pustka i potem dopiero strzalem w kregoslup.

 

mam 118d i to naprawde potrafi malo spalic...ile okaze sie niebawem(wymienialem oba termostaty bo nie lapala temp) , narazie nie bede pisac glupot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dla niedowiarków:

- 320d N47 177KM AUTOMAT

- trasa Radom - Warszawa, dwie osoby + pełny bagażnik bagaży + 3/4 baku paliwa

- raczej dynamicznie - widać po średniej prędkości ;)

- na zimówkach

 

http://www.image-share.com/upload/1496/183.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , że ta dziqska zwłaszcza ,że po wirusie i w samym mieście :lol:

 

A jaka jest wlasciwie roznica wagowa samochodow E91 i E92 z tym motorem?, bo wydaje mi sie, ze moglbym pobic te rekordy spalania swoim autkiem..

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic dziwnego w tym spalaniu nie widze, 5.3 +- 0.5l(wariacje komputera) przy takiej trasie (tam sa 2 pasy i jedzie sie dosc plynnie z tego co ostatnio jechalem ...) jest jak najbardziej normalnym wynikiem .

Przy jezdzie ze stala predkoscia waga nie odgrywa tu duzej roli , co innego przy stromych podjazdach , jazda z pedalem w ziemi i czestym ruszaniem.

Podejrzewam ze jadac za Toba 3.0d spalanie rozniloby sie o 0.5l -0.7 l ... ,tylko na kapciu 245. a Ty jechales chyba na 205 ? czy na 195 ?

 

roznica w wadze w zaleznosci od wyposazenia bo waga samej budy ... bedzie bardzo zblizona. Coupe wcale lekkie nie jest... za to napewno stawia mniejsze opory powietrza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty... 3 litry pija wiecej. Mam sasiada z 330d tka w automacie i troche mi sie zalil ostatnio bo srednio na baku robi 450 km (po miescie). Ja na swoim robie okolo 800 km (jazda po miescie, ale manual), w trasie nawet zasieg wzrasta do 1200km (90-110km/h). Oczywiscie jezdze tak okolo 130-150km/h wiec realny mam 1000 km. Zaznaczam, ze obie jednostki 320d i 330d maja takie same baki paliwa wiec mozna sobie policzyc jakie sa roznice w spalaniu.

 

Z drugiej strony mam kolege ktory w lutym tego roku zakupil najnowsza E90 320 ED i u niego zasieg w miescie mniej wiecej stoi na takim poziomie jak u mnie.

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz... to sasiad jezdzi po miesice z noga w ziemi ... .

Przy 120km/h moja 5ka spala do 5.5l-6l a ma 4x4 i wazy 1750. Tyle ze: raz...mam manuala, dwa wiem jak poslugiwac sie gazem(napewno nie 0-1) ,trzy hamuje w wiekszosci biegami nie robie podjazdow do skrzyzowania i but hamulca w podloge jak widze ze sie czerwone z daleka pali.

cztery(chyba najwazniejsze) ...mam sprawny samochod , czysty dolot, sprawne termostaty , czysty dpf.

Nie wiem co bym musial robic i w jakich korkach stac zeby robic 450km po miescie na baku... (mam 70l)

Jezdzie trasa miasto w stosunku 60/40 czasem 50/50 i pali mi do 0.5-1l wiecej niz 320d przy podobnej jezdzie(tankuje zawsze wtym samym miejscu) . Roznica jest taka ze jak jade 160-180 to jest cicho , motor mruczy a spalanie jest na tym samym albo mniejszym poziomie. z tych wlasnie przyczyn chyba nie kupie juz R4 diesla , po V6 kupilem i nie bylem bardzo zadowolony z dzwieku i charakterystyki rozwijania mocy , jednak duza pojemnosc to zupelnie inny samochod.

Na journey comp mam 7.2 od momentu zakupu samochodu(przezemnie) ale traktuje ta wartosc z przymrozeniem oka. Tez nie wierzylem ze 3.0d jest tak oszczedne... Jezdzac tylko po miescie mozna sie zamknac w 10-11 l a to jak na moc i mozliwosci tego samochodu to genialny wynik. 320d sie zamknie w 8-9 w zaleznosci od kierownika

 

p.s. z Twoich obliczen wynika ze 3.0d pali 1.8x tyle co 2.0d :roll: :roll: to albo Twoj znajomy ma wys_rane termostaty , albo cos nie halo z autem albo poprostu ma mega ciezka noge i trzyma ja non stop do ziemi i trzeba czy nie trzeba , odpala rano auto idzie jesc sniadanie .a Ty jezdzisz po miescie jak emeryt... Innego wytlumaczenia nie widze . :mrgreen:

Edytowane przez mmcv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wynik 5,3 zrobiony na zimówkach 205.

