Skocz do zawartości

Papierowa książka serwisowa


PiotrekF36

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo wszystkie nowe modele BMW mają całą historię serwisową zapisaną w formie elektronicznej w samochodzie/kluczyku.

Przypomniałem sobie jednak, że podczas odbioru auta ktoś mi wspomniał, że jak chcę to w ASO mogą mi wydać papierową wersję.

Moje pytanie czy warto się w to bawić? Czy forma elektroniczna książki to już standard i nie ma się co osłabiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś wie od kiedy można podejrzeć elektroniczną książkę?

Widziałem trzy różne F30, wszystkie z 2012 i w dwóch z nich nie mogłem odnaleźć książki w komputerze (wszystkie miały dużą navi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ostatnio w menu pojawiła historia serwisowa, wcześniej tego nie miałem, więc chyba jakaś aktualizacja wyszła. Było to gdzieś przy statusie samochodu, tam gdzie pokazuje za ile co wymienić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Chyba od 2013 r. widać. W X1 też nie widzę a w 4ce widzę :-)

A gdzie trzeba wejść żeby to zobaczyć? U mnie nic nie widzę, a mam z tego co wiem najnowszą navi (nbt2)?

 

Status pojazdu i historia przeglądów. Pojawiło się to dopiero po pierwszej wymianie oleju i filtra po dotarciu. Pokazuje przebieg, date, kod dealera. Powinieneś to miec bo masz świeższe 4er od mojego. Z tego co pamiętam to już wymieniałeś olej wiec powinno byc widoczne chyba, ze nie wpisali tego w historie o co ja poprosilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba od 2013 r. widać. W X1 też nie widzę a w 4ce widzę :-)

A gdzie trzeba wejść żeby to zobaczyć? U mnie nic nie widzę, a mam z tego co wiem najnowszą navi (nbt2)?

 

Status pojazdu i historia przeglądów. Pojawiło się to dopiero po pierwszej wymianie oleju i filtra po dotarciu. Pokazuje przebieg, date, kod dealera. Powinieneś to miec bo masz świeższe 4er od mojego. Z tego co pamiętam to już wymieniałeś olej wiec powinno byc widoczne chyba, ze nie wpisali tego w historie o co ja poprosilem.

Faktycznie, prosiłem żeby nie wpisywać. W przyszłym tygodniu jadę na pierwszą wymianę w ramach Service Inclusive, może się pojawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
w PL papier i pieczątka dalej trzyma się mocno.

W umysłach kupców Ocatvii i Passata na pewno, ale raczej nie w miarę świeżego BMW :)

Z drugiej strony pewnie niedługo z serwisami w pamięci pojazdu będzie jak z przebiegami na allegro. Klik, klik i po robocie. A z pieczątkami trzeba się troche namęczyć. Mam to u siebie od roku i papierowej nie zamierzam wyrzucać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
w PL papier i pieczątka dalej trzyma się mocno.

W umysłach kupców Ocatvii i Passata na pewno, ale raczej nie w miarę świeżego BMW :)

Z drugiej strony pewnie niedługo z serwisami w pamięci pojazdu będzie jak z przebiegami na allegro. Klik, klik i po robocie. A z pieczątkami trzeba się troche namęczyć. Mam to u siebie od roku i papierowej nie zamierzam wyrzucać.

 

Moze i tak ale co z tego ze ktos zhakuje kompa skoro nie bedzie sie to pokrywało z danymi w bazie BMW..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie da tego obejść, po każdym włożeniu kluczyka do czytnika w aso stan się aktualizuje. A jak masz tele service to można nawet z samochodu.

Ale i tak wypełniam papier, może ktoś z octavii będzie się chciał przesiąść do cabrio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.