Skocz do zawartości

535xi F10 po wymianie oleju na Shell stuki i opiłki w filtrz


Sita59

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam ten sam motor N55. Przed zalaniem robiłem płukankę. Zalany jest Millersem xf 5w40. Od wymiany przejechałem 5 tys km i poziom nie drgnął i nadal jest max na wskaźniku, a czasami silnik dostaje ognia... :). Wymianę planuje po 10-11 tys km, bez dolewania między wymianami. Auto ma teraz 40 tys. km przebiegu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A ja mam o Shellu naprawdę bardzo dobre zdanie.

A używałem przeróżnych olejów, łącznie z Motulem i Millersem.

 

Shell Helix Ultra zawsze sprawował się doskonale, aktualnie używam go w dwóch BMW i nadal będę go stosował. Wcześniej także stosowałem go w innych autach.

Swoją drogą pierwsze słyszę, żeby ktoś miał jakieś problemy po zastosowaniu Shell'a Helix'a...

 

@Sita59, może kupiłeś jakąś podróbkę?

Niestety te oleje też są dosyć często podrabiane...

 

@F1le, dopóki BMW stosowało Castrol'a - na przeglądy jeździłem ze swoim (mimo, że mam w obu autach Service Inslusive). Z jakim? Dokładnie z Shell'em Helix Ultra :)

Teraz odkąd przeszli na Shell'a, wreszcie skorzystam w pełni z bezkosztowego Service Inclusive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem co wy chcecie od tego castrola? Używałem go w 320d (teraz ma prawie 250kkm) nigdy nie brał oleju i nadal silnik pracuje bez zarzutu (wymiany co 15kkm). Teraz leje go do n53 i również nie mam zastrzeżeń. Do ostatniej wymiany zrobiłem jakieś 12,5kkm i nie dolałem ani kropli. Może rzeczywiście w PL ten olej jest tak masowo podrabiany że ma taka a nie inną renome. Ale w UK uchodzi za olej bardzo dobry. Jeśli cena ma przełożenie na jakość to Castrol powinien być jednym z lepszych bo jest najdroższym olejem, a przynajmniej jest droższy od mobil, millers, motul, valvoline itp. już nie wspominając o shellu który jest prawie dwa razy tańszy od castrola (mowa o cenach w UK). Wydaje mi się że to jedyny powód dla którego bmw zmieniło dostawcę bo jak patrzę na parametry obu oleji to nie widzę znaczącej różnicy. Zrozumiał bym jeszcze gdyby bmw wprowadziło nowe silniki i do których zaleca inny olej. Ale niemal wszystkie aktualne silniki w gamie bmw były opracowane już parę lat temu i z pewnością wszelkie próby, badania były robione na castrolu.

Pewnie wielu się zgodzi że to nie marka oleju tak bardzo wpływa na trwałość silnika ale jego wymiana co +30kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Gdzie tu sens ? :mrgreen:

Wykupić Pakiet Serwis Inclusive (z wymianami i olejem).............i jechać na wymianę ze swoim olejem ??

 

Tak zapytam, zwracali ci kasę za olej niewykorzystany ?

 

Oj, daj spokój :wink:

Na 150 zł na olej raz na rok jeszcze mnie stać.

Komplet filtrów, płyn hamulcowy, płyn chłodniczy + robocizna do tego wszystkiego... Tu są zalety Service Inclusive. Teraz wreszcie również dobry olej w komplecie :wink:

 

Zresztą i tak dodatkowo wymieniam olej z filtrem w połowie interwału, poza ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@Sita59 - nie martw się, to jest normalna praca tego silnika. Tak pracuje pompa, możesz poczytać o tym na anglojęzycznych forach. Każde 535i po otworzeniu korka będzie tak stukać, po zakręceniu jest znacznie ciszej. Dodatkowo w 535i dosyć głośno (jak na silniki benzynowe) pracują wtryskiwacze. I to też jest normalne. Pisałeś jeszcze o lejących wtryskach, tak - to też się zdarza. Ale moim zdaniem masz jeszcze czas, aby się takimi problemami zamartwiać :).

