Skocz do zawartości

Steptronic jest wolniejszy do 100km/h od sportowej?


felixo

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe 320d LCI (190hp) z "normalnym" automatem.

BMW obiecuje 7.2 sek do 100km/h.

 

Realne wyniki (z GPS)

7.8 sec

8.2 sec

8.0 sec

 

 

W nowym numerze AutoMoto jest test 320d. Dziennikarze we własnym pomiarze dla silnika 320d 190 KM osiągnęli 7.2sek. Ale mieli skrzynię automatyczną sportową.

 

Czy zatem zwykły automat jest w praktyce wolniejszy od sport? BMW obiecuje 7.2 sekundy do setki. Czyżby kłamstewko? :nienie: :duh: :mad2:

Czy Wasze 320d ze zwykłą skrzynią automatyczną osiągają deklarowany czas przyśpieszeń?

Edytowane przez felixo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Czyli co? Jednak w bambuko nas klientów?

 

Dla mnie to ma różnicę. Gdybym wiedział to bym może dopłacił do sportowej. Teraz już nie wygram ze szwagrem ;-)

 

Mierzyliście osiągi swoich aut do deklarowanych fabrycznych? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportowa to tylko inny program nieco możesz to dokodować bez problemu.

 

Gwarancji nie stracę? Funkcja launch control będzie? Czy do tego trzeba coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopłata do sportowej to chyba 300zł. Trzeba było brać :)

 

Blisko 1000 zł różnicy. Nie wziąłem jej pierwotnie z 2 powodów:

a) Miałem wcześniej manetki, nie korzystałem z nich praktycznie w ogóle, uznałem, że nie ma sensu dopłata

b) Skrzynia sportowa agresywniej zmienia biegi, a takimi uderzeniami.

 

No, ale 0,5 sekundy różnicy to mocniejszy argument :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam ten numer. W tym teście jest sportowa skrzynia.

 

Przeanalizowałem filmiki z 320d i wychodzi, że sportowa jest szybsza o ponad 0.5 sek. Dzięki launch control plus nieco szybszej zmianie biegów (ktoś pisał, że o 200ms na bieg?).

 

Czuję się lekko oszukany przez bmw. Już nie chodzi o te 0.5 sek. Ale o nierzetelność. Powinni w specyfikacji rozróżnić osiągi tych 2 skrzyń, tak samo jak rozróżniają je dla xdrive, manuala, touringa. Bmw kupuje się głównie ze względu na najlepszą dynamikę. Nie może być tak, że bmw pisze w specyfikacji "steptronic 7.2sek", a nigdzie nie ma nawet gwiazdką dopisu, że to dotyczy skrzyni sportowej. Można to przebaczyć Peugeotowi. Ale nie bmw.

 

Jak dotrę silnik to pożyczę gdzieś gps i posprawdzam.

 

Tak czy inaczej kupiłem bmw wg specyfikacji "ze steptronic 7.2 sek do 100". Jeżeli do tego wyniku nawet nie da się zbliżyć i będę osiągał te 8 sek, to co? Jest zasadne wprowadzenie w błąd i podstawa reklamacji? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak czy inaczej kupiłem bmw wg specyfikacji "ze steptronic 7.2 sek do 100". Jeżeli do tego wyniku nawet nie da się zbliżyć i będę osiągał te 8 sek, to co? Jest zasadne wprowadzenie w błąd i podstawa reklamacji? :roll:

Na osiągi samochodu składa się wiele czynników jak: rozmiar kół, opony, nawierzchnia, warunki atmosferyczne, paliwo, itd.

Jeżeli w gazecie jest napisane 7,4 s to w przy Twoim egzemplarzu powinno być podobnie... :mrgreen:

Weź pod uwagę że osiągi auta mogą się nieznacznie różnić przy przebiegu 3000 km a 50000 km... :8) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może najpierw dowiedz się w jakich warunkach mierzone są wartości podawane w katalogach,bo jeżeli zasada jest podobna do informacji którą podają producenci przy wysokości średniego spalania,to myślę że będziesz musiał bardzo się postarać żeby uzyskać odpowiednie warunki pomiarowe.

ps:

dlaczego piszesz że Peugeotowi (nie lubię,nie miałem i nie chcę mieć) można wybaczyć nierzetelne informowanie swoich klientów,a BMW już nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wymienionym wyżej teście wynik 7.4 osiągneło auto ze skrzynią sportową. Ze zwykłą raczej tak dobrze nie jest. Jak sobie liczyłem ze stoperem na filmikach, to być może ok 8 sek.

