Skocz do zawartości

Nowa seria 5 G30


samson11

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo sie rozbija o to czy bierzesz auto w leasing czy nie, powiem więcej jak był kupił auto w leasingu BMW dostałbym 14,5%! Tylko jeszcze u innego dealera niż u tego gdzie zamowiłem.

 

Pzdr

 

No niestety, nie ma dopłat importera jak przy Audi, czy nawet Skodzie - bo teraz jeżdżę RSem i kredyt miałem na 3% :)

No ale każda firma ma swoją politykę - dobrze że można przebierać w firmach leasingowych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przez brokera kupuję to, co w konfiguratorze - nie wziąłem 3 lat, bo potem biorąc opcję 5 letnią płacę po raz drugi za 3 rok.

Tak, zmienia się, to fakt - no ale np. kupując przez brokera mam rabat na pakiet przeglądów - więc wziąłem Plus, bo tarcze i klocki kilka razy wymienię, a jak mam mieć na to rabat to żal było nie skorzystać

PS

BMW dobrze robi - dla siebie - że będzie (chyba) można tylko przedłużyć gwarancję kupując nowe auto.

Bo teraz to ściągasz z zagranicy 2 latka i dokupujesz gwarancję - i masz święty spokój.

Zysk dla BMW żaden...

 

Przy przedłużaniu gwarancji do 5 lat odliczają ci to co wpłaciłeś jeśli wziąłeś dodatkowy rok z konfiguratora. Sprawdzone w praktyce w poniedziałek wykupywałem 5lat / 200k na swoją F20 a miałem już pakiet 3 letni kupiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przedłużaniu gwarancji do 5 lat odliczają ci to co wpłaciłeś jeśli wziąłeś dodatkowy rok z konfiguratora. Sprawdzone w praktyce w poniedziałek wykupywałem 5lat / 200k na swoją F20 a miałem już pakiet 3 letni kupiony.

 

Dzięki za info.

Ile z ciekawości kosztowały Ciebie dwa lata ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nawet u brokera można przedłużyć gwarancję i BSI.

Jeśli broker wykupi takie opcje u dilera w innym kraju UE to BMW Polska musi to respektować.

I nie jest to ich widzi mi się, tylko przepisy unijne.

 

Ja za pakiet naprawczy (bo de facto nie jest to przedłużenie gwarancji) do 4 lat od pierwszej rejestracji/200k km zapłaciłem ok. 2800 netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już dosyć daleko byłem przy rozmowach apropo zakupu m550 ale chyba jednak padnie na inna markę.

Jak już ktoś wspominał z brokerami uważajcie bo sie może okazać ze akcyza zapłacona ale zamiast za g30 to za e34 haha :nienie:

Uważam ze chcąc kupować nowe auto w Polsce to tylko przez salon a i tez jak w jednym salonie twierdzą ze nie da sie taniej to radzę przejechać sie do innego dealera i zacząć od tego gdzie sie wcześniej skończyło :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już dosyć daleko byłem przy rozmowach apropo zakupu m550 ale chyba jednak padnie na inna markę.

Jak już ktoś wspominał z brokerami uważajcie bo sie może okazać ze akcyza zapłacona ale zamiast za g30 to za e34 haha :nienie:

Uważam ze chcąc kupować nowe auto w Polsce to tylko przez salon a i tez jak w jednym salonie twierdzą ze nie da sie taniej to radzę przejechać sie do innego dealera i zacząć od tego gdzie sie wcześniej skończyło :mrgreen:

 

Z poważnymi brokerami współpracują instytucje finansowe , banki , potentaci leasingowi wiec kupując często bardzo drogie auta dla swoich klientów czyli nas , sprawdzają wszystko dokładnie . Jako zwykły ,, Kowalski" nie mający mega zniżek jak niektórzy tu koledzy na forum , kupujący kilka aut rocznie albo podlaczajacy sie pod zamówienia flotowe w korpo , wybieram brokera , który dla takiego klienta jak ja ma lepsza ofertę od salonu marki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozmawialem z Brokerem, od jednego z porzadniejszych otrzymałem cenę niższą niż w salonie o jakieś 3-4%, ale warunek był taki, że musze wziąć ich leasing, a z uwagi na to, że nie była to nie wiadomo jak wielka różnica ( ok. 10tys.zł ) to dałem sobie spokój, bardziej zależało mi na moim leasingu bo na tym mógłbym stracić dużo więcej.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przedłużaniu gwarancji do 5 lat odliczają ci to co wpłaciłeś jeśli wziąłeś dodatkowy rok z konfiguratora. Sprawdzone w praktyce w poniedziałek wykupywałem 5lat / 200k na swoją F20 a miałem już pakiet 3 letni kupiony.