Trasa Radom - Warszawa rzeczywiście jest ok, z tym że żeby mieć średnią 107 to trzeba te 130-140 kmh trzymać bo jest kilka świateł po drodze, szczególnie na wyjeździe i wjeździe do miast.

A co do tolerancji to małe sprostowanie - sprawdzałem wielokrotnie na stacji (zawsze tankuję do pełna) i nie jest to +/- 0,5 tylko +/-0,1 l różnicy na 100km.

Kurde jak mówisz, że 3.0d pali tylko 0,5 więcej to żałuję bardzo że nie dołożyłem i nie wziąłem auta z tym silnikiem - jeżdżę trochę i spalanie ma dla mnie znaczenie, ale różnica 0,5l to przecież tyle co nic !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, nie ufam zadnym wyliczeniom komputera. Zwlaszcza te wartosci po przecinku :). Poprostu wlewam paliwo i patrze na licznik i wtedy wiem ile mi pali (najrealniejszy pomiar). Kumpel z 330-stki tez zaczal wlasnei tak robic, bo mu komputer chyba przeklamuje. Niby ma zasieg 600km, a tankuje nieadekwatnie do wynikow i wyszlo mu ze robi okolo 450km na baku (jego auto to dokladnie 330d E92 z 2007 roku i ma przejechane okolo 80 tys km). Jezdzilem tym samochodem i faktycznie moc czuc, ale nie az tak mocno jak myslalem. W porownaniu z moim spodziewalem sie naprawde o wiele lepszych wynikow. Nie chce tutaj oczywiscie krytykowac tego auta, ale dla mnie liczy sie ekonomia - moc stawiam na 2 miejscu. Gdybym mial sie kierowac moca to bym wybral 335i i mial zasieg 300km na baku i tez byl zadowolony :shock:
http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy normalnej jezdzie spali o tyle wiecej , jak bedziesz dawac do pieca to bedziesz miec 1-2 (max) l wiecej na 100km. A jazda jest naprawde inna...

Zaloz do 320 kapcie 245 i zobaczysz jaki bedzie spadek mocy i wzrost spalania... Jakbym do 530xd zalozyl 16 (nie wiem czy u mnie wejda do X-a) to 0.5l bym spokojnie urwal ...

Edytowane przez mmcv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik 5,3 zrobiony na zimówkach 205.

A co do tolerancji to małe sprostowanie - sprawdzałem wielokrotnie na stacji (zawsze tankuję do pełna) i nie jest to +/- 0,5 tylko +/-0,1 l różnicy na 100km.

Kurde jak mówisz, że 3.0d pali tylko 0,5 więcej to żałuję bardzo że nie dołożyłem i nie wziąłem auta z tym silnikiem - jeżdżę trochę i spalanie ma dla mnie znaczenie, ale różnica 0,5l to przecież tyle co nic !!

 

Nie wiem skad Wam wychodzi ta roznica 0.5l. Gdyby tak bylo to tez bym kupil 330-tke, zreszta byly w podobnej cenie. Nie trzyma sie to kupy, bo czytajac fora niemieckie/angielskie i amerykanskie u nich spalanie rozni sie 1.5 nawet 2 litry.

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oxygene113 czytaj prosze ze zrozumieniem co sie do Ciebie pisze bo rece opadaja...

Na trasie jak 3.0 jedzie za 2.0 to uwierz mi ze wartosci beda sie roznic minimalnie ! Jak jezdzisz po miescie to bedziesz miec roznice 1.5-2l max! .Kupy nie trzyma sie to co Ty piszesz bo roznice miedzy Twoja 2.0d a 3.0d wynosza...uwaga... 6-7l ... :norty: :norty:

 

Pierwsze slysze zeby 3.0d (tak samo wyposazone) bylo w tej samej cenie co 2.0d ... roznica zawsze jest , na wyspach moze mniejsza ale u Nas wyzsza. Zreszta jak moze byc inaczej skoro 3.0 to inna liga...

Ty jezdzisz pewnie na 205 albo 225 , ja jezdze na 245 i malo kto do 3.0d zaklada mniejsze lacie. Same opory toczenia szerszych gum potrafia zrobic 0.5 l a nikt tego pod uwage nie bierze... a np wiele osob jezdzi 225 przod 255-275 tyl ! (ja musze miec takie same z uwagi na naped) .

