Skocz do zawartości

Klimatyzacja


jun_dymek

Rekomendowane odpowiedzi

Ile kosztuje nabicie klimatyzacji? Czy jeśli po włączeniu klimatyzacji (wciśnięciu tego przycisku z płatkiem) nie słychać przez chwilę takiego szumu to znaczy, że klima jest nie nabita? W samochodziku który oglądam tak właśnie jest. Jakiś czas temu oglądałem inne autko z takim samym climatronikiem i tam po włączeniu słychać było przez chwilę właśnie taki szum... Z góry dzięki za pomoc.

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje nabicie klimatyzacji? Czy jeśli po włączeniu klimatyzacji (wciśnięciu tego przycisku z płatkiem) nie słychać przez chwilę takiego szumu to znaczy, że klima jest nie nabita? W samochodziku który oglądam tak właśnie jest. Jakiś czas temu oglądałem inne autko z takim samym climatronikiem i tam po włączeniu słychać było przez chwilę właśnie taki szum... Z góry dzięki za pomoc.

Łukasz

 

Nie łątwiej sprawdzić czy klima po prostu chłodzi?

Jeżeli ktoś wystawia do sprzedaży samochód z nie działającą klimą, to nie ma co się łudzić, że jest ona tylko nie nabita.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda, jak ja kupowałem samochód, to dałem warunek, że klima ma działać, a jak nie to niech sprzedający obnizy mi cene i sam naprawię, naprawił klime, ale żałował, że nie obnizył ceny, bo sie przeliczył co do naprawy:-). Okazało sie, że parownik był dziurawy. naprawa z naładowaniem klimy: 550 zł, ale teraz chodzi jak złoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak klima jest pusta to nie wlaczy sie pompa.

Nabicie klimy ok 150 zl.

Mam jeszcze pytanie podepne sie do tematu zeby drugiego nie zakladac czy u was podczas wlaczenia klimy slychac jakies pukniecie u mnie jak wlaczam klime to slychac tak jakby cos przeskoczylo gdzies w nawiewach nie przesunelo tylko jest takie pukniecie. Klima jest dopiero po nabiciu ale chlodzi srednio raz chlodzi dobrze a raz kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, kiedy brakuje czynnika, to łącznik ciśnieniowy uniemożliwia włączenie sprężarki. Jednak jeżeli sprężarka się włączy, to jeszcze nic nie znaczy. W E34 wchodzi około 1500g czynnika, jednak klima się załączy, kiedy jest go "tylko" 600g - sprawdzone na własnej skórze. Może to świadczyć o tym, że klima nie była długo serwisowana (naturalny ubytek to 15% rocznie) lub, że została "na szybko" nabita do sprzedaży. Ja jednak nie kupiłbym auta z "nienabitą" klimą, bo to może oznaczać astronomiczne koszty w porównaniu z ceną auta.
Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie przekaznik :) to nie jest cykniecie tylko tak jakby jakas klapka sie chciala otwozyc ale o cos zawadzala. Juz chyba dobrze mi chlodzi nie wiem czemu wczesniej tak bylo kiepsko przy wylocie spada nawet do 5 stopni a gość od klimy mowil mi ze norma to od 6-10 stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również się przyłączę do tematu. A temat jak najbardziej aktualny bo za oknem około 30 stopni!!!

A więc pojechałem nabić klimę do gościa i wpuścił ok 500g i kazał mi włączyć klimę a ona nie działa. Próbowaliśmy kilka razy włączanie wyłączanie i nic, gość stwierdził że trzeba do elektryka jechać bo jest coś nie tak ze sterowaniem (twierdził źe powinna wystartować) ! Czy miał rację? Czy może za mało napełniona ta instalacja i sie nie załączy? Mój model to e46 z 2000 roku?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zapłaciłem 189zł za nabicie + przegląd klimy (paski, ciśnienie, temeratura itd.) e36 323iT climatronic. Przed nabiciem nie chłodziła wcale - tj. po włączeniu "śnieżynki" coś tam pykneło, zaszurało, ale temperatura powietrza z kratek nie zmieniała się. Obecnie bajka! Cały układ działa OK!.

