Skocz do zawartości

[F10] wgranie innego sterownika skrzyni


JokerDaniel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś coś wie, może komuś się udało wgrać soft z innego auta do F10?

 

Wiem, że problemem jest ID sterownika, oprogramowanie ma zakodowane ID i w przypadku braku zgodności może być lipa.

 

Dlaczego męczę temat - chcę wgrać do swojej 535i soft skrzyni z 640i.

 

Pewnie niewielu z Was wie (ja do przedwczoraj też nie wiedziałem) ale niektóre F-ki mają zdjęte pełne doładowanie na 6-tym biegu :wsciekly: I zadaje to konkretnie sterownik skrzyni.

 

Np. F30 320i tak ma, 328i już nie.

 

Moja F10 535i tak ma, 640i już nie.

 

Problem jest taki, że przy serii tego się nie odczuwa, bo doładowanie jest niemal te samo.

 

Niestety po programie (odwiedziłem we wtorek Aligatora - DYNOSOFT) po wrzuceniu 6-go biegu ma się wrażenie, jakby ktoś wrzucił beczkę ołowiu do bagażnika :( po przerzuceniu na 7 auto dostaje znowu kopa.

 

Nawet na RL 100-200 nie ma sensu jej mierzyć, bo 5 nie dokręca do tych pełnych dwustu, a zmiana biegu + zmniejszona moc to po prostu kicha wyjdzie...

 

Reasumując, czy ktoś to robił lub wie, że na pewno komuś się to udało? Soft skrzyni z innej F do F10.

 

Z góry dzięki za pomoc,

 

Pozdr.

Joker

E60 535i 2009 M Sport / Schwarz 2 / Shadowline - touched by R-PERFORMANCE - gone

F10 535i 2013 M-sport / Schwarz 2 / Shadowline ++ by DYNOSOFT - his - gone

M3 E92 2012 Competition - gone

F10 535i M-sport LCI / Carbon Shwarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

A tak z ciekawości bo chyba debil jestem , ale co ma sterownik skrzyni do doładowania ? Sterownik silnika odpowiada za doładowanie i w nim zapisywane są dawki itp.

 

Pierwszy raz słyszę,żeby sterownik skrzyni mógł ograniczać turbine, prędzej widział bym tutaj winę tunera.

 

Masz jakies linki na poparcie tej tezy ? Jakieś dyskusje na forach, wykresy ludzi i ich opisy/filmiki ?

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości bo chyba debil jestem , ale co ma sterownik skrzyni do doładowania ? Sterownik silnika odpowiada za doładowanie i w nim zapisywane są dawki itp.

 

Pierwszy raz słyszę,żeby sterownik skrzyni mógł ograniczać turbine, prędzej widział bym tutaj winę tunera.

 

Masz jakies linki na poparcie tej tezy ? Jakieś dyskusje na forach, wykresy ludzi i ich opisy/filmiki ?

 

Nie, to nie jest wina tunera :) Jakby mógł zrobić to w taki sposób, że na wszystkich biegach jest jedna mapa a na 6-tym inna? :) Tym bardziej, że w serii też tak jest tylko mniej odczuwalne.

 

Dla ścisłości tunerem jest Aligator - DYNOSOFT, także chyba nie muszę tłumaczyć, że wie co robi ;)

 

Jak wstawię swoją do mego gościa od kodowania z ISTA to wtedy będziemy się kontaktować i dopytam jak to się odbywa. Wojtek (Aligator) też powiedział, że jakiś gość coś wie w temacie i go odwiedzi to dadzą znać. Generalnie seryjne ECU może obniżyć doładowanie jeśli dostaje jakiś sygnał zewnętrzny (o uszkodzeniu itd. co by motoru nie uwalić). A tu tym sygnałem zewnętrznym jest komunikat ze skrzyni o zapięcu 6-go biegu. Naprawdę nie wiem co BMW miało na myśli. Ale widać to na logach itd. a także czuć podczas jazdy.

 

A jak wiadomo obecnie skrzyni z F10 nie da się programować, w Audi już by było po problemie :)

E60 535i 2009 M Sport / Schwarz 2 / Shadowline - touched by R-PERFORMANCE - gone

F10 535i 2013 M-sport / Schwarz 2 / Shadowline ++ by DYNOSOFT - his - gone

M3 E92 2012 Competition - gone

F10 535i M-sport LCI / Carbon Shwarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Ciekawe jest to co mowisz, chyba jutro w firmie zadzwonie do dzialu inzynierii oprogramowania i spytam, bo soedze w tym dosyc dlugo i nie spotkalem sie keszcze z taka informacja ani taka sytuacja a troche tych aut juz zjezdzilem.

 

Co do Wojtusia to tuner jakich wielu , rozumiem ze jestes zadowolony ale takie teksty jak napisales nie brzmia ladnie.

Tak na przyszlosc sa w Polsce gorsi i sa i lepsi od Wojtka, kazdy moze sie pomylic i zrobic blad, tak jak kazdy moze miec w autku wadliwy soft lub wade ktora powoduje takie a nie inne atrakcje, masz jakies inne przyklady aut ktorym sie dzieje tak jak u Ciebie ?

 

W ogole iSTA nie pozwoli wgrac innego sterownika niz taki jaki jest zadany w danej grupie chyba ze wymienisz na sportowy wybierak. Jedyne co moze Ci zrobic to zaktualizowac soft i zrobi Ci to kazda osoba majaca ISTE/Esysa - do tego nie trzeba byc nie wiadomo kim ;)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to co mowisz, chyba jutro w firmie zadzwonie do dzialu inzynierii oprogramowania i spytam, bo soedze w tym dosyc dlugo i nie spotkalem sie keszcze z taka informacja ani taka sytuacja a troche tych aut juz zjezdzilem.

 

Co do Wojtusia to tuner jakich wielu , rozumiem ze jestes zadowolony ale takie teksty jak napisales nie brzmia ladnie.

Tak na przyszlosc sa w Polsce gorsi i sa i lepsi od Wojtka, kazdy moze sie pomylic i zrobic blad, tak jak kazdy moze miec w autku wadliwy soft lub wade ktora powoduje takie a nie inne atrakcje, masz jakies inne przyklady aut ktorym sie dzieje tak jak u Ciebie ?

 

W ogole iSTA nie pozwoli wgrac innego sterownika niz taki jaki jest zadany w danej grupie chyba ze wymienisz na sportowy wybierak. Jedyne co moze Ci zrobic to zaktualizowac soft i zrobi Ci to kazda osoba majaca ISTE/Esysa - do tego nie trzeba byc nie wiadomo kim ;)

 

 

Jakie teksty nie brzmią ładnie? :) Ja nie wszczynam żadnej niesmacznej dyskusji, poprosiłem tylko o pomoc i o tym rozmawiajmy :)

 

Mój mechanik (od kodowania m.in.) też siedzi w tym bardzo długo i usłyszałem "pier..lisz" jak zadzwoniłem opisać sytuację po tuningu :)

 

Jestem zadowolony z roboty Wojtka, nie piszę że on jest lepszy czy gorszy tylko zrobił co trzeba i tematu skrzyni też nie zostawi. Na miejscu po prostu nie dało się tego zrobić, jak sam piszesz nie można bez 2TB wgrać innego softu do skrzyni, ale właśnie chcemy to zrobić ;) Ew. zmienię na 2TB o ile to rozwiąże problem.

 

Będę dzwonił do Wojtka jutro i zapytam dokładnie jak to wygląda - jeżeli chciałbyś mi pomóc to oczywiście się odwdzięczę (czy też zapłacę) jeżeli mój nie podoła, a mówi, że może być ciężko i trzeba bardzo delikatnie do tego podejść żeby nie zablokować kompa.

 

Co do dyskusji na forach - jak wiesz, F-ek benzynowych dużo się nie robi, do tego NIE KAŻDA ma taki motyw. Wiem, że sprawdzał to też w F30 320i i 328i - 320i miała ten sam motyw tylko na 6-tym biegu, 328i zaś nie. Robił też 640i która tego nie miała i stąd pomysł wgrać z niej soft - ale skoro w tym siedzisz to sam wiesz, że to nie jest prosta sprawa. Dlatego też zadałem pytanie, czy komuś się udało, bo takie też zadał mój mechanik :) On lubi wyzwania, słynie z resztą z tego że naprawia rzeczy przy których inni rozłożyli ręce ale nie jest bogiem, także każda pomoc mile widziana :)

 

Jeszcze apropos Wojtka - on mi o tym powiedział wcześniej, a nie "po fakcie" że "ups, coś na 6-tym chu..wo" :)

 

W średnim zakresie mam ok. 1 bara obecnie, na 6 tym biegu zbijało do 0.6-0.7 czyli prawie serii. Świadkiem byłem po prostu sam, także nie szukajmy dyskusji na forach itd. bo to świeży temat i jeszcze nie wszyscy się z tym zetknęli :)

 

Może 2TB rozwiąże sprawę?

E60 535i 2009 M Sport / Schwarz 2 / Shadowline - touched by R-PERFORMANCE - gone

F10 535i 2013 M-sport / Schwarz 2 / Shadowline ++ by DYNOSOFT - his - gone

M3 E92 2012 Competition - gone

F10 535i M-sport LCI / Carbon Shwarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Wydaje mi sie ze 2TB to jedyna opcja zeby sprobowac obeksc ten temat, jakikolwiek inny soft wlasciwie jest nie do wrzucenia silowego tzn wszystko idzie zrobic pytanie tylko co potem? Moze dzialac i fajnie ( male szanse ) , usadzi sie sterownik ( nie fajnie ) albo bedzie dzialac polowocznie ( to juz w ogole dramat bo bedziesz sie wkurzal ze dziala ale nie do konca ).

 

Jezeli bedziecie sie bawic i bedzie ciezko to z checia pomoge na tyle na ile bede mogl, nie koniecznie odplatnie bo osobiscie lubie takie coezkie tematy.

W najgorszym razie zostanie wymiana sterownika na inny i zmiana vinu na stole.

 

W razie pytan telefon jest w moim podpisoe o mozecie skialo dzwonic moze wspolnymi silami sie uda

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

 

Jeżeli rzeczywiście chciałbyś się do tego dołożyć i lubisz takie tematy to tym bardziej dziękuję, miło z Twojej strony - będę mieć to na uwadze.

 

Co masz na myśli pisząc ostatnie zdanie? Chodzi o wymianę sterownika skrzyni (jeżeli go uwalimy) i wklepanie na siłę VINu żeby współgrał z głównym kompem czy coś innego?

E60 535i 2009 M Sport / Schwarz 2 / Shadowline - touched by R-PERFORMANCE - gone

F10 535i 2013 M-sport / Schwarz 2 / Shadowline ++ by DYNOSOFT - his - gone

M3 E92 2012 Competition - gone

F10 535i M-sport LCI / Carbon Shwarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co masz na myśli pisząc ostatnie zdanie? Chodzi o wymianę sterownika skrzyni (jeżeli go uwalimy) i wklepanie na siłę VINu żeby współgrał z głównym kompem czy coś innego?

Sterownik skrzyni automatycznej, DME i CAS są zintegrowane , nie można tak sobie wymienić któregoś na używkę i zaprogramować ESYS i będzie działać,

sterownik skrzyni komunikuje się z CAS i jak numery identyfikacyjne (ISN) się nie zgadzają (tak samo ja w sterowniku DME silnika) to nie odpalisz

samochodu, a do F serii ciężko znaleźć kogoś co ma programator aby odkodować numer ISN i z CAS i zapisać go w sterowniku skrzyni ,

Niestety kolega Dziqsek ma racje, już zwykłe programowanie ISTA P niesie jakieś ryzyko zniszczenia modułu, a takie zabiegi jak wgranie innego softu

to dużo większe, można go tak uszkodzić że juz nie będzie można powtórnie wgrać innego softu, pozostanie tylko wlutowanie pamięci flash i wgranie

na stole, lub dopisanie innego używanego jak ma się czym, i inny vin to tu najmniejszy problem

Oczywiście można też zamówić w ASO nowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.