 

Ciezko sie z Toba dyskutuje ... pomijasz bardzo wazny czynnik... DLA CIEBIE LICZY SIE EKONOMIA - to ja juz widze jak Ty jezdzisz... o kropelce... Ktos kupuje 3.0d po to zeby zapierniczac i tyle. Mam nadzieje ze zrozumiales co mialem na mysli bo nie chce mi sie po raz n-ty tlumaczyc prostych rzeczy ...

Edytowane przez mmcv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy normalnej jezdzie spali o tyle wiecej , jak bedziesz dawac do pieca to bedziesz miec 1-2 (max) l wiecej na 100km. A jazda jest naprawde inna...

Zaloz do 320 kapcie 245 i zobaczysz jaki bedzie spadek mocy i wzrost spalania... Jakbym do 530xd zalozyl 16 (nie wiem czy u mnie wejda do X-a) to 0.5l bym spokojnie urwal ...

 

Jasne, ale kazdy wie jak jezdzi. Ja np znam juz swoj samochod na tyle, ze wiem ile mi spali jadac 90 km/h czy 150, czy po zakretach czy z gorki itd i mam u siebie dosc szerokie 19 stki.

Sa osoby na zagranicznych forach, ktore rzongluja wrecz samochodami (mieli ich nawet juz po kilkadziesiat) i pisza ze spalania realne(zadne komputerowe wyliczenia) miedzy 20d i 30d to wiecej niz pol litra. 3 litry dopiero dorownuje i moze nawet wygrywa przy jezdzie 180-200 km i wiecej. Takze dla niemcow czy amerykanow 3 litry moze i oszczedniejsze ale dla polakow jezdzac po dziurawych drogach? Juz nie mowie o jezdzie po miescie.

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ja napisalem wyzej... :mad2: :mad2: :mad2: 0.5 na trasie jak 3.0d jedzie za 2.0 - bo tam gdzie Ty sie meczysz ja jade na 3/4 gazu .

Przy jezdzie po miescie bedzei do 2l roznicy . Przy jezdzie mieszanej spokojnie do 1l , zalezy kto gdzie i jak jezdzi.

Chlopie ... mam 118d dopiero co sprzedalem 320d a teraz jezdze 530d mam sluchac Ciebie i Twojego sasiada i forów amerykanskich czy kierowac sie wlasnym doswiadczeniem...? To chyba zrozumiale ze jak masz 3litrowy silnik to czesciej odkrecasz bo jest wieksza frajda !

 

Co to sa dosc szerokie 19 ? nie wiesz na jakich gumach jezdzisz ??? :mrgreen:

 

Zreszta...koncze z Toba ta dyskusje bo Ty swoja wiedze opierasz na czytaniu forum(nie dokonca chyba ze zrozumieniem co wynika z Naszej rozmowy tu ...) a ja opieram na doswiadczeniu .

Edytowane przez mmcv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oxygene113 czytaj prosze ze zrozumieniem co sie do Ciebie pisze bo rece opadaja...

 

No widzisz tez nie czytasz ze zrozumieniem, bu kumpel ma automata a ja manuala. Kumpel ma przejechane 80 tys i 2007 rok , ja mam 18 tys i 2011 rok. Nie ma co sie napinac. Akurat ostatnio mi sie kolega zalil , ze bedzie sprzedawac auto wlasnie ze wzgledu na dosc spore spalanie (ceny paliw ciagle rosna). Tez sie moim przejechal i stwierdzil, ze jego ciagnie ciut lepiej (moc), ale jak zobaczyl jak ja czesto tankuje (raz w miesiacu) i robie okolo 800 km to zdziwko zaliczyl. Nie wiem moze cos mu sie popsulo w samochodzie, ale w grudniu mial przeglad i nic podejrzanego nie wykryli. Z reszta od poczatku mial takie picie a juz nim jezdzi kilka lat (przyznaje, ze lubi sie scigac, ale po co wlasciwie jest BMW?).

Edytowane przez oxygene113
http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ja napisalem wyzej... :mad2: :mad2: :mad2: 0.5 na trasie jak 3.0d jedzie za 2.0 - bo tam gdzie Ty sie meczysz ja jade na 3/4 gazu .

Przy jezdzie po miescie bedzei do 2l roznicy . Przy jezdzie mieszanej spokojnie do 1l , zalezy kto gdzie i jak jezdzi.

Chlopie ... mam 118d dopiero co sprzedalem 320d a teraz jezdze 530d mam sluchac Ciebie i Twojego sasiada i forów amerykanskich czy kierowac sie wlasnym doswiadczeniem...? To chyba zrozumiale ze jak masz 3litrowy silnik to czesciej odkrecasz bo jest wieksza frajda !

