Skocz do zawartości

[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP


Pemek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Niestety lokalny rynek w Krakowie rządzi się swoimi prawami i za wymianę krzyczą 2000, jeszcze pewnie zalezy czym podjedziesz to jeszcze dorzuci lub ewentualnie cos urwie. Już podesłałem koledze namiar na dobry serwis chyba tam wyszło mu poniżej 1400 za komplet i blisko centrum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów. Przebieg 255k i prawdopodobnie nigdy nie zmieniany olej w skrzyni. Na zimnym mam wrażenie jakby auto za bardzo się wyrywało do przodu i trochę szarpie / gdy auto się trochę rozgrzeje ( niekoniecznie do samego pionu) to te objawy ustępują i skrzynia wtedy chodzi bdb - wymieniać olej czy nie tykać? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie opinie w tej materii bo w poniedziałek zostawiam auto u mechanika i muszę się zastanowić czy zlecać tą wymianę oleju w skrzyni czy nie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, derlysy napisał(a):

Wymieniać statycznie. Poduszki od silnika i skrzyni obejrzyj.

Poduchy świeżutkie, pod koniec maja wymieniane ( ori ). A z tą wymianą oleju w asb to jestem totalnie rozdarty bo dociera do mnie dosłownie taka sama ilość ' głosów' żeby wymieniać jak i żeby nie wymieniać.. 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym przebiegu statyczna będzie na plus. Dynamicznej bym się nie odważył. Co tu być rozdartym. I dodam że po statycznej bym pojeździł z 10tys i znów statyczną zrobił. Chyba że teraz zrobisz statyczną z wyjęciem mechatroniki to zleci koło 7 litrów. Jeśli bez to koło 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie rzeczy trzeba robić samemu!

Koszt części OE miska + olej ZF Lf to koszt ok 500-700 zł.😀 dotyczy 8HP45Z, wymiana statyczna oczywiście 😀

resztę robimy dla siebie i dla własnej przyjemności 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba kompa... są dwie procedury jednan BMW z użyciem kompa (otwiera  elektrozawory wymuszając przepływ przez wymienniki ciepła)  druga ZF która jak jest w układzie skrzyni automatycznej chłodnica (wymienniki ciepła) nakazuje początkowo wlać wiecej 0,5L oleju.

Generalnie z użyciem kompa jest szybciej bo nie trzeba rozgrzewać oleju po wymiane do 75°C a potem studzić skrzyni do 30°C w obu procedurach finalny pomiar poziomu oleju jest przy temperaturze ok 40°C

Pozdrawiam 

Edytowane przez Jack-Strong
Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.