Skocz do zawartości

tego jeszcze nie było, wymiana dachu w cabrio E64!


adventure

Rekomendowane odpowiedzi

Fabrycznie poszycie dachu w BMW E64 ulega niestety dość szybko przetarciom w kilku typowych miejscach, zagięciom itp i nie wygląda idealnie już po 5-7 latach a po 10 to zwykle jest totalny kibel. Niektóre z tych błędów można poprawić zawczasu ale czasem trzeba po prostu wymienić. Kupiłem kiedyś na allegro kompletny dach w idealnym stanie z myślą, że wymienię całość mechaniki, elektryki, szybę tylną itp. Wszystko to waży z 60 kilo i jest mocno nieporęczne ale pewnie do zrobienia ale ponieważ u mnie wszystko działa idealnie i konstrukcja jest OK to nie chciałem ryzykować i zdecydowałem jednak że nie dotykam konstrukcji a zmieniam tylko zewnętrzne poszycie i niniejszym ogłaszam, że wszystko się udało.

Zła wiadomość dla potomności jest taka, że żadna firma nie będzie oferowała poszyć bo są one zintegrowane nierozłącznie z wieloma elementami gumowo-uszczelniającymi auta. Rzemieślnicy będą mogli tylko poprosić żeby im przywieźć stary wymontowany dach ze wszystkimi przyległościami i krok po kroku zrekonstruują Wam daszek.

Wymiana poszycia zajęła mi, amatorowi 2 popołudnia /jakieś 10 godzin/. Nie oferuje tej usługi, bo mam lepsze zajęcia ale chętnie pomogę radą jeśli ktoś ma kłopot z dachem E64 i ma determinację żeby się z tym zmierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny post potwierdzający Twój perfekcjonizm :)

 

Dzięki, bo są tacy, którzy kwalifikują to jako jednostkę chorobową :D . Żona przewodzi tej grupie a i tak połowy nawet nie wie. Gorzej że to ona przeważnie odbiera od kuriera jakieś graty do auta jak mnie nie ma w domu. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.