Skocz do zawartości

Steptronic jest wolniejszy do 100km/h od sportowej?


felixo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A ja dziś testowałem pierwszy raz Launch Control :twisted: Sucho bylo, 3*C. Paliwo V-Power Racing 100. 2 pomiary w sumie, od 0-100 km/h, pierwszy 5,9 s, drugi 5,8 s, czyli tak jak w oficjalnej specyfikacji.

 

I screenik z appki M Power Meter :lol:

 

http://i67.tinypic.com/nycp04.png

Czy ta appka mierzy też czas (przyspieszenie) np. do 100km/h czy tylko G?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. A4 2.0 tdi ma s tronic, nie wiem jak z innymi silnikami ale z tym jestem pewien :D

 

To słabo w takim razie. Bo to chyba najlepsze co audi może wsadzić w temacie zmieniania biegów.

Ale s tronic oznaczałby, że silnik jest wzdłużnie a te są chyba tylko wzdłużnie tylko jak jest quattro? Można się zakręcić z tymi modelami audi :shock:

 

Edit: teraz wyguglowałem, że audi wsadza jeszcze tiptronica ktora jest skrzynią od porshe, ale nie tą dwusprzęgłową pdk tylko klasycznym automatem coś jak "nasz" ZF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
A ja dziś testowałem pierwszy raz Launch Control :twisted: Sucho bylo, 3*C. Paliwo V-Power Racing 100. 2 pomiary w sumie, od 0-100 km/h, pierwszy 5,9 s, drugi 5,8 s, czyli tak jak w oficjalnej specyfikacji.

 

I screenik z appki M Power Meter :lol:

 

http://i67.tinypic.com/nycp04.png

Czy ta apka mierzy też czas (przyspieszenie) np. do 100km/h czy tylko G?

A jak z powtarzalności wyników na tej apce? Bawiłem się jakiś czas kilkoma i żeby mieć ze 2 wyniki w granicach tego co powinno być ( u mnie ok. 7s) to musiałem zrobić z 10 pomiarów (wychodziło albo niezmierzalne, albo 13s albo 4s itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Apka jest w miarę wiarygodna z tego co wczoraj zauważyłem, bo wyniki od 0 do 100 i na 400m były porównywalne. Przede wszystkim trzeba telefon umocować w płaszczyźnie poziomej (albo snap-in albo uchwyt albo dobrze zabezpieczyć w podłokietniku żeby się nie przesuwał) i skalibrować akcelerometr w telefonie. Mierzy różne parametry poza G - przyspieszenie do 50, 80, 100 km/h, czas na 100, 400, 1000 m, itp.
Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.