Skocz do zawartości

Nowa seria 5 G30


samson11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No tak ale przebieg przebiegowi nie równy z tego co pamiętam to Ty Pemek jeździsz głównie po mieście więc małe odcinki i dużo wsiadania / wysiadania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będzie wiadomo co dokładnie z tymi akcyzami? Czy to się rzeczywiście przełoży 1 do 1? Czy marki obniżą przez pół że niby akcyza, a jeszcze na tym przytną?

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja potrafię na jeden rzut przejechać z Poznania do Paryża lub Mediolanu.

Przejeżdżam głównie długie trasy.

Kiedy sprzedawałem f10 klient myślał, że zmieniłem kierownicę. W tak dobrym była stanie.

Co do foteli. Mam porównanie z A6 c6 (skóra dakota) było o niebo lepiej.

V70 mojego brata, 320 tys. przebiegu. Skóra na fotelu wyślizgana, ale żadnego przetarcia i pęknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będzie wiadomo co dokładnie z tymi akcyzami? Czy to się rzeczywiście przełoży 1 do 1? Czy marki obniżą przez pół że niby akcyza, a jeszcze na tym przytną?

 

Nie zrobią tego, bo ludzie zaczną sprowadzać z Niemiec.

I są też brokerzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale przebieg przebiegowi nie równy z tego co pamiętam to Ty Pemek jeździsz głównie po mieście więc małe odcinki i dużo wsiadania / wysiadania

Tak, to prawda, głównie krótkie odcinki.

Ale pamiętacie skóry z E39? Mają po 500k km nalatane i jak skóra jest zadbana to nadal wygląda nieźle. Nie chcę wiedzieć jak będzie wyglądać w F10 po takim przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ciekawe czy z akcyza będzie rzeczywiście tak jak pisze wiekszisc, bo wtedy wychodziloby na to że r6 byłoby o kilka tysięcy droższe, co nie wydaje mi się możliwe....

Pożyjemy zobaczymy....

Chociaż przy nowych r4 też akcyza spadnie do tysiaka z Około 6k.

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra w Audi lepiej dała rade czy w BMW Positiv?

 

 

Zdecydowanie Audi.

Ale o dziwo, najlepiej wygląda skóra w V70 mojego brata.

Kolega ma Panamerę, skóra podstawowa skórzana tapicerka (odpowiednik Dakoty), samochód ma przejechane 120tys. km. Po wyczyszczeniu fotele wyglądają jak nowe. Ani jednego przetarcia czy pęknięcia.

Wydaje mi się, że problem kiepskiej jakości skóry leży w jakości materiałów stosowanych przez BMW.

Mam nadzieję, że w G30 się to zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wątek nt nowej akcyzy w części forum poświęconej F10/F11.

viewtopic.php?f=103&t=308874

 

Ja bym się wstrzymał dziś z zakupem nowego czy rocznego auta z silnikiem większym niż 2l. Zwłaszcza w dobrym wyposażeniu. Nie mam wielkiej wiary w tak niskie kwoty akcyzy dla nowych aut jak w propozycjach. Ale sam algorytm stałej kwoty akcyzy dla danego typu auta powoduje, ze cennik wyposażenia nie będzie uzależniony od silnika.

 

Zaskakuje mnie że G30 wciąż nie ma w salonach. W Inchcape w Wwie usłyszałem ze po Nowym Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wątek nt nowej akcyzy w części forum poświęconej F10/F11.

viewtopic.php?f=103&t=308874

 

Ja bym się wstrzymał dziś z zakupem nowego czy rocznego auta z silnikiem większym niż 2l. Zwłaszcza w dobrym wyposażeniu. Nie mam wielkiej wiary w tak niskie kwoty akcyzy dla nowych aut jak w propozycjach. Ale sam algorytm stałej kwoty akcyzy dla danego typu auta powoduje, ze cennik wyposażenia nie będzie uzależniony od silnika.

 

Zaskakuje mnie że G30 wciąż nie ma w salonach. W Inchcape w Wwie usłyszałem ze po Nowym Roku.