 

Dzięki za info.

Ile z ciekawości kosztowały Ciebie dwa lata ?

 

Spojrzałem na FV dokładnie to było 3489 zł (brutto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi instytucjami finansowymi to bym nie był taki pewien, wiem po przykładzie wujka gdzie auto już było zarejestrowane na firmę leasingowa dodam ze duża i znana i co sie okazało broker który miał wszelkie certyfikaty status VIP dostawcy w firmach leasingowych robił sobie walki na akcyzie.

Wujek został bez auta bo zamówione a8 zarekfirowal urząd celny, a i z leasingiem mimo oczywistej sprawy był problem aby rozwiązać temat.

Auto u brokera wychodziło wtedy 3% taniej niż w salonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te reklamy brokerów, jak dobrze w salonie rozmawiasz okazuje się że cena jest nieznacznie wyższa niż u brokera. Brokerzy byli konkurencyjni przy mocniejszym złotym teraz okazuje się że ich oferty są niewiele lepsze niż salonowe gdzie z reguły jest jeszcze jakiś dotowany leasing.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznałem się z procederem oszustw robionych przez "brokerów", bo niestety wśród znajomych trafił się taki przypadek.

Broker ściąga auto i płaci akcyzę. Potem sprzedaje auto za granicę, odbiera z urzędu akcyzę i dzień później znów ściąga to auto do kraju. Ale jak się domyślacie, ten drugi raz już nie płaci akcyzy. Funduszowi leasingowemu dostarcza potwierdzenie zapłaty (tej pierwszej) akcyzy i wszystko gra. Po pewnym czasie UC dopomina się o zapłatę tej drugiej, należnej akcyzy, ale firmy już nie ma, zaginęła w piramidzie, gdzie ostatecznym nabywcą jest znany i ceniony broker.

U znajomego skończyło się dość dobrze, bo uregulował akcyzę z odsetkami (niestety tą wyższą, 18,6% - wyszło ponad 40 tys.) i mógł dalej jeździć, ale powiedziano mu, że zazwyczaj samochód jest rekwirowany, jako dowód przestępstwa. A raty trzeba płacić, bo jak słusznie zaznaczył przedmówca, to leasingobiorca odpowiada za wady prawne przedmiotu leasingu, fundusze leasingowe mają dobrych prawników i dobre (dla siebie) umowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć po dłuugiej przerwie!

 

zgadam się, trzeba na brokerów uważać, bo dużo wałkarzy, ale nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka... są też ok, chociaż jak pisze kolega wyżej, przy obecnych kursach z konkurencyjnością średnio bywa..

 

Co do rabatów dealerów - dorzucę głos w dyskusji, bo jestem w trakcie zamawiania G30 i można dostać przyzwoity (jak na nowość rabat) - jestem na poziomie ok. 12% a pewnie to nie ostatnie słowo. Kamiloo - dzięki za pomoc!

 

PS. przy zamówieniach starszych modeli opierałem się o 20%..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w 7-emce jest opcja screen mirroring realizowana przez Wi-Fi i nie tylko do Iphone, ale czy w 5-tce będzie.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a jak to jest z tym podpięciem iPhona pod wyświetlacz - to działą w obecnej 5tce ?Bo nie wiem,c zy zmieniać telefon (mam Androida)

 

W konfiguratorze jest opcja Apple Car Play. Więc jest taka możliwość, oczywiście za dopłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ta opcja jest? Bo mi się w oczy nie rzuciła? Chyba, że jest w którymś z pakietów lub opcji.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w Polskim konfiguratorze. Fakt, że nie znalazłem.

Ale na pewno jest w Niemieckim.

http://www.bmw.de/vc/ncc/xhtml/start/startWithConfigUrl.faces;jsessionid=cb8b2d754df958fd8a013ef31f3e.5?country=DE&market=DE&productType=1&brand=BM&locale=de_DE&name=b6z9j5q8#OPTIONSConnectedDriveS26A

 

Poniżej także filmik, gdzie miła pani z UK odpala Apple Car Play w 3m18sek. testu.

 

Nie spytałeś sprzedawcy podczas konfiguracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to ja chyba więcej wiedziałem od sprzedawcy o konfiguratorze w momencie zamawiania samochodu niż on sam, a nawet nie pomyslałem o tym, ale skoro w konf. tego nie ma, to może nie ma? Albo jest dołączone do ConnectedDrive?

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.