Skocz do zawartości

E90 - Spalanie rzeczywiste vs wg komputera, spostrzeżenia


adobry

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na początek o spalaniu w nowej Trójce R6 3.0d

 

http://moto.pl/MotoPL/1,88389,11742803,Nowosci_w_BMW_serii_3.html

 

"Nowością będzie wersja 330d :D :D :D . Tu liczy się moc - sześć cylindrów, trzy litry pojemności, 258 KM mocy, aż 560 Nm maksymalnego momentu obrotowego, V-max 250 km/h, 0-100 km/h w 5,6 sekundy. Średnie zużycie paliwa... 4,9 litra na setkę!" :shock:

 

W mojej E91 3.0d średnie spalanie wg producenta to 6,7l/100km i ja mieszczę się w tej normie (oczywiście przy rozsądnej jeździe, nie mówię emeryckiej).

Zimą spalanie w większe mrozy jest oczywiście wyższe, ok 7,5l/100km. Latem niższe, nawet ok 6.0 do 6,4l/100km.

W 90% pokonywane odcinki dziennie to 2 x 22 km (w tym jeden 10 min postój i znów 3 km jazdy, później postój ok 5-7 godzin) czyli bardzo krótkie trasy...niestety.

Ok 70% trasa, reszta miasto. Średnia prędkość z kompa to 50-55 km/h.

Spalanie realne sprawdzałem kilkanaście razy przy dystrybutorze, po wyjeżdżeniu pełnego baku było najczęściej wyższe o ok 5% w porównaniu ze wskazaniem komputera.

Główny komp po 18 miesiącach od skasowania pokazywał średnią 6,4l/100km +5% (zaniżanie kompa) = 6,7l/100km realnie

Opony zimowe to 225/45R17

Opony letnie to: Przód 225/45R17, tył 255/40/R17

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 242
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Kolego OXY ...ja sie nie rzucam tylko Twoje 2.0d jest wybitnym przykladem w tym watku jak widac porownujac do innych uzytkownikow tego modelu i to wszystko . Piszesz bzdury czesto , potem zmieniasz zeznania a w gruncie rzeczy nawet nie wiesz jakie masz lacie na samochodzie... Przy takich przebiegach kupilbym sobie M3 i mial jedno marzenie w zyciu mniej :mrgreen: , niestety robie "troszke" wiecej km miesiecznie :cry: :cry: , wiec zazdroszcze ...ale nie rozumiem diesla.

 

Madrzysz sie strasznie.. Ja pisze tylko swoje spostrzezenia, ktore sa w Twoim mniemaniu bzdurami. Nie ma problemu, kazdy ma prawo myslec inaczej. Jednak kazdy takze ma prawo testowac po swojemu i miec inne wyniki. Tymczasem oszczedzam i sie ciesze z jazdy. Jezdze normalnie, jak trzeba to sie w pedal tez czasami pocisnie. A kilometry 800km miesiecznie to na co dzien do sklepu czy do kina, bo prace mam w domu. Zdarzaja mi sie takze wakacje kilka razy w roku gdzie robie czasami 1000 km dzienne. Wtedy to dopiero czuc te ekonomie..

 

I przestan sie w koncu czepiac, bo czepiasz sie wszystkiego - niekoniecznie zwiazanego z motoryzacja sugerujac ze wiesz wszystko najlepiej.

Staram sie pisac prawde, nie mam potrzeby pisac bzdur, bo jaki to mialoby sens?

 

Pozdrawiam..

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie madrze sie tylko jak widac Twoje pojecie o motoryzacji( i fizyce) jest jakie jest - bez urazy :mrgreen: . Pozatym nie interesuje mnie co robisz i gdzie pracujesz. i przestan powtarzac wkolko te same argumenty bo klepiesz i klepiesz o ekonomi ... a juz to czytalismy.

