Skocz do zawartości

523 m52 - zmiana temperatury pracy po wymianie chlodnicy


chemik86

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Miałem spotkanie z dzikiem na masce, na szczęście tylko chlodnica padła. Jeżdząc autem przez ponad rok, cały czas w teście nr 7 miałem temperarurę pracy między 87 - 92. Po wymianie chlodnicy i odpowietrzeniu mam podczas jazdy 94 - 97, a na postoju 92 - 95. Czy to normalne ? Stara chłodnica z tego co widziałem to miała już swoje lata, była spawana no i ogólnie syf w niej był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zaczynać nowego tematu...:)

Wychodzi, że muszę zmienić wisko, czy jest jakaś różnica pomiędzy wiskiem które ma wiatrak montowany na 3 śruby, a takim na 4? Mam nowy wiatrak właśnie na 3 czyli potrzebuję kupić teoretycznie tylko "sprzęgło", a w aucie mam zamontowany taki na 4 i teoretycznie według "internetu" powinno pasować ale wolę dopytać :)

Chyba znalazłem odpowiedz, z opisów, że te na 3 śruby są stosowane w wersjach z automatyczną skrzynia, dziwne troszkę;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat chyba ogarnięty, przy dzisiejszych temperaturach i wleczeniu sie przez miasto ładnie trzymała 95-96. Mam jeszcze tylko jedną wątplwość, przy prędkościach "autostradowych" tak 140-170 km/h temperatura skacze 98-101, na logike to myślałem, że pęd powinien schładzać, a z drugiej strony obroty 4 czy 5 tys to juz chyba jakiś wysiłek dla silnika. Jak mogę rozumieć ten skok temperatury?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na starej test nr 7 robiłem w mieście, korkach, a nigdy przy takich prędkościach . A i przypomniała mi się jedna "dziwna" rzecz, jak przekładałem stary czujnik z tamtej chlodnicy to byl dosłownie zasyfiony jakimś badziewiem, może te auto zawsze miało taką taką temp ale syf "przekłamywał" coś-gdzieś w jakiś sposób:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.