 

Znalazłem firmę, która wypożycza drifboxa. Po dotarciu silnika sprawdzę pomiary w dobrych warunkach. :mrgreen:

 

Peugeot. Chodziło mi o to, że ja bym darował Peugeotowi różnicę. Bo kupując auto tamtej marki dynamika raczej nie byłaby dla mnie aż tak istotna. Aczkolwiek zgadzam się, że różnic nie powinno być znaczących.

Edytowane przez felixo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze jak zgłosisz reklamacje auta przez te 0,2 sekundy to nieźle rozbawisz pracownikow aso.

 

Haha w takiej sytuacji z pewnością. Ale jak będzie bliżej 8 sek to może powalczę. :twisted: :roll: :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze spiskowa teoria. :mrgreen: Auta testowe dziennikarzy mają skrzynię automatyczną sportową, nie widzę w testach zwykłej. Może bmw wie o tej różnicy i nie za bardzo chce, aby pomiary wyszły dziennikarzom gorsze.

 

Dziennikarz z korei na wklejonym na początku filmiku był bardzo zdziwiony dużo słabszym wynikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Piszesz ze nie wziąłeś sportowej bo zmienia biegi z uderzeniami. Masz na myśli tryb sport / sport + ? W komforcie jest chyba tak samo?

 

Robiąc pomiary poza zmiana na sport dałeś dźwignie w lewo w tryb sport ? Pamiętaj ze sama zmiana trybu jazdy to nie wszystko (mimo tego co blednie mówił mi dealer).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komforcie jest raczej tak samo. Chociaż na bimmerpost twierdzą, że sportowa zmienia biegi w ogóle o 200ms szybciej przy każdym przełożeniu (nie wiem skąd takie info mają).

 

Ja auto odbieram w marcu, pomiarów nie robiłem. Zwróciłem uwagę na ten problem po obejrzeniu filmiku z pomiarami gps koreańskiego dziennikarza. On też był zdziwiony. Ustawił auto prawidłowo skrzynia w sport, tryb jazdy sport, auto rozgrzane, droga prosta, opony letnie. Kilka pomiarów.

 

Później oglądałem w sieci filmiki nagrane. Głównie aut sprzed liftu. Ewidentnie na nich sportowa jest szybsza o min 0.5 sek a nawet i sekundę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to prawda to felixo ma rację, że BMW nie informuje o dostępności osiągów katalogowych tylko dla sportowej skrzyni.

Chyba, że BMW gdzieś drobnym maczkiem napisało o tym wyjątku. Przecież w teście warunki dla samochodów ze skrzynią sportową automatyczną i zwykłą automatyczną byłyby identyczne, a różnica w pomiarze byłaby spora (200ms x 2).

Koszt dopłaty do sportowej niewielki.

Wielu klientów gdyby o tym wiedziało to zapewne zdecydowałoby się na skrzynię sportową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W katalogu, w cenniku, na stronie www, w specyfikacji silnika szczegółowej - wszędzie jest napisane czarno na białym, że 320d po lifcie sedan powinien mieć 7.2 sekundy "ze skrzynią automatyczną steptronic".

 

Żadnych innych wyjątków, gwiazdek, dodatkowych informacji drobnym maczkiem, czy nawet po chińsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Felixo, jeśli jesteś niezadowolony z wyboru zwykłej skrzyni pamiętaj, że do momentu, aż auto zostanie zatwierdzone do produkcji i otrzyma VIN możesz zmienić konfigurację. Masz odbiór w marcu, więc podejrzewam, że auto jest jeszcze tylko "na papierze". Dzwoń do dealera, spytaj na jakim etapie jest fura, spytaj czy można zmieniać konfigurację i domów sobie ten sportowy Steptronic, nim będzie za późno. Z Twoich postów widzę, że pewnie będziesz żałował, że go nie wziąłeś.
Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę jeszcze dokonać zmiany przed produkcją. Domawiam zatem sportową skrzynię. :mrgreen: :cool2:

 

Nie zmienia to faktu, że specyfikacja bmw jest nieścisła. Osoby ze zwykłą skrzynią mogą mieć gorszą dynamikę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.