A przy okazji co ile zwyczajowo zmienia się filtr w klimie - ma postać takiego metalowego cylindra z rurkami? Ile kosztuje?

Dzięki,

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zapłaciłem 189zł za nabicie + przegląd klimy (paski, ciśnienie, temeratura itd.) e36 323iT climatronic. Przed nabiciem nie chłodziła wcale - tj. po włączeniu "śnieżynki" coś tam pykneło, zaszurało, ale temperatura powietrza z kratek nie zmieniała się. Obecnie bajka! Cały układ działa OK!.

A przy okazji co ile zwyczajowo zmienia się filtr w klimie - ma postać takiego metalowego cylindra z rurkami? Ile kosztuje?

Dzięki,

Pozdrawiam :)

 

http://www.alpo.ig.pl/klima.html:

 

"- Dlaczego trzeba wymieniać filtr-osuszacz?

 

• Filtr-osuszacz usuwa z układu klimatyzacji wilgoć oraz cząsteczki stałe, zabezpieczając sprężarkę i zawór rozprężny przed zniszczeniem i gwarantując optymalną wydajność chłodzenia.

 

Część wilgoci z układu klimatyzacji jest wychwytywana przez filtr-osuszacz, który w systemach z dyszą rozprężną zamiast zaworu jest nazywany „akumulatorem". Element ten osiąga „punkt saturacji" po ok. dwóch latach działania. Jeśli filtr-osuszacz nie jest wymieniany regularnie, rosnąca zawartość wody w układzie doprowadzi do korozji wszystkich jego elementów. W następstwie tego procesu może dojść do znacznie zwiększonego zużycia układu i jego elementów. Może też dojść do zalodzenia zaworu rozprężnego, czego konsekwencją będzie uszkodzenie skraplacza i sprężarki."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam starą e34 ze zwykłą klimą choć na panelu są temperatury może to jakis primitywny climatrinic.

Problem w tym ze gość w zakładzie stwierdził że to na gaz r12 który jest wycofany ,a nabicie innym spowoduje uszkodzenie elementów klimy.Problem sam sie rozwiązał bo okazało sie że w układzie jest gdzieś nieszczelność.

I tu pytanie gdzie w zach-pom,wlkp szukać zakładu który będzie w stanie znaleść przeciek i go uszczelnić a potem nabić zakazanym r12?.Prosze o pomoc

Dodam że fachowiec powiedział,że taka naprawa to ponad 1000 pln wiec nieopłacalna dlamnie bo to 1/5 wartości auta :duh:

BMW 525i od 340 dni---------wcześniej e23, 732i--------- tylko automat!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...
Dokładnie tak, kiedy brakuje czynnika, to łącznik ciśnieniowy uniemożliwia włączenie sprężarki. Jednak jeżeli sprężarka się włączy, to jeszcze nic nie znaczy. W E34 wchodzi około 1500g czynnika, jednak klima się załączy, kiedy jest go "tylko" 600g - sprawdzone na własnej skórze. Może to świadczyć o tym, że klima nie była długo serwisowana (naturalny ubytek to 15% rocznie) lub, że została "na szybko" nabita do sprzedaży. Ja jednak nie kupiłbym auta z "nienabitą" klimą, bo to może oznaczać astronomiczne koszty w porównaniu z ceną auta.

 

ja mam e34 z 1990roku i nabicie freonem calej klimy to koszt ok 300 zl

 

 

gdzie taniej mnie to wyjdzie ? woj. slaskie

 

jeszcze jedno pytako: na wyswietlaczu temp. zewnetrznej wyskakuje mi dziwaczna temperatura, czy resetuje sie jakos ten panel ?? klime mam reczna ale powyzej regulacji jest zegarek, datownik , i temp

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.