Skocz do zawartości

kupno E60 525i 192 km


Zygmunt92

Rekomendowane odpowiedzi

viewtopic.php?f=73&t=153312

 

Witam, jestem świeży na tym forum przymierzam się zakupem E60 z silnikiem benzynowym, buszując po internecie i kilku forach znalazłem informacje, że najlepsza wersja jest z silnikiem M54 B25 najmniej awaryjna, jakieś opnie ludzi posiadających takie auto bądź takich, którzy posiadali?

 

Jakieś porady, czy auto nie jest jakieś mułowate (aktualnie poruszam się Mercedesem W203 2.0 kompresor 163 KM - auto idzie jak trzeba i nie chciałbym się przesiąść do czegoś wolniejszego) ? lepiej wybrać wersje 3.0i z silnikiem M54 B30? Głównie zależy mi na silniku z pośrednim wtrysku paliwa.

 

Pozdrawiam i liczę na jakieś konkretne odpowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 525i w manualu i uważam, że to jest minimum do tej budy. Trzylitrówka będzie oczywiście lepsza bo to siostrzana konstrukcja minimalnie wiecej spali a odpycha się lepiej. (2,2 2,5 3,0 to silniki M54 produkowane chyba do 04.2005)

Auto mułem nie jest ale w porównaniu do mojej poprzedniej e39 528i różnica jest odczuwalna na minus. Po za tym silniki M54 lubią łyknąć trochę oleju - taka ich uroda.

Musisz sam się przejechać i stwierdzić czy dla Ciebie nie za słaby. Ciężko znaleźć dobry egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam czegoś w automacie i oglądałem kilka aut i dokładnie większość to jakieś kiepy ale mam 1 na oku godną uwagi i właśnie chce się dowiedzieć czegoś więcej na temat tej wersji silnikowej i dokładnie chodzi mi te silniki do 04.2005r.

 

To jak to u Ciebie jest z tym olejem? Dużo go bierze? A reszta podzespołów zawieszenie? silnik? czy pojawia się gdzieś korozja ponieważ posiadany Merol to tragedia z serii tzw gniłków dlatego chciałbym wiedzieć jak to tu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.