Skocz do zawartości

Niska temperatura silnika BMW E60 525D


marekwire

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem z temperatura silnika w swoim bmw. Miesiąc temu wymieniłem 2 termostaty egr i główny

Po przejechaniu 2000 km mam problem z utrzymaniem prawidłowej temperatury silnika. Wymieniłem na nowy termostat egr, teraz na postoju auto na wolnych obrotach rozgrzewa się bardzo ładnie i łapie odpowiednią temp(7-8 kresek). Poprzez ukryte menu na postoju pokazuje mi 88-90. Podczas spokojnej jazdy temperatura silnika potrafi spaść do 60 stopni po czym przy o strzejszej jeździe wzrasta do 88 stopni i spada.Co może być tego przyczyną? Padnięty termostat główny a może źle odpowietrzony uklad? Jeśli uklad to powiedzcie mi jak dobrze to odpowietrzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej, gdyby był zapowietrzony to by miał większą tendencje do przegrzewania (mniejsze ciśnienie układu = niższa temp. wrzenia).

Typowy objaw uwalonego głównego termostatu. Ale to jest dziwne, bo mówisz że niedawno wymieniałeś. Jest szansa że zamontowałeś uszkodzony (kupiłeś nowy, czy używke? oryginał, czy zamiennik)?

Termostat EGR też odpada, on zamyka się i otwiera w okolicach 75st, służy tylko do szybszego dogrzania zimnego silnika od spalin przechodzących przez EGR. Jeżeli byłby uwalony to jedynie dłużej by Ci się nagrzewał płyn, albo cały układ by się przegrzewał (zależy od tego w jakiej pozycji by się "zawiesił").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostaty kupowałem nowe główny zamiennik firmy febi egr firmy behr. Dziś przeprowadziłem pewnie test przy temp 3 stopni odpalikem auto poczekalem aż chwilę się rozgrzeje i ruszyłem. Na początku jazdy temperatura swzrastala szybko. Auto rozgrzalem po przejechaniu 25-20 km rozgrzalem tylko do temp 82 stopni(temperatura podczas jazdy wzrastała i spadała na zmiane). Po zatrzymaniu na parkingu i otworzeniu maski złapałem za węże kture idą i wychodzą z chlodnicy (obydwa byly cieple) a sama chłodnica gorąca(mocniej ciepla niż weze) o czym to świadczy???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.