Skocz do zawartości

e39 Touring 525i - skrzynia basowa w boczek zamiast ori sub


buniago

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych kolegów,

Czy ktoś może przerabiał temat podanych niżej skrzyni basowych do e39 touring zamiast ori sub ?

http://allegro.pl/skrzynia-basowa-dedykowana-bmw-5-e39-95-04-touring-i5156282140.html

W moim aucie nie mam oryginalnego suba Nokii (mam 2DIN Navi + 4 głośniki przód i dwa tył w dachu), a mam zamiar do oryginalnego audio dołożyć tylko trochę niskich tonów, resztę jakoś przeżyję :D najprostszym sposobem będzie więc włożenie tego cuda z małym wzmacniaczem i powinno być ok.

Pytanie tylko czy ktoś to przerabiał może, ktoś ze znajomych? Pasuje to u nas czy nie bardzo? Obawiam się włożenia 300zł i potem problemów ze spasowaniem albo rozkładem dźwięku.

Sygnał z tego co poczytałem na forum to sobie wyciągnę przed oryginalnym wzmacniaczem w bagażniku i dołożę to cudeńko:

http://allegro.pl/konwerter-sygnalu-audio-rca-brak-wyj-na-wzmacniacz-i5699878572.html

 

Dzięki za doświadczenia z tą skrzynką, chce jak najszybciej się za to zabrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką skrzynie basowa. Gra to bardzo fajne ale trzeba kupić dedykowany głośnik pod litraż tuby tam jest około 11 litrów(jak miałem inny to pierdziało nie grało). Ja za sam głośnik dałem około tysiaka. Zobacz sobie w mojej galerii masz foty jak to wygląda. Co do nagłośnienia Ci nie pomogę, ja nie byłem zadowolony z ori grania i wymieniłem wszystkie głośniki, okablowania, dołożyłem dwa wzmacniacze i według mnie teraz to gra czysto i ładnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super, dobrze wiedzieć :) A pasuje bez problemu? Skrzynia ma 15L więc znajomy mi polecił:

http://allegro.pl/excursion-sx-10s4-200w-rms-warszawa-i5539790850.html

Dedykowana skrzynia do tego to właśnie 15L :) teraz jeszcze poszukam jakiegoś małego wzmacniacza bo mój stary z garażu jest dwukrotnie za mocny. A Możesz wysłać fotkę jak schowałeś wzmacniacz i skąd sygnał wziąłeś do wzmacniacza? Wiem teoretycznie jak zrobić ale dobrze było by to zobaczyć :D nie znam zbytnio budowy oryginalnego wzmacniacza jaki znajduje sie podobno w boczku po prawej stronie bagaznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Upewnij się tylko czy głębokość pozwoli ci na zamontowanie tego głośnika.

 

Ja wprawdzie skrzynke robiłem sam do mojego turasa i musiałem szukać głośnika który zagra w tak małej skrzynce. Wybór padł na intertechnika .

Jestem z niego bardzo zadowolony.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super, dobrze wiedzieć :) A pasuje bez problemu? Skrzynia ma 15L więc znajomy mi polecił:

http://allegro.pl/excursion-sx-10s4-200w-rms-warszawa-i5539790850.html

Dedykowana skrzynia do tego to właśnie 15L :) teraz jeszcze poszukam jakiegoś małego wzmacniacza bo mój stary z garażu jest dwukrotnie za mocny. A Możesz wysłać fotkę jak schowałeś wzmacniacz i skąd sygnał wziąłeś do wzmacniacza? Wiem teoretycznie jak zrobić ale dobrze było by to zobaczyć :D nie znam zbytnio budowy oryginalnego wzmacniacza jaki znajduje sie podobno w boczku po prawej stronie bagaznika.

 

W mojej galerii masz fotki audio. Pasuje na styk. Musiałem tylko zmienić miejsce modułu PDC :) A na wzmacniacze idealnie miejsce jest obok koła zapasowego w bagażniku.

 

viewtopic.php?f=156&t=276321

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głębokość montażowa głośnika to 124mm, a skrzynia przygotowana jest na 130mm. Na styk, dlatego dodam pierścięń tak z 5mm.

Czy musiałeś docinać boczek, mam na myśli czy musiałeś wycinać tą okrągłą dziurę w poczku żeby głośnik było widać? Czy pasowało tak aby był niewidoczny? Miejsce na wzmacniacze jest świetne ! :lol: nie wiedziałem o tym. Czy mógłbyś pokazać jak poradziłeś sobie z PDC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pokaże CI bo musiał bym suba wyciągać a z tym jest trochę roboty a leże z gorączka. pdc bez problemu przeniesiesz. Jak wsadzisz sub to tej osłonki nie idzie założyć trzeba dziurę zrobić bo głośnik przeszkadza. Ja kupiłem maskownice za parę złotych i wyciąłem wyrzynarką. Dystans nie potrzebny bo ten sub wchodzi na styk. Często jak coś robiłem to trzeba było go pięścią dobijać. I trzyma go jeszcze mocowanie maskownicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.