Skocz do zawartości

E60 mikrofiltr serwis


mrdaves

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie BMW E60 2005 rok 530i 258KM - zbyt szybko "schodzą mi kilometry do serwisu jeśli chodzi o mikrofiltr. W październiku 2015 wymienione były na nowe i powinno się je wymieniać co 10000 lub raz na rok tak standardowo. U mnie schodzi co kilka dni nawet o 400km a ja w tym czasie robię nie więcj niż 50km. Czym to jest podyktowane bo za miesiąc przy takim tempie wywali mi komunikat o koniecznej wymianie (teraz jest 3700km do wymiany). Jakiś czujnik szwankuje? Coś z komputerem? Co może być powodem że w tak szybkim tempie wg wskazań serwisowych będą one do wymiany...?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jaki mikrofilter? w menu serwis jest coś takiego? z tego co wiem są serwisy

olej w silniku

płyn hamulcowy

hamulce przud

hamulce tył

inpekcja spalin

przegląd rejestracyjny

jaki masz dokładnie komunikat?

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki mikrofilter? w menu serwis jest coś takiego? z tego co wiem są serwisy

olej w silniku

płyn hamulcowy

hamulce przud

hamulce tył

inpekcja spalin

przegląd rejestracyjny

jaki masz dokładnie komunikat?

 

 

 

U mnie tez jest w idrive serwis mikrofiltra, ale jezdze juz kolo roku a pokazuje ze jeszcze jakies 20tkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji przed liftem była informacja o wymianie mikrofiltra i w dieslu przebieg do wymiany dpf. Po lifcie tych informacji nie ma. Swoją drogą może masz wodę w obudowie??. Zdejmij pokrywę wyciągnij filtr zobacz czy jest suchy, odkurz obudowę mogły też się zebrać liście, lubią tam wpadać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.