 

 

Jakiej wielkości opiłki miałeś na filtrze? Osobiście polecałbym Tobie zrobić do 1-2 tys. km na tym oleju i wymienić go na coś sensowniejszego. Panowie polecali tutaj dobre oleje. Czy zalejesz Millersem czy Motulem, to już Twój wybór :). U siebie mam Motul SAE 5W40, 8100 Xcess.

 

http://www.kolegaberlin.pl/pol_pl_Motul-8100-X-Cess-5W40-5L-4317_1.jpg

 

Oleju nie dolewam pomiędzy wymianami, przebieg: właśnie przekroczyłem 100.000 km :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja miałem dylemat i zastanawiałem się nad wyborem, Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30 czy Valvoline SynPower MST C3 5W-30. Dlatego bo specyfikacja tech.obu olei są bardzo podobna.

Po szczegółowym przeanalizowaniu parametrów technicznych i innych informacji podanych przez producentów, na pierwszą wymianę po 3tys. zdecydowałem się na Shell Helix Ultra 5W-30 AM-L.

Czy są osoby które nakręciły już trochę km. na tym Shellu i jakie są wasze spostrzeżenia,opinie na temat tego oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy prawdą jest, że Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30 występuje tylko w 1 litrowych butelkach i jest dość drogi?

Na ostatnie 2 wymiany oleju wybrałem właśnie Valvoline SynPower MST C3 5W-30 podobno dobry olej, cena również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30 jest olejem serwisowym, występuje tylko 1l i 200l . Można go kupić z pewnego źródła poniżej 30zł.

Valvoline SynPower MST C3 5W-30 jest również bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o informację ile litrów oleju wchodzi do sinika 2.0d model B47

Na stronie castrola napisane jest że 5 L ale po wymianie oleju i wlaniu 5L na bagnecie jest ciut więcej niż połowa stanu i tak samo pokazuje komputer na wyświetlaczu.

Proszę o podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Inni producenci olei do B47 też podają 5l.

Po spuszczeniu oleju korkiem, nowego wlałem równe 5l. Stan na bagnecie jest równo z górnym rowkiem, identyczny stan był na fabrycznie zalanym oleju. Komp pokazuje max. przed wymianą ten sam wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W Uk bez problemu można kupić Shell Ultra AM-L w 5l pojemnikach. Myślałem, ze Pl także...

Na pewno konkretnie Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30 można kupić w 5l ?

Parę tygodni temu gdzieś czytałem że AM-L jest lany tylko do 1l i beczek. W internecie pl również nie znalazłem oferty sprzedaży 5l czy też 4l AM-L.

 

Natomiast inne oleje z serii Shell Helix Ultra Professional np. Shell HELIX ULTRA PROFESSIONAL AV-L czy SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL AF jak również SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL AG owszem są rozlewane w 5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm Andrzej62 mówisz ze u ciebie wchodzi 5L i pokazuje max.

U mnie po wlaniu całej bańki 5L na bagnecie pokazuje troszkę więcej niz połowa miarki i tak samo na kompie.

Abym miał max wydaje mi sie ze jeszcze musiałbym dolać + - 0,5L oleju.

Jutro będę w serwisie SO na akcji serwisowej ( wymiana chłodniczki spalin) to zapytam sie ile oleju wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
hmm Andrzej62 mówisz ze u ciebie wchodzi 5L i pokazuje max.

U mnie po wlaniu całej bańki 5L na bagnecie pokazuje troszkę więcej niz połowa miarki i tak samo na kompie.

Abym miał max wydaje mi sie ze jeszcze musiałbym dolać + - 0,5L oleju.

Jutro będę w serwisie SO na akcji serwisowej ( wymiana chłodniczki spalin) to zapytam sie ile oleju wchodzi.

OK napisz.

Nikt poza chapter322 i mną nie wymieniał oleju w B47 by podzielić się informacją ile oleju wchodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na pewno konkretnie Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30 można kupić w 5l ?

 

Tak, w UK są bańki 5 litrowe tego Shella.

 

http://i63.tinypic.com/2yyscgp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To jak wytłumaczysz że do silnika B47 o którym pisałeś, do max poziomu wchodzi ok.5,5l ?

W ASO pytałeś jak to możliwe, ustosunkowali się do tej informacji, czy Ty coś pokręciłeś ?

Pierwszy raz się spotykam by weszło więcej ojeju niż podaje producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.