 

Co to sa dosc szerokie 19 ? nie wiesz na jakich gumach jezdzisz ??? :mrgreen:

 

Zreszta...koncze z Toba ta dyskusje bo Ty swoja wiedze opierasz na czytaniu forum(nie dokonca chyba ze zrozumieniem co wynika z Naszej rozmowy tu ...) a ja opieram na doswiadczeniu .

 

No to pisz ze od razu ze 2 litry wiecej w miescie, na mieszanej 1 i zgoda. Na trasie kto jezdzi 180hm/h? Jesli nawet to chwilke. Wiekszosc czasu spedzonym w samochodzie to normalna jazda i nie ma co popadac w obled. 20d jest znacznie ekonomiczniejsze i kropka.

 

Nie wiem jakie mam opony, specjalnie zaraz zejde do garazu i to sprawdze. Nie jestem fanem motoryzacji. Ja tylko wsiadam do samochodu odpalam silnik i jade - reszta sie nie liczy.

Edytowane przez oxygene113
http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manual , i obecny automat to niewielka roznica... Widze ze w Tobie zakorzeniony jest typ ze jak automat to +4l do przodu ...tak by wychodzilo z Twoich relacji .

Ja czytalem Cie akurat ze zrozumieniem od poczatku.

Tankujesz raz wmiesiacu ... :?: :?: :?: :?: I kupiles BMW i przejmujesz sie wiekszym spalaniem o 1-2l ??? (roznica 8-12l misiecznie ... to jest nie wiem gora 20funtow...)

Powariowaliscie? Drogie paliwo na wyspach w stosunku do zarobkow ? (smiesznie tanie... ).

 

Dobra bo schodze na glupi temat. O miescie napisalem na poczatku . Gadalismy o trasie bo kolega zamiescil sceena z 5.3 dlatego mnie to nie dziwilo , jakby mi to z miasta zamiescil to powiedzialbym ze mu komputer oszalal i tyle.

Nie trzeba byc fanem motoryzacji zeby wiedziec na jakich oponach sie jezdzi...

 

no wlasnie ...po co BMW? do emeryckiej jazdy o kropelce ? od tego jest Fabia 1.4 albo 1.9SDI .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manual , i obecny automat to niewielka roznica... Widze ze w Tobie zakorzeniony jest typ ze jak automat to +4l do przodu ...tak by wychodzilo z Twoich relacji .

Ja czytalem Cie akurat ze zrozumieniem od poczatku.

Tankujesz raz wmiesiacu ... :?: :?: :?: :?: I kupiles BMW i przejmujesz sie wiekszym spalaniem o 1-2l ??? (roznica 8-12l misiecznie ... to jest nie wiem gora 20funtow...)

Powariowaliscie? Drogie paliwo na wyspach w stosunku do zarobkow ? (smiesznie tanie... ).

 

Dobra bo schodze na glupi temat. O miescie napisalem na poczatku . Gadalismy o trasie bo kolega zamiescil sceena z 5.3 dlatego mnie to nie dziwilo , jakby mi to z miasta zamiescil to powiedzialbym ze mu komputer oszalal i tyle.

Nie trzeba byc fanem motoryzacji zeby wiedziec na jakich oponach sie jezdzi...

 

no wlasnie ...po co BMW? do emeryckiej jazdy o kropelce ? od tego jest Fabia 1.4 albo 1.9SDI .

 

Moje kapcie to Potenza RSC 255/30 R19 - cos swita?, bo dla mnie to nic nie mowi oprocz ze ladnie wyglada :)

 

Poza tym czepiasz sie i od funtow to prosze sie odczepic :) Kryzys jest wszedzie nawet i tu. Kazdy funt jest wazny jak sie np za chleb placi 2 funty a za kawe w barze 3 funty. Tu sie placi council tax i inne bzdety. Ubezpieczenie na samochod kosztuje fortune zwlaszcza z wiekszymi silnikami. Takze zarobki wieksze ale i wydatki odpowiednio tez. Bo jak sie tu srednio zarabia juz po przeliczeniu na zlotowki dajmy 6000 zl na reke to myslisz ze cos sie odlozy?

Edytowane przez oxygene113
http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przod i tyl po 255? w samochodzie ktory ma 184 konie ? i Ty chcesz mi powiedizec ze to ma 7.5 do setki na tych oponach ?? chyba z gorki ...

 

Opony fajne :cool2: :cool2: Twarde jak glaz , same w sobie Bridestony sa twarde a co dopiero RSC na takim profilu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.