Skocz do zawartości

klocki ceramiczne E61 545


krzysiek72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wiem, że było ze sto razy, albo i lepiej, jednakże tym razem interesuje mnie co sądzicie o klockach ceramicznych takich firm jak: ATE, TRW, Jurid.

 

Zastanawiam się nad wymianą przednich tarcz wraz z klockami, chciałbym założyć klocki o zmniejszonym pyleniu, typu ceramic,

mam u siebie komplet zwykłych ATE, jestem zadowolony co do jakości hamowania lecz strasznie denerwuje mnie pylenie,

po jednym dniu dynamicznej jazdy przednie felgi są bardzo zabrudzone pyłem, który po paru dniach nie za bardzo chce się domyć :(

Wydaje mi się, że najlepiej byłoby zakupić zestaw tego samego producenta.

Najbardziej interesują mnie opinie na temat TRW

http://www.iparts.pl/czesc/klocki-hamulcowe-komplet-trw-gdb1498dte,bmw,5-touring-e61-od-2004-06,545-i-333km,16-5079-17777-100030-0-161-gdb1498dte.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kupowałem caly komplet i też chciałem kupic klocki z domieszką ceramiki ale uslyszalem od kilku sprzedawców :

Czyste felgi kosztem gorszego hamowania, wiec postawilem na klocki standardowe.

Niepylace ponoć przy dynamicznej jeździe potrafią przypalić tarcze.

 

Ale nie powiem bo te niepylące naprawdę kuszą, daj znać co i jak jeśli sie na nie zdecydujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie ATE Ceramic (w 530d) i już nie chcę innych (tarcze też ATE). Nie zauważyłem różnicy w skuteczności. Wg moich subiektywnych odczuć jest podobnie vs standardowe.

Z tym, że one tak zupełnie bezpyłowe to też nie są, pyłu jest zdecydowanie mniej, a ten który się pojawia na feldze jest jasny i mniej go widać.

Co do przypalenia tarcz to jest to częsty błąd mechaników, że oceniają przypalenie tarczy po ich kolorze. Klocki ceramiczne mogą zostawiać taką niebieską poświatę na tarczy, która często jest mylona z przegrzaniem.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W katalogu Inter Cars występują te: 13.0470-7167.2 z ATE do E61-545, ale błędy też się zdarzają. Nie napisałeś tylko, który rok u Ciebie jest. Całkiem nieźle spisują się jeszcze z mojego doświadczenia juridy. O TRW ceramicznych niestety niewiele słyszałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 miesięcy mam na przedniej osi klocki ATE Ceramic. Pylą, ale wyraźnie mnie niż zwykłe klocki i nie na czarno, tylko na szaro. To ich największa zaleta. Jeżeli ktoś lubi mieć czyste felgi to warto je kupić. Na pewno nie założyłbym ich na tylną oś, gdyż na tyle mam zwykłe klocki a felgi przednie i tak są brudniejsze. Klocki ceramiczne hamują bardzo dobrze, na pewno nie słabiej niż zwykłe.

 

Dodatkowe zalety według producentów klocków ceramicznych to:

- ciche działanie, tutaj różnicy nie odczułem, zwykłe u mnie również działały cicho

- wolniejsze zużycie, przy moich przebiegach za 2-3 lata będę wiedzieć czy starczyły na dłużej

 

Powyżej wymieniłem same zalety. Oprócz wyższej ceny jest jedna wada, którą ja odczułem. Tekst znaleziony gdzieś w internecie:

 

"Mimo szeregu zalet klocków ceramicznych należy pamiętać że mieszanka cierna może powodować nieco większe zużycie tarcz hamulcowych, kolejną cechą klocków jest mniejsza zdolność do odprowadzania ciepła z powierzchni tarczy, dlatego klocki mimo szerokiego zakresu temperatury nie są polecane do ciężkich samochodów oraz dla użytkowników preferujących agresywny styl jazdy."

 

Od kiedy mam klocki ceramiczne raz miałem sytuację na drodze gdzie kilkakrotnie mocno przyspieszałem i zaraz później hamowałem. Cały czas byłem w ruchu, nie wyhamowywałem do zera. Za około 5 razem poczułem drgania przy hamowaniu. Myślałem, że coś się stało z klockami lub tarczami. Z tego co się później dowiedziałem, to takie drgania mogą wystąpić jak tarcze są już bardzo rozgrzane, nawet przy normalnych klockach. Aczkolwiek przy zwykłych klockach nie miałem wcześniej czegoś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W katalogu Inter Cars występują te: 13.0470-7167.2 z ATE do E61-545, ale błędy też się zdarzają. Nie napisałeś tylko, który rok u Ciebie jest. Całkiem nieźle spisują się jeszcze z mojego doświadczenia juridy. O TRW ceramicznych niestety niewiele słyszałem.

 

też je oglądałem, tylko, że w innych katalogach są one do E61 max do 3.0

http://www.iparts.pl/czesc/klocki-hamulcowe-komplet-ate-13047071672,0-3-13047071672-472445.html

 

jeżeli chodzi o rocznik E61 545 to robili go tylko przez dwa lata 2004 do 2005, więc rocznik w tym przypadku nie jest istotny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.