Skocz do zawartości

Wymiana ASB w E60 M54B30


Proximo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Szukałem, ale nie znalazłem takiego tematu więc utworzyłem nowy wątek.

 

Posiadam E60 z silnikiem 3.0i M54B30 o mocy 231km, aktualna skrzynia to 6HP19 która niestety odmawia posłuszeństwa, oczywiście naprawa także jest brana pod uwagę ale druga opcja to wymiana na używkę ( wiem że kupno używki to loteria ale jest to jakaś alternatywa )

 

Jako że skrzyń 6HP19 do mojego silnika praktycznie nie ma na rynku wtórnym, zacząłem się zastanawiać czy przypadkiem nie podeszłaby skrzynia z E65 oczywiście także silnik M54B30 ( takie już są na rynku wtórnym )

To samo jeżeli chodzi o skrzynię z E90, ale słyszałem opinię że w serii 3 ta skrzynia jest krótsza, nie wiem czy to prawda.

 

Ktoś się już spotkał z taką wymianą, da się to zrobić ?

Ewentualnie jest jeszcze jakaś inna skrzynia która podejdzie pod mój silnik ?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie skrzyni to nie wszystko. Roznica bedzie z pewnoscia w sprzegle hydrokinetycznym gdyz kazdy pojazd ma scisle dobierane wg VIN. Roznice moga byc takze w rurkach do chlodzenia skrzyni, punktach masowych, mocowaniach elementow itd. Jednak kto nie ryzykuje ten nie ma i faktycznie najlepiej porównać obie wyjęte.

Ja sklanial bym sie do kompleksowej naprawy w renomowanym zakładzie bo tylko to daje pewnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według OEM konwertery są takie same w E60 i E65, ale skrzynia już nie, więc mam dylemat.

Najpewniejsze by było potwierdzenie że ktoś to zrobił i się da.

Może gdybym był mechanikiem i miał możliwości techniczne to bym spróbował w ciemno, ale i tak muszę komuś zlecić wymianę, więc to także nie będzie tania zabawa.

Robią się koszty, a jak się okaże że coś nie tak, to będzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.