:duh: :duh: dajmy juz spokoj. Ja tez pisze prawde to ja negujesz. Sprobuj dostosowac sie do szablonu ktory przedstawilem powinnien wiele ulatwij i wyjasnic... moze bedzie dla kogos uzyteczne. Chyba ze masz lepszy pomysl to zaproponuj, ja lepszego na obecna chwile nie mam. Screeny z JourneyComp mnie nie interesuja.

 

Nie bede wchodzil juz z Toba w polemike na temat spalania w warunkach "laboratoryjnych". Wymieniajmy sie liczbami i to wszystko .

Dysksuje z Toba uwazam za zakonczona , chcesz mi cos przekazac pisz PW bo peknie linia i poleca niepotrzebne wulgaryzmy na forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie madrze sie tylko jak widac Twoje pojecie o motoryzacji( i fizyce) jest jakie jest - bez urazy :mrgreen: . Pozatym nie interesuje mnie co robisz i gdzie pracujesz.

:duh: :duh: dajmy juz spokoj. Ja tez pisze prawde to ja negujesz. Sprobuj dostosowac sie do szablonu ktory przedstawilem powinnien wiele ulatwij i wyjasnic... moze bedzie dla kogos uzyteczne.

 

Nie bede wchodzil juz z Toba w polemike na temat spalania w warunkach "laboratoryjnych". Wymieniajmy sie liczbami i to wszystko .

Dysksuje z Toba uwazam za zakonczona , chcesz mi cos przekazac pisz PW bo peknie linia i poleca niepotrzebne wulgaryzmy na forum .

 

Ale czy ja to w jakis sposob ukrywam?.. Juz ze sto razy napisalem , ze nie jestem fanem motoryzacji. Czy kazdy tutaj na forum musi byc od krecenia srob? Wyloozoj chlopie.. Daj szanse i laikom sie wypowiedziec, ewentualnie czegos nauczyc. Tymczasem skaczesz po mnie jak pies po obierkach z kazdej strony, jak widac z prywatnej rowniez..

 

Twoje zaczepki z 800 km byly zupelnie niepotrzebne, jak i wczesniejsze warunki zycia w UK, itd. Caly czas podkladasz drewna do pieca i sie dziwisz ze ogien coraz wiekszy. Samochodem jezdze po drodze a nie w labolatorium, przestan przekrecac i robic zamet.. To ze 30d jest najlepszy we wszystkim to juz wszyscy wiedza..

 

PS. nie mam w zwyczaju nikomu ublizac..

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj szanse i laikom sie wypowiedziec, ewentualnie czegos nauczyc.

Daje i nikomu tu nic nie zabraniam (nie mam takich praw , nie czuje sie kompetenty i nie mam takich aspiracji ).

Ucz sie, po to jest forum :cool2:

 

Twoje zaczepki z 800 km byly zupelnie niepotrzebne, jak i wczesniejsze warunki zycia w UK, itd

... czy ja cos pisalem o warunkach zycia ? :roll: .

 

To ze 30d jest najlepszy we wszystkim to juz wszyscy wiedza..

no to akurat jest prawda :mrgreen: znana mi od ... 10 lat conajmniej . Co nie znaczy ze 20d jest zle...bo to tak nie dziala a Ty chyba probujesz "wypowiedziec wojne" wiekszym silnika bo Twoj jest eko, a wieksza moc Ci niepotrzebna , a wogole dzwiek silnika Cie nie interesuje bo sluchasz glosno - kazdy jest inny :mrgreen:, dlatego jeden jezdzi fabia inny m3.

Jak widzisz niektorym (czytaj wyzej) 30d pali porownywalnie do 20d i zapominasz o jednej waznej rzeczy ... ze tez mialem 20d, nie jestes sam :roll:

 

KONIEC, bo bedziemy tak przez miesiac. Dajmy na wstrzymanie (do mnie tez to sie tyczy bo nie jestem konsekwentny :silenced: :silenced: :silenced: )

:cool2: :cool2: :cool2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jestem po tankowaniu

544 km weszło 46l.

opony 225/40/18

 

trasa miasto 50/50

jazda w trasie 120-130 bardzo płynnie praktycznie caly czas z tempomatem

miasto srednio dynamicznie,

 

Po postach czytanych wyżej albo mam coś nie tak z autem, albo muszę szukać 3.0d ew 335d, bo oprócz ceny zakupu.