 

 

Ale o tym było wiadomo już w momencie premiery. Dopiero na przełomie listopada i grudnia G30tkami mają jeździć dziennikarze. Start sprzedaży w lutym więc pewnie wtedy samochody będą w salonach. Może zamówienia będą przyjmowane wcześniej, ale raczej dla tych, którym nie przeszkadza kupowanie w ciemno.

Ze względu na akcyzę, ja bym poczekał.

Swoją drogą zastanawiam się co dealerzy zrobią z samochodami z 2016. Zapewne wielu klientów wstrzymuje decyzję o zakupie do czasu, kiedy będą znane ostateczne stawki nowej akcyzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtop, ale ja trochę obronię skórę Dakotę - mam co prawda obecnie tylko 75tyś nalatane, ale ostrygowa Dakota jest jak nowa - oczywiście po wyczyszczeniu :lol: Ciekawy jestem w jakich kolorach skóry tak Wam ta skóra zmarniała... może kolor ma znaczenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtop, ale ja trochę obronię skórę Dakotę - mam co prawda obecnie tylko 75tyś nalatane, ale ostrygowa Dakota jest jak nowa - oczywiście po wyczyszczeniu :lol: Ciekawy jestem w jakich kolorach skóry tak Wam ta skóra zmarniała... może kolor ma znaczenie?

 

Czym czyściłeś ?

 

 

Kilka informacji technicznych. Chyba jeszcze nie było.

 

http://youwheel.com/home/2016/10/21/technical-analysis-the-all-new-2017-bmw-5-series-g30/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zdecydowanie, bardzo dobry artykuł - szkoda, że u nas nie ma kogoś z motoryzacyjnego świata kto by pod takim kątem opowiadał o autach.

 

Plusy dla G30 oprócz samej konstrukcji płyty podłogowej to tylne zawieszenie ponownie jako 5 wahaczowe - minusem mniejszy bagażnik ale prowadzenie na duży plus.

Silniki z nowej serii B - jako ciekawostka np. intercooler wodny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://youwheel.com/home/2016/10/21/technical-analysis-the-all-new-2017-bmw-5-series-g30/

 

Czyli BMW deklarując, że nowa 5 będzie się prowadzić jak 3 miało na myśli - wkładamy do tyłu zawieszenie z f30/e90 . W sumie nowe G11 ma te same zawieszenie - 5 wahaczowe :]

Ogólnie fajnie bo łatwiejsze w naprawie ale interesuje mnie dlaczego zrobili te wahacze metalowe ? tańsze w produkcji, a może lżejsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sorry za offtop, ale ja trochę obronię skórę Dakotę - mam co prawda obecnie tylko 75tyś nalatane, ale ostrygowa Dakota jest jak nowa - oczywiście po wyczyszczeniu :lol: Ciekawy jestem w jakich kolorach skóry tak Wam ta skóra zmarniała... może kolor ma znaczenie?

 

Ja dolaczam do "obrony" Dakoty. Mam 150kkm i z wyjatkiem podlokietnika na ktorym caly czas jezdzi moj lokiec wszystko wyglada jak nowe. Raz na pol roku robie konserwacje skor na myjni. Nie interesowalem sie czego do tego uzywaja. Nastepnym razem rowniez wybiore Dakote. Mam kolor ostrygowy jak kolega powyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowałem dokładnie cały artykuł. Szacunek dla autora za merytoryczne podejście do tematu. Potwierdza się opinia, iż zmiana z F10 na G30 to ewolucja, nie rewolucja.

Autor bardzo zachwala motor z M550i xDrive. Może sie jeszcze zastanowię nad silnikiem... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że że nowy g30 się ceni ceny gololasa 520d 209tys.zl a 540i prawie 290tys zł krótko...to b.drogo

 

W biednej Wielkiej Brytanii 540i xdrive ok 240 tys. zł :mad2:

http://www.bmwparklane.com/cars/5-series/5-series-saloon-2016/?section=introduction

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.