Ewentualnie przejść jakiś kurs ecodrivingu, bo nigdy nie byłem mistrzem ekonomii :mrgreen:

Chętnie poczytam takie dane użytkowników z większymi dieslami pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masz jakis maly bak, u mnie wchodzi ponad 60 litrow i zasieg pokazuje mi niemal zawsze cos kolo 800 km po tankowaniu na full. Wystarczy ze zrobie kilkadziesiat kilosow w zolwim tempie to zasieg wsrasta do 1000 i rosnie non stop. masz chyba jakis wybrakowany samochod, pewnie podrobe z Chin :)
http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masz jakis maly bak, u mnie wchodzi ponad 60 litrow i zasieg pokazuje mi niemal zawsze cos kolo 800 km po tankowaniu na full. Wystarczy ze zrobie kilkadziesiat kilosow w zolwim tempie to zasieg wsrasta do 1000 i rosnie non stop. masz chyba jakis wybrakowany samochod, pewnie podrobe z Chin :)

 

aż ręce opadają jak to czytam. Nie każdy jeździ autem aż mu się mało co lampka od bidy nie spali. Jest to też uzadsanione tym, że w baku na dnie zbiera się syf i pompa może go zassać co przekłada się na jej żywotność itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet zartu nie mozna tutaj zapuscic, wszyscy tacy powazni jacys... niech wam rece opadna az do chodnika a ja wychodze na przejadzke bo ladna pogoda :mrgreen:

 

PS. Z drugiej strony zeby miec 15 litrow syfu w baku.. nono toz to tykajaca bomba musi byc..

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet zartu nie mozna tutaj zapuscic, wszyscy tacy powazni jacys... niech wam rece odapada az do chodnika a ja wychodze na przejadzke bo ladna pogoda :mrgreen:

 

bez urazy ale czytając twoje posty w tym wątku to już nie wiem co jest żartem a co nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jestem po tankowaniu

544 km weszło 46l.

opony 225/40/18

 

trasa miasto 50/50

jazda w trasie 120-130 bardzo płynnie praktycznie caly czas z tempomatem

miasto srednio dynamicznie,

 

Po postach czytanych wyżej albo mam coś nie tak z autem, albo muszę szukać 3.0d ew 335d, bo oprócz ceny zakupu.

Ewentualnie przejść jakiś kurs ecodrivingu, bo nigdy nie byłem mistrzem ekonomii :mrgreen:

Chętnie poczytam takie dane użytkowników z większymi dieslami pod maską.

 

ufff.... czytam, czytam i tez zacząłem się martwić ze moja fura jakaś ułomna albo z baku mi kto wyciąga diesla wieczorową porą :norty: ... ale nie - mam to samo spalanie mniej więcej, może u mnie ciut większa przewaga miasta bo ciężko w mojej okolicy zrobić "trasę" -po prostu brak dróg :cry2: Styl raczej lekko dynamiczny.

Za miesiąc jest w planach wyjazd na kilka kkm - tym razem postaram się zatrzymać wszystkie kwity z stacji i podliczyć co tam wyjdzie.

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego oxygen, zrób więcej km w żółwim tempie to może zrobisz i 2000 km. nie wiem ale to my mamy chyba zwykle egzemplarze a Twój to perpetuum mobile. ale sam napisałeś jaki wychodzi Ci zasięg na pełnym baku i z moich obliczeń nijak nie wychodzi ti 4 l! zdradz nam proszę Twój tajny wzór jak liczysz to Twoje spalanie bo widzę że całe życie żyłem w błędzie.

Życzę powodzenia z pompą jak Ty co tankowanie 60 l lejesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak jak pisałem wcześniej, uzupełniam swoje dane odnośnie spalania :)

BMW 320d 2008 r., automat, po chipie na 195 km.

Ilość przejechanych kilometrów: 650

Ilość wlanego paliwa: 50l

średnie spalanie wyszło zatem 7,7

Styl jazdy to raczej dynamiczny, auto jest dopiero co po chipie także było trzeba sprawdzić jego nowe możliwości :D Wcześniej spalanie miałem 7 litrów (przed chipem przy normalnej jeździe).

Typ jazdy mieszany, 60% trasa i 40% miasto.

Opony 225/40 18r przód, 255/35 18r tył.

 

Następny pomiar przy kolejnym tankowaniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy nie wypowiadałem sie na temat spalania bo nigdy dokladnie nie sprawdzałem. Autko mam prawie 3 lata 2.0 d seria 163 kM. Teraz jestem swieżutko po trasie urlopowej,gdzie szczegołowo (na luzie) pomierzylem spalanie.Trasa 225 km jazda normalna (nasze drogi srednio komp. 66 km/h w tym ok. 30 minut w wielkim korku) wskazanie 5,1.Nastepnie 130 km. urlop, sklepy, zwiedzanie, krotkie odcinki. Powrot 225 km. jazda w połowie w kolumnie samochodów a w połowie z mocnym "butem" w tym ok. 100 km. klima. Ogółem 580 km, srednie spalanie 5,5 litra. Jestem :D :D :D .Paliwo BP Ultimate.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Dwa miesiace temu zrbobilem taki test :

 

Jechalem na trasie Jelenia gora- Mainz ( miedzy frankfurtem i wiesbaden ) , zatankowalem w Zgorzelcu, dojechalem na miejscu zrobilem okolo 90km i spowrotem z tym ze musialem zatankowac w Niesky . W balu bylo po zatankowaniu pod korek okolo 62l trasa od tankowania do tankowania wyszlo 1156km dokladnie wiec sam kazdy sobie policzy spalanie, na autobahnie jechalem ponizej 160 non stop wlasciwie rownym tempem zadnych rajdow czy jechania na czas ot spokojny wypad :evil:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wkoncu sie jakies normlane wyniki i opisy pojawiaja :cool2: :cool2: :cool2: i da sie to czytac :mrgreen: .

 

Panowie sluszna uwaga bo ktos tu juz wtracil... nie jezdzi sie jak sie zyd zapali , nie wyjezdzajcie paliwa do konca ... tak sie nie robi. Zawsze powinno zostac te 6-10 l przed zalaniem ponownym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to i ja dodam coś od siebie

przejechany dystans: 6975 km

sumaryczna ilość paliwa: 629,61l (zazwyczaj standardowe czasami Ultimate/Verva)

średnie spalanie: 8,33l/100km

najlepsze spalanie: 6,92/100km

najgorsze: 9,48/100km

najniższy koszt za km 0,39 najwyższy 0,53 zł

ilość tankowań 15 największe tankowanie 53,08 l najmniejsze 26,04 l (zawsze tankowane do pełna do pierwszego odbicia)

jazda po mieście (raczej stanie we Wrocławiu) na odcinkach 1-10 km to ok 80% mojej jazdy reszta to trasy zazwyczaj do 50 km (czasami jakiś większy wypad raz na 2 miesiące ok 300-600 km)

opony standard 205/55/16

statystyki prowadzone programem FUELIO (darmowe oprogramowanie na adroida) jeśli ktoś zawsze tankuje do pełna to polecam

w moim aucie średnie spalanie z komputera praktycznie zawsze pokrywa się z tym co obliczy program pomyłki są na poziomie 0.2l na + lub -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem pare dni po zmianie termostatów, wczoraj zatankowałem pod korek.

Póki co komputer mi pokazuje 5,6l, ale trasa, taka przez kilka miejscowości 50-70km/h.

Przed zmianą termostatu trasa Łódź-Bydgoszcz A2 przez Konin wyszło 7,9l.

Ale nie ukrywam - spieszyłem się ;)

tempomat na 200 km/h cały odcinek A2, reszta trasy spokojnie, kilkanaście KM cisnąłem jak jakiś kozak się znalazł ;)

Na A2 wyszło wg kompa 10l. Reszta zaniżyła do 7,9l.

Niedogrzany 75 stopni (wtedy nie wiedziałem jeszcze), opony 205/55 r16.

Po weekendzie uaktualnię raport wg zeszytu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będzie tak oszczędnie jeździł to w końcu mu turbina zardzewieje :)

 

Po to sie kupuje nowy, zeby gwarancja byla i nic mnie nie obchodzi czy cos sie zepsuje :)

 

Poza tym jezdze glownie po miescie i nie mam jak sie rozpedzic bo co chwile albo swiatla albo rondo, jazda prawie zawsze dynamicznie nic nie oszczedzajac (dlatego zasieg na baku tylko 800km).. Dzis jade zatankowac, na chwile obecna mam 710 km przejechane i zostalo (wg kompa) okolo 140km - w tym miesiacu jezdzilem tylko po miescie z max predkoscia gora 80-90 km/h i w wiekszosci na czwartym biegu - akurat takie mi sie kursy trafily :( Wedlug wyliczen spalil mi okolo 7.2 litra (ale bylo prawie non stop nerwowo i but ciezki).

 

W zeszlym miesiacu na trasie 2000 tys km (mieszana, ale tak z 70% to autostrady) srednia predkosc bo autobahnie 150km/h - ogolem wlalem okolo 120l litrow czyli wynik w granicach 6l na stowe.

Edytowane przez oxygene113
http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak jade 90 km/h na piatym biegu i po zydowemu - jak skapiec - NIE POMIJAJ TEGO CO WAZNE... Chcialem uzyskac na kompie ponizej 4l ale za cholere sie nie udalo. Podobno wersja ED mozna zejsc do 3.5l.

 

Samochod mi spali ile zechce, moze wypic wiecej niz 3 litrowy. Wszystko zalezy ile mamy betonu w butach :)

 

Pzdra

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320d

 

http://desmond.imageshack.us/Himg690/scaled.php?server=690&filename=20111101104618.jpg&res=landing

 

http://desmond.imageshack.us/Himg513/scaled.php?server=513&filename=20111101102838.jpg&res=landing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Przy takie predkosci to 330d spali niwiele więcej.

Tu 330d automat.

Trasa Poznań Koszalin DK11

 

Srednia prękość 78,00km/h.

 

http://img855.imageshack.us/img855/2696/dsc00869vc.jpg

 

Acha i komp pokładowy zawyża spalanie o jakieś 0,2-0,3 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam i zastanawiam się czy my wszyscy jeździmy takimi samymi autami ... ( czyt. modelami )

Ja mam e90 320d 164 km manual i powiem szczerze że w mieście gdy mam spalanie 8.5 to się cieszę ... ( tak tak termostaty mam wymienione i dobrą mam temperaturę silnika bo cyklicznie sprawiam .... )

i może najwolniej nie jadę ( nie blokuję lewego pasa poprostu ;) ) to nie wiem jak trzeba jechać aby auto paliło tak jak niektórym tutaj max. 7 L / 100 km

zaczynam się zastanawiać czy może sonda lambda czy przepływomierz itp ... u mnie dobrze funkcjonuje skoro moja średnia w mieście to 9 L / 100 km - jest to średnia z komputera BC oraz wyliczona na podstawie tankowania pod korek i ilości przejechanych km także o pomyłce w liczeniu tu raczej nie ma mowy.

Powiedzcie mi jak wy jeździcie że tyle Wam auta pala ?:) bo nowa edycja programu mam talent